4 Kasım 2009 Çarşamba

Bir Beşiktaş Klasiği

Alıştık artık 'Beşiktaş' ve 'Para krizi' tanımlarını birlikte görmeye. Google'a girip 'Para krizi' yazsak, o zaman bile karşımıza Beşiktaş çıkacak artık, o derece. Chatman 2 gündür idmanlara çıkmıyor bildiğiniz üzere. Sebep: 2 aydır tek kuruş para alamaması. Aslında geçen yıl kadrodaki tüm yabancılar birer birer kaçıp giderken onun takımda kalmaya ve aslanlar gibi oynamaya devam etmesi beni bile şaşırtmıştı. Öyle ya o kaçıp giden yabancılardan çok daha değerli bir oyuncuydu Chatman. Ama o gitmemişti. Yürekliydi. Belki de Beşiktaş kulübünün doğasında olan siyahi oyuncuya duyulan aşk filmi devreye girmişti. Ama bu pek de ihtimal dahili değil, zira geçen yıl Beşiktaş seyircisi pek uğramamıştı Akatlar'a. Şimdi böyle bir adamın isyan edip idmana çıkmama noktasına gelmiş olması Beşiktaş yönetimi için koca bir ayıptır. Diğer oyuncuların şimdilik ses çıkarmıyor olması ise tamamen şansları. Yerliler garibim zaten onların gıkı çıkmaz da; Lonny, Brad, Kevin da kazanı kaldırırlar 1 ay daha para ödenmezse. Takıma bakıyorsun 3'te 3 yapmış, ligde lider durumda, ondan önce kupada çeyrek final vizesini almış, Avrupa'da gruplara kalmış. Bir de dönüp gördüğü muameleye bakıyorsun, şaşırıyorsun. Kulüp zaten futbol takımının durumu ve başkanlık seçimi nedeniyle çorba olmuş, bari şu şubeye sahip çıkın az biraz. İnanın çok zor değil bu. Bugün hesapları kapatacaklarmış, oyunculara alacakları ödeyeceklermiş. Plan buymuş. A be güzelim bu noktaya gelmeden yapmak çok mu zor şu işi. Hayır madem öyle kapatın abi şubeyi. Madem ilgilenmeyeceksiniz, kulübü sadece futboldan ibaret göreceksiniz, kapatın şubeyi. Basketbol liginde milyon dolarlar harcayıp transfer yapılacak bir Antep takımı yok diye mi tüm bu ilgisizlik, parasızlık, cart curt?

11 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

Haberler abartılı bu sefer.Chatman olayı menajeriyle yönetim arasındaki bir sorun.O da çözülmüş.Bugün çıkacak antremana.

Adsız dedi ki...

http://www.haber1903.com/Haber-6137-kriz-donduruldu

cannksk dedi ki...

Haksız bir yorum olmuş. Bir kulübün büyüklüğü onun başkanının davranışları ve hatalarıyla küçülmez, bjk basketbolunun tarihi şimdiki yönetimin yaşı kadardır. Türkiyedeki spor klüplerinin belki %99'unda paralar zamanında ödenmiyor bırak kulübü nice milyonlar kazanan şirketler çalışanın paralarını zamanında ödemiyor. Evet bu büyük ayıp ama hemen kapatın gidin demek çok saçma

Adsız dedi ki...

Sponsorada büyük ayıp ediliyor.Kusura bakmayın ama Tabata 8 milyon euro,Bjk basket takımının bütçesi ne kadar acaba.

Bu arada kriz google ın 8. sayfasında çıkıyor. :))))

Adsız dedi ki...

salsa kapatsin gitsin demekle hakli 2 senedir ödenmeyen paralar basta bjk takimini çakistiran koçlarin kariyerlerini emeklerini alinterini sekteye ugratiyor

Adsız dedi ki...

Bence de Salsa' nın yorumları - kapatın gidin - çok haklı.

Çünkü her sene aynı şey oluyor..

Basketbol takımı belli aşamaya kadar başarılı oluyor ve yönetim görevlerini yapmadığından üst düzey başarı gelmiyor.

Adsız dedi ki...

sadece bjk değil ligdeki baska takımlarda da para sıkıntısı mevcut.mesela bi antalya kepez ve antalya belediyesi takımlarının 1 bucuk aydır paralarının ödenmediğini duydum cok yazık gercekten burdaki oyunculara.

Mete Doğruer dedi ki...

GS ve BJK klüpleri, basketbol için sponsorlardan gelen paraları genelde başka yerlerde kullanıyorlar. Sonrada maaşları geciktirip, kendilerince tasarruf yapıyorlar. Sezon başı sözleşmeleri imzalarken çok az basketçi peşin paraya imza atar ama bu maaş ödememe sorunu, buraya gelen yabancı oyuncular tarafından kendi çevrelerinde yayılırsa ilerde yetenekli oyuncuları getirmek hayal olur...

Ömer dedi ki...

Biz alistik yonetimin iyi giden takima comak sokmasina...

http://www.haber1903.com/Haber-6189-potada-hakem-skandali-video

Salsa, su olayi da bir arastirir misin acaba? Konu ile alakasi yok ama. Gerci bayan basketbolu da blogun cok fazla konusulan konularindan biri degil. Ancak bu tur hakem hatalarinin konusuldugunu biliyorum... Onun icin bir de senin yorumunu almak istedim.

dejavu dedi ki...

@ Ömer;

Maçı önce canlı skordan takip ettim daha sonra maça giden iki arkadaşım maçı alıp verdiler Tarsus'a diyince, bir şekilde izlemeyi başardım maçı. Üçüncü çeyrek sonunda yapılanlar komikti yani her şehirde, her stadda olabilecek bir durumdur bu masa saatinin biraz geç çalıştırılması ki o masalarda çalışanlar inanılmaz bir denetimden falan geçmiyorlar yani hele ki bayan baskebtol ligimizde daha geniş takılıyor federasyonumuz.

Benim izlediklerimden sonra verdiğin linki tekrar izledim, görüntüler çok net olmasa da bir de ses yok tabii, burada da açıkça belli birşeylerin döndüğü. Üstüste bu tartışılacak kararların aynı zaman diliminde çalınıyor olmasını kimse masumane şekildeydi diye anlatamaz bana. Tarsus bu sene üst seviye dört takımın hemen altında yer alacak bir kadro kurdu, biraz hakem katkısıyla Beşiktaş Cola Turka'yı hemen alt edebilecek bir takım göründüğü üzere.

Beşiktaş tarafından yoğun tepki gösterildiği ama bu tepkinin federasyon cephesinde bir karşılık bulamadığını duydum ben sadece.

dejavu dedi ki...

Stad demişim yukarda, onu düzelteyim önce. :)

Bir de Beşiktaş'taki maddi sıkıntı hakkında güzel bir yazı yazmış Okay Karacan, hayatım boyunca almadığım ve almayacağım bir gazete olmasına rağmen bugün şans eseri gördüm, Zaman gazetesinde yazıyormuş, şaşırdım.