9 Kasım 2009 Pazartesi

Bir Meriç Tunca Öngörüsü

Meriç Tunca imzalı, öngörü içeren bir haber daha. Bu sefer rotayı direkt olarak çizmiş; Aydın Örs en tepede, altında Dodo, onun altında Harun Erdenay, takımın başında da Oktay Mahmuti. Fazlasıyla radikal bir diziliş. Yazının içinde doğruluğunu birebir bildiğim noktalar var: Mesela Mahmut Uslu ile Aziz Yıldırım'ın arasının bozuk olduğu ve Uslu'nun pasifize edilmeye çalışıldığı. Sonra Dodo'ya gelen teklif, Dodo'ya teklif götürüldükten sonra dur ben bir Aydın Örs ve Harun Erdenay ile de konuşayım denmesi. Bunların hepsi doğru. Ama cümbür cemaat şubeye gelip gelmeyecekleri hakkında hiçbir bilgim yok. Netleşen ya da bu insanlara bildirilen bir şey de yok. Oktay Mahmuti ise bu aralar sıkça F.Bahçe Ülker maçlarında görünmesinden dolayı Tanjevic'in yerine oturması en kuvvetli aday olarak gösterilmekte. Kendi adıma konuşayım, Mahmuti ile ilgilenildiğine dair tek bir bilgim dahi yok. Belki bu benim bilgisizliğim, belki bu benim kaynaklarımın yetersizliği, belki de gerçekten böyle bir şey yok. Bilmiyorum. Tek bir bildiğim var, o da hocaya İtalya'nın yaradığı. Dün salonda inanılmaz şıktı.

edit: Kulüpten gelmesi beklenen yalanlama geldi.

12 Yorum Yapılmış:

altug dedi ki...

resmi siteden yalanlandi meric tunca'nin yazdiklari.

Adsız dedi ki...

Haber hemen hemen doğru. Harun Erdenay kısmından emin değilim; ama Aydın Örs yönetici, Doğan Hakyemez genel menajer , Oktay Mahmuti koç düzeni ciddi bir süredir konuşulan bir konu. Ha tabi, henüz Tanjevic karşı hamlesini yapmadı , Fenerbahçe federasyonu karşısına alıp böyle bir operasyon yapabilir mi, şüpheliyim...

GFB_Murat dedi ki...

Haberin doğru olmasını umuyorum. oktay mahmudi şu anda Fenerbahçe'nin ismine, büyüklüğüne ve hedefine ulaşmasına uygun Türkiye'deki tek antrenör. Yanına yardımcı coach olarak Altar Tunçkol ve/veya Ahmet Çakı çok yakışır(lar) zire Ertuğrul Erdoğan da misyonunu tamamladı.

dejavu dedi ki...

Tam olarak haber ile alakalı değil ama Doğan Hakyemez geçtiği için içinde buraya yazayım dedim.

Dün Spormax'de maçı Dodo yorumladı ve bütün maç Fenerbahçe'nin kazanmasını ister cümleler sarfetti. Bana mı öyle geldi lan acaba diye dün yazmadım ama bugün konuştuğum 2-3 arkadaşım da aynı şeyi söyledi. Yani Ömer Aşık serbest atış kaçırıyor, böyle olmaz falan diyor, yine kaçırdı şeklinde yorumlar. Fenerbahçe bunu yapmalı, böyle oynamalı, Sinan'a dikkat edilmeli tarzı devam eden maç içi yorumlar vardı dün.

Yakındır artık göreve başlaması sanırım, epey sahiplenmiş. :)

Adsız dedi ki...

Harun Erdenay bizzat Aziz Yıldırımdan gelen telefonla menajerlik teklifi almıştır.Fakat seneye yapılacak şampiyona nedeniyle görevi kabul etmemiştir.bundan sonra neler olur bekleyip görücez.

Adsız dedi ki...

spiker düzeltti sonra dodo nun yorumunu,tarafsiz olalıma getirdi resmen...

Adsız dedi ki...

fenerbahce tribunlerinin bos olmasi euroleague yoneticilerinin de hosuna gitmemis, artik yonetimin taraftari salona tekrar cekmesi icin gereken hamleyi yapip Tanjevici gondermesi lazim

http://thehoop.blogspot.com/2009/11/bad-attendance-records-by-fenerbahce.html

Adsız dedi ki...

aynı kadronun milli takımın başına getirilmesi mükemmel olur.

Adsız dedi ki...

mahmudi 1 lira kazandığında da şık giyiniyordu. şimdi 10 lira kazanıyor devam ediyor aynı çizgiler...

Sarıkaya dedi ki...

@ dejavu.. Dodo asıl bombayı Semih'in Nacbar'ın içinden geçmeye çalıştığı pozisyonda patlattı! "Semih'in yaptığı faul değilse, Nachbar'a teknik faul çalınması lazım!"..
Burası Türkiye abicim!.. Federasyon'un medyadan ve bilumum şeylerden sorumlu yetkilisinin görev tanımı içinde maç yorumlamak da var herhalde?

youla dedi ki...

fenerbahçe tabiki yalanlayacak :)
1 hafta sonra görürüz hep beraber neler olacağını :)

Problem Tanjeviçin tazminatı ve halen milli takım koçu olması :)
işte insanlara böyle çifte kavrulmuş verirsen tazminatıda çifte olur :)

Dodo yine ağlaya ağlaya federasyondaki görevinden istifamı edecek yoksa oda çifte kavrulmuşmu isteyecek :)
İnsanları alıştırırsanız böyle tek işle tatmin olmazlar :)

Piyasada pırıl pırıl yeni nesil koçlar işine gayet iyi yapabilen menejerler, son teknolojiyi kullanabilen istatistikçiler kondüsyonerler varken hala eskiye eskimişe yönelmek basketbolumuzu görüldüğü üzere geriletmeye devam ediyor.

Adsız dedi ki...

Evet, Oktay Hoca yirmi senedir şık giyiniyor. İtalya yaramış yorumuna katılmıyorum, zira hep çok şıktı.