9 Kasım 2009 Pazartesi

Alışılmışın Dışında Bir Vidmar


Görüntüler geçen hafta oynanan Union Olimpija - Caja Laboral maçından. İlk 6 buçuk dakikada sahada öyle bir Vidmar var ki ağzım açık seyrediyorum. Splitter'ı maymun ediyor bizim umutsuz vaka. 4/4 ikilik yüzdesiyle 8 sayıya ulaşıyor daha ilk çeyrekte. Sonra mı? Elbette normale dönüyor, sadece 13 dakika sahada kalıp 4/5 yüzde ve 8 sayıyla kapatıyor maçı. Ama video izlemeye değer. İzleyemeyenler için link. Maliano'ya teşekkürler edit için, geçen sabah beraber izledik maçın başını, editle diye başının etini yediydm, nihayet editlemiş.

5 Yorum Yapılmış:

lolindir eledwhen dedi ki...

buna bile razıydık:)

Fanatik Basket dedi ki...

arka arkaya 3-4 top sokmuş ama öyle muazzam denebilecek pozisyonlar değil bence..vidmar'dan çok potaaltına doğru yerde güzel toplar indiren guardların basketlerde payı büyük (türk takımlarında bunu görmek pek mümkün olmuyor)..

ilk pozisyonda adamını çok güzel bi hareketle geçiyor ama topu smaçlamaası gerekirken tek elle bırakmaya çalışıyor ve iki kere sektikten sonra şansın yardımıyla giriyor. 3.pozisyonda tek elle attığı hook da kolay girecek bir şut değil. -o mesafeden, 3-4 tane denese ancak birini sokabileceği türden bir basket-

kötü oyuncu değil elbette, belli yetenekleri ve potansiyeli olan bi oyuncu ama bizim oğuz savaş, ömer aşık gibi uzunlarımızdan daha iyi değil. kadrosunda böyle oyuncuları barındıran fenerbahçe için yıllık 650-700 bin dolar maliyeti olan vidmar gereksiz bir lükstür bence ama malum tanjevic kontenjanı:)

Adsız dedi ki...

daha kendini bize ispatlamasi icin cok calismasi lazim ilk pozisyon haric cok abartilacak bir durum yok Vidmarin perfonmansinda

basketçi dedi ki...

son smaç hariç balık :P

Yiğit Gökçehan Koçoğlu dedi ki...

Bu Vidmar bizim Vidmar olamaz :D