26 Ekim 2009 Pazartesi

TBL'de 2. Haftanın Ardından

Evet haftayı daha tamamlamadık ama Cumartesi - Pazar menüsündeki 7 maçı şöyle genel bir toparlayalım istedim. Haftanın vukuatı Nihat İziç'ten geldi elbette. Son 2 dakikasına 13, son 1 dakikasına ise 7 sayı önde girdiği maçtan galibiyet çıkartamamayı başardı. Resimdeki kahramanımız Josh Shipp de bu sonuca iki kritik ve zor üçlüğüyle katkıda bulunmuş tabii. Ama onun neler yapabileceğini zaten kupa maçlarında fazlasıyla deneyimlemiştik. İlk hafta G.Saray Cafe Crown karşısında -tabii Okan hocanın da katkılarıyla- farkı 4'e kadar çeken Renault, o maçın meyvesini KSK maçında topladı. Şöyle ki orada o geri dönüşü yaptıran Ahmet & Adams ikilisini bu maçta 30+ kullandı Yücel Platin. Ryan Toolson'un 8/10 ile üçlük soktuğu bir maçta galibin kim olduğunu ise emektar Nedim'in basketi belirledi. Faul müydü steps miydi olaylarına girmeyeceğim. Videosu aşağıda var, izleyip yorumlayabilir herkes. Bu haftanın tamamlanan 7 maçında deplasmandan galibiyet çıkaran tek takım F.Bahçe Ülker'di. Onların da ne denli ölüp ölüp dirildiklerini, ya da normal sürenin sonlarında Erdemir'in daha 2 faul hakkı olmasına rağmen faul yapmayışını gayet net biliyoruz. Telekom ilk hafta Antalya gazisi olmuştu, bu hafta Mersin'i eli boş yolladılar. Mersin zor bir fikstürle girdi lige ama işler de yolunda değil öyle aman aman. Bu hafta içeride Beşiktaş Cola Turka ile karşılaşacaklar. Ahmet Kandemir sever böyle maçları. Kırmaları lazım kötü gidişi, asılacaklardır. Beşiktaş Cola Turka haftanın en rahatıydı herhalde. İlk haftadan zafer sarhoşu Antalya BŞB'yi ufak bir şokla hayata döndürdüler. Antalya BŞB için bir problem yok, mağlubiyet normal sonuç bu maçta. Efes'in Banvit karşısında özellikle ilk yarıdaki kısır oyunu az kalsın bir kaza yapmalarına yol açacaktı. Ama sonlarda almayı başardılar. Orada gözden kaçan bir top taşımanın (Thornton'un yaptığı) maçın skoruna direkt etki ettiğini de belirtelim. Haftasonu programında en son biten maç ise üçüncü çeyreğindeki elektrik kesintisi nedeniyle Aliağa - Daçka maçı oldu. Halil Üner'li, iki yeni transferli (Hosley oynamadı gerçi bu maçta) Aliağa ilk galibiyetine çabuk ulaştı. Daçka'da Ekrem Memnun'un maç sonu açıklamaları 'Dayak yedik' yönünde. Kasedine ulaşıp izlemeye çalışacağım maçı. Atchley'nin gidiş bileti ne zaman gelecek derseniz bu hafta olabilir derim. Haftasonu Bornova ile fazlasıyla hedef bir maça çıkacaklar, kaza yapmak istemezler diye düşünüyorum.

Kapanışı bugün Kepez - G.Saray maçıyla yapacağız. G.Saray'da hafta içi birçok oyuncu hastalık problemiyle uğraştı. Cemal, Rancik, Can Akın grip olmuşlar. Polat'ın da gözünde bir problem varmış. Cemal atlatmış, Rancik ve Can halsizmiş, Polat da ise bir problem yokmuş. Tam takım olarak sahadalar bugün. Jasaitis ve Wilkinson dahil. Kepez'de ise tek eksik Levent Bilgin. G.Saray haftanın ikinci deplasman galibiyetini almak, Kepez ise 1 haftadır tam konsantre oldukları rakiplerini yapılan açıklamalardaki gibi devirmek amacında. Güzel maç olacak akşama, kaçırmayın.

1 Yorum Var:

silahsız kuvvet dedi ki...

Bence ceza tahtasına yazılacak ilk isim Nihat İziç olmalı. Kolariçin 32 dakika süre bulduğu bir rotasyonda ilk yarıda harikalar yaratan İlkan Karaman'ın ikinci yarı hiç oynatılmaması yanlıştı. Maçın son iki dakikasında yaşanılanları yazsan zaten roman olur. Bir takım moladan sonra topu böylemi oyuna sokmalı Allah aşkına.