20 Ekim 2009 Salı

WBC Raiffeisen Wels: 74 - Beşiktaş Cola Turka: 69

EuroCup gruplarına kalabilmek için ön eleme ilk maçında Avusturya şampiyonu rakibine konuk oldu Beşiktaş Cola Turka. Siyah beyazlı takımda Engin Atsür yoktu yine. Ama takımın mevcut form durumu ve moral seviyesi düşünüldüğünde böyle bir skor da beklenmiyordu tabii. Daha doğrusu bu rakibe karşı maç içinde sadece Muratcan'ın üçlüğüyle yakalanan 26-28'lik skor dışında skor üstünlüğünün ele alınamaması biraz şaşırttı beni. Yine de 3-4 kere çift haneli olma kapısından dönen farkın, bitime 01:12 kala yine 9 olmasına rağmen finişin 5 sayıyla yapılması kötünün iyisi şeklinde yorumlanabilir. Haftaya Akatlar'da geçilir bu tur, ondan yana bir şüphem yok. Sayı dağılımı ve istatistiki bilgiler fotoda. Chatman'ın skor anlamında ortalamanın çook altında kaldığı net. Hazırlık maçlarının sessiz adamı Baxter'ın performansıyla ses vermesi de yine sevinilebilecek bir başka nokta.

Bu arada bayanlarda tarihin ilk Süper Kupa maçında son 3 yılın Euroleague şampiyonu Spartak Moskova ile karşılaşan G.Saray sahadan 92-59 gibi -kadro farkı düşünüldüğünde- sürpriz sayılamayacak bir farkla yenik ayrılmış. Onlara da bir geçmiş olsun dileyelim yeri gelmişken.

5 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

j.conley i baktımda 1.96 boyunda biri...

o ne yapmıs öyle 16 ribaunt:)

pivotlarla p. forvetler nerdeydi:)

Fanatik Basket dedi ki...

aliağa petkim quinton hosley'i transfer etmiş.

göreve gelince anında kaliteli ve türkiye kariyerli yabancılar getirme olayı, bir halil üner klasiği zaten:)

dejavu dedi ki...

Sensin Cafe Crown. : )

Bayan takımında yok sponsorluk anlaşması, hayret kimse farketmemiş.

saLsa dedi ki...

@ dejavu

Ahahaha, vallahi he kimse farketmemiş. Asmaları lazımdı şimdiye beni. Düzelttim kardeşim. Yazdırmayın bana bayan basketbolu, sonra böyle oluyor bak. :p

saLsa

Adsız dedi ki...

Fenerbahçe bayan basket takımını da Fenerbahçe Ülker sanan bir dünya basketbol bloğu var ki üstelik bazıları Fenerbahçe taraftarlarına ait bloglar. Anıl'ın yaptığı hata normal yani.