24 Kasım 2009 Salı

4'te 2

Avrupa gecesini tamamladık. Galatasaray Café Crown 96-82 gibi farklı bir galibiyetle resetlemiş beyni. Üçüncü periyotta yakalanır gibi olmuşlar ama son periyotta koparmış gitmişler maçı. Sarı - kırmızılılarda Rancik 39 sayıyla maça damgasını vurmuş. Jasaitis 23, Washington da 16 sayı üretmiş. Beşiktaş Cola Turka ise tam bir bozguna uğramış Rusya'da (101-76). Takım adına önemli skor gücü Newley'den yoksun mücadele etmişler. Maçın başlarında kafa tutabilmişler rakibe, ama Kazan hep önde götürmüş maçı ve ikinci periyottan itibaren antreman havasında geçmiş. Kazan'da eski dost Marko Popovic attığı 36 sayı ile yıldızlaşmış. Chatman- Baxter- Muratcan- Cevher dörtlüsü 69 sayı üretmişler. Türk Telekom da Rusya semalarında kaybetmiş. Petersburg karşısında zaman zaman öne geçseler de bunu maçın sonuna taşıyamamışlar, kılpayı kaybetmişler (85-83). Bir diğer dost James White 20 sayı kaydetmiş. Telekom'da ise Wilson- Mallet- Hüseyin- Ersin Dağlı (Dudley)'dan 70 sayılık katkı almışız. Bandırma'da sürpriz olmamış ve Banvit Letonya ekibi Riga'yı farklı geçmiş (103- 79). Orhun Ene yine çoğu oyuncusuna şans vermiş rotasyonda, haliyle skor dağılımı da güzel olmuş. Williams - Cakic -Yunus - Davis öne çıkan oyuncular olmuşlar.


Türk Telekom'un dramatik bir biçimde kaybettiği açık, hakemler de bu durumu tetikledi kuşkusuz. Galatasaray Café Crown için çok güzel bitti gece. Beşiktaş Cola Turka'nın Kazan karşısında direnememesini kimse beklemiyordu herhalde. Banvit için pek söylenecek bir şey yok sanırım, herşey olması gerektiği gibi onlar adına.

3 Yorum Yapılmış:

wormY dedi ki...

Brad Newley maçta oynamadı.Engin Atsür zaten sakat bunların etkisi oldu.Popovic de 36 sayı atınca mağlubitet kaçınılmaz olmuş Beşiktaş adına.

Adsız dedi ki...

Aslında bu Cemal Nalga olayı bir bakıma daha iyi oldu.Eğer olmasa birkaç sene daha böyle gidicektik.Her sene yeni yabancılar gelicekti vb.Ama şimdi yönetim uyandı takımı ligde tutmak için kollar sıvandı.Belki seneye ŞAMPİYONLUĞA oynayacağız..

basketçi dedi ki...

engin atsür=gakhan zan=gökhan cam=engin cam