24 Kasım 2009 Salı

Biri Yalan Söylüyor Ama Kim?

Oyunculara verilen cezaların daha az olabileceğini düşündüğümü, öyle olması gerektiği fikrini taşıdığımı şuradaki yazımda belirtmiştim. Bugün önce NTVSpor'da Tufan'ın açıklamalarını, sonra da Habertürk'te Cemal'in açıklamalarını okudum. Biri ak diyor, diğeri kara. Tufan diyor ki 'Formamın verildiğinden, kullanıldığından benim haberim yok'. Cemal'in anlattığına göre ise herkes bunu biliyor ve hatta Tufan kendisine 'Diskalifiye falan olup beni de yakma sakın' diyor. Biri fena derecede yalan söylüyor ama kim? Aynı gün, ayrı yerlerde farklı açıklamalar yapmak da nasıl bir mantıktır çözemedim. Telefonla haberleşseniz bari birbirinizle.

Bir de şu poz nedir yahu? İyice maymun etmişler adamı, işin garip tarafı Cemal de kabul etmiş bunu. Alan memnun veren memnunsa bize de yayınlamak düşer.

Ben hala aynı fikirdeyim vallahi. Cemal'e de Tufan'a da verilen cezalar fazla. Hele Tufan'ın ceza tamamen bomba. Tufan 4 ay cezalandırılıyorsa, tüm takımdakilere aynı ceza verilmeli tezimi koruyorum. Suçsa aynı suç.

28 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

TERS GİYMİŞ FORMAYI...GİBİ DURUYOR.....
KOLDA SAATLE HARİKA GİTMİŞ...
YAZIK...
BU SENE BASKETBOLU ILE ÖN PLANA ÇIKMASI GEREKİYORDU
İLK CEZAYI ALDIĞI YUMRUKLAŞMADAN SONRA EPEY KONU ETMİŞTİK...
BU SENE HEM SAAT ALACAK HEM DE BASKETBOLUNU İLERLETME YILI DEMİŞTİK
GÜNDEME KAVGA İLE GİRDİ İNŞALLAH BÖYLE DEVAM ETMEZ DEMİŞTİK...GENÇLİK İŞTE.TAM TERSİ OLDU......

İKİ YILI NASIL GEÇİRECEK MERAK KONUSU...MENACERİ ARTIK BİRŞEYLER YAPAR (KİM MENACERİ ??? ONUN DA HİÇ Mİ SUÇU YOK BU KARGAŞADA )
GS İLE KONTRATI NE OLACAK ? TAZMİNAT KONUSU OLUR MU ?

ZARARIN NERESİNDEN DÖNÜLSE KARDIR
ÇOK ÇALIŞIP İKİ SENE SONRA ÇOK DEĞİŞİK BİR CEMAL OLARAK SAHALARA GELİRSE HİÇ DE FENA OLMAZ .......

Fanatik Basket dedi ki...

tufan'ın kendisini kurtarmak için korkudan "haberim yok" diye yalan söylediği belli oluyor ama zaten onun bir suçu yok. tufan ne kadar suçluysa tüm takım o kadar suçludur, o zaman tüm oyuncuların ceza alması lazım..

ayrıca cemal açıklamasında, avrupa'da bir takımda ve uleb'de oynayabilirim diyor ama ben bu cezanın fiba ve uleb'e bağlı tüm ülkelerde geçerli olduğunu biliyorum. hangisi doğru, kesin bilgisi olan var mı?

Adsız dedi ki...

Futbol takımının forması o.

Adsız dedi ki...

yahu şu fotonun fotomontaj olduğunu anlamadınız mı pes doğrusu?
oyuncuların açıklamaları da 2. pes...

Adsız dedi ki...

Resimdeki forma futbol formasi oldugundan dar duruyor

Earl The Goat Manigault dedi ki...

Forma futbol forması, GS Storedan alınmış üzerine Tufan yazılmış ki futbol forması olduğu numaranın altına yazıldığından da anlayabiliyoruz bir de Ülker reklamı basketbol takımında arka tarafta yok :) e boyuna göre de almamışlarsa dar gelir tabi...

thunderbird dedi ki...

onun Tufan'ın orijinal forması olduğu nereden belli bu bir, numaralar değiştirilmişken formalar da değiştirilmiş olsa ne yazar bu da iki.

sertkan dedi ki...

salsa ortada başka yalanlarda dönüyor herkes tanjeviç gitti diyor,klüp yok diyor hangisi doğru,hangisi yalan?

dejavu dedi ki...

Forma futbol takımının forması, fotomontaj yani.

Sıvama bölümüne geçmişler hepbirlikte..Suçsuzum diyor halen Tufan, ne yüzle bakacaksınız bu taraftarın gözlerinin içine onu söyleyin önce.

Adsız dedi ki...

ati koç'muş cemalin menajeri.

Mete Doğruer dedi ki...

Fotomontaj yok ama bu pozu vermesi gereksiz olmuş Cemal'in. Bazı gazetecilerinde hiç insafı yok gerçekten. Olay haber yapıcam diye insanların kırılan onurlarını değerlendirmekten hiç geri kalmıyorlar. Gerçi Cemal de resmen saflık yapıp kabul etmiş bu pozu. Dedikleri ise kendi düşünceleri ama bu resim ve poz kendisini daha mağdurdan ziyade daha komik göstermiş.

Salsa'nın dediği gibi Cemal ve Tufan'ın dedikleri çok çelişiyor. Artık olan oldu gereksiz yalan söyleyip resmi dahada bulandırmaya gerek yok neyse olay olduğu gibi anlatılsın ki ibretlik olsun.

Sahtecilik gerçekten kötü bir suç. Hakem hatası olur, koç hatası olur, oyuncu ve yönetici hatası da olur, ama bu denli insanları aptal yerine koyarak bu skandala imza atmak gerçekten deli cesareti.

Ben yinede Cemal ve Tufan'ın cezalarının minumum seviyeye inmesini umuyorum...

dejavu dedi ki...

Cem Akdağ yeni coach..

EDDIE dedi ki...

Cemal'in bu pozu vererek nasıl bir karaktere sahip olduğunu anlamış olduk. Az bile o ceza diyorum kendisine, adam olmaz bundan.
Genel olarakta bir değerlendirme yapacak olursak 2 kelime ile "Kepazelik Dorukta" diyorum.

Adsız dedi ki...

bizi tüm takım kandırdı.bu olaydan tüm takımın haberi vardı aptal yerine koydular gözümüzün içine baka baka oynadılar haberleri yokmus gibi davranıp tufan sadece içlerinden birisi ama tüm takım tufan kadar suclu.tum takıma verilmeliydi uyarı cezası aynı ceza.

Adsız dedi ki...

Tufan a yakışmadı bu açıklama sen kaptansın be fare gibi ilk sen terk ediyorsun gemiyi yazık.Sen o turnuvada vardın nasıl bilmiyorsun Cemalin senin formanla oynadığını.O maça çıkmadan önce sen soyunma odasında değilmiydin.Hiç kaptana yakışırmı bu demeç.

Adsız dedi ki...

hemen başladılar ajitasyona. yok kurbanmış, yok haberi yokmuş, yok daha 22 yaşındaymış, yok türk basketbolunun geleceğiymiş bla bla bla. böyle adamlara prim verirseniz, zeki ve ahlaklı sporculara haksızlık yapmış olursunuz.

Adsız dedi ki...

ATIKOÇ BİR ÇÖZÜM YOLU BULUR...BİRİLERİNE SATAR CEMALİ ... ADRİYATİK LİGİ FALAN VEYA RUSYA LİGİ..... TEMİZ İŞ

bonzo dedi ki...

biraz önce mehmet cansun'un açıklamalarını okudum. özetle bu galatasaray'a yapılmış bir komplodur diyor ve komplonun kimler tarafından kurulduğunu bilmesede, "bu fotoların fenerbahçe maçından sonra birden ortaya çıkması ilginçtir" diyerek aklından geçen komploculara bir gönderme yapıyor.
Ben insanların her türlü yanlışlarını ve günahlarını aziz yıldırım'a yıkmasından artık çok rahatsızlık duyuyorum. Adama günah keçisi oldu çıktı. Yakında bu zihniyetten "Cemal Nalga Aziz Yıldırımın yeğeniymiş" diye bir açıklama gelmesi bu kokuşmuş ortamda hiç şaşırtıcı olmaz..Bizde bu hedef saptırmaca oyununa alet olup sinirleniriz boşuna.

muratt dedi ki...

Almanya'daki maçşların videoları incelendiğinde, Tufan Ersöz'ün, bençte hazır bulunduğu bariz bir şekilde görülecektir..
o yuzden, haberim yoktu, demesi, menajerin bir stratejisidir diye düşünüyorum, ama saçma olmuş..
zaten ortada bir aldatma var, bari sen bir yenisini ekleme, değil mi yahu,,

ama, ben de, Cemal ve Tufan'ın emir kulu olduklarını, özellikle Türkiye şartlarında, verilen karara itiraz edemeyecekleri için bu olaya ses çıkarmadıklarını düşünüyorum ve cezalarının çokağır olduğu kanaatindeyim..
umarım ikisinin de cezaları kaldırılır..

Adsız dedi ki...

Dopingçiler 1 sene ceza alırken bu çoçukların onlardan daha fazla ceza alması rezalet bir klüp sporcusunu korurken diğeri aslanlara yem etti

Adsız dedi ki...

EVET SN CANSUN ...SİZ ÖYLE DİYORSANIZ BU BIR KOMPLODUR.... APTALCA ,AMATÖRCE , MAHALLENİN SPOR ADAMLARI ELİYLE YAPILMIŞ BİR KASABA KURNAZLIĞINI ORTAYA ÇIKARMAK İÇİN ENAYİ OLMAYANLARIN TÜM DELİLLERİ ORTAYA KOYARAK KURDUKLARI KOMPLODUR....ELLERİ ARMUT MU TOPLAYACAKTI ?????.....SİZ DE BUNU YEDİNİZ...TERS KÖŞEDEN........ AZA TAMAH ETMEYİP ZARARDAN DÖNEBİLECEK BASİRETİ DE GÖSTEREMEDİNİZ...RENAULT İTİRAZ ETTİĞİNDE OLAYI ORADA KESEBİLECEK İTİRAFI YAPARDINIZ .........UMURSAMADINIZ BİRİLRİNE GÜVENDİNİZ ... O GÜVENDİKLERİNİZ DAHA SALAK ÇIKTI AMA CEZA VERECEK ERK ONLARDA OLDUĞU İÇİN ÖNCE YOK BİR SORUN DEDİKTEN SONRA BASTILAR CEZALARI ... TÜM KULÜBÜ RİSKE ETTİNİZ ... ELALEMİN BULDUĞUNU SİZ İÇERİDEN BULAMADINIZ ARAŞTIRMADINIZ ..... YAVUZ HIRSIZLIĞI BIRAKIN GS VE BASKETBOL CAMİASINA DAHA FAZLA HAKARET ETMEYİN ..... EĞİN BAŞINIZI ÖNE GELECEĞİNİZİ KURTARIN

mozlu dedi ki...

Tanık Koruma Programı!

Cemal Nalga olayıyla ilgili yorum yapmayan kalmadı. Görevden alımlar ve istifalar herkesin beklentisi doğrultusunda sırayla gerçekleşti. Okan Çevik, Koray Mincinozlu, Mert Uyguç ve Cengiz Karadağ (Nam-ı Değer Tamer Karadağ) görevden alındılar. Yiğit Şardan istifa etti. Cemal Nalga uzun süre basketten uzak kalacak. Galatasaray puan silinme, kupadan elenme, ligden ihraç edilme veya küme düşürülme gibi cezalar alacak. Tablo çok güzel duruyor. Meydandaki bütün suçlular cezasını almış, adalet yerini bulmuş gibi. Peki cidden bütün suçlular cezasını aldı mı? Peki bu olaya göz yumanlar ne olacak? Murat Didin ve Tolga Öngören bu konuya seslerini çıkarmayıp suça ortak olmuş olmuyorlar mı? Önümüzdeki yıllarda bu ülke topraklarında bir takım çalıştırma durumları söz konusu olduğunda, herhangi bir yaptırımla karşılaşmayacaklar mı? Murat, Caner, Polat, Alican, Evren, Eren, Can, Tufan ve yabancılar böyle bir sahtekarlığa göz yummanın cezasını çekmeyecek mi? Kanımca bu saydığım isimlerin hepsi bu suça ortaktır. Türklerin tanık olma fobisi bu olayda da bir kez daha ortaya çıkmıştır. Türk basketbolunun yetiştirdiği iki önemli koç ve değişik yaş kategorilerinde defalarca milli olmuş bu oyuncuların bu kadar sessiz kalmasına ve bu sahtekarlığa karşı çıkmamalarını anlamıyorum.Tanık koruma programından haberleri yok galiba.

Okan Çevik'in "Ceza verildiği tarihte Deutsche Bank Skyliners ve EnBW Ludwigsburg takımlarıyla hazırlık maçları yapmak üzere Almanya'daydık. Yurt dışında yaşayan gurbetçilerimizin yoğun ilgisi ve sevgisi ile karşılandık. Diğer kulüplerin taraftarları olan gurbetçilerimiz dahi üzerlerinde kendi takımlarının formaları ile gelip sevgilerini gösterdiler. Aynı şekilde, orada yaşayan Türklerden olduğu kadar Galatasaray adından dolayı Almanlardan ve diğer yabancılardan da büyük ilgi gördük. Avrupa'da adeta Türk olmanın bir markası haline gelmiş Galatasaray Kulübü'nün takımı olarak hem Türklerden, hem de yabancılardan gördüğümüz yoğun ilgi ve sevgi hepimizi derinden etkiledi. Öyle ki oynayacağımız müsabakalar, aslında sezon öncesi yapılan sıradan hazırlık maçları olmasına rağmen, oyuncularımız ve teknik heyet olarak bizde adeta Avrupa'da oynayacağımız bir kupa maçı, hatta milli maç baskısı oluşturdu." çırpınışı pardon açıklaması beni epey bir güldürdü. Madem bir hata yaptın, çık "Kim takar Almanya'daki dandik bir turnuvayı diye düşündüm ve oynattım" diye bir açıklama yap da bari yaptığın hatanın arkasında dur. Yine de tebrik etmek lazım, insanların gözünün önünde, göstere göstere Tufan diye Cemal oynattılar ve olay ancak 2 ay sonra ortaya çıktı.

Ligin cidden çivisi çıkmış vaziyette, Efes Pilsen de iki oyuncu doping yapar, Fenerbahce Tanjevic'e teslim olmuş vaziyette, taraftar maça gelmez, gelince de sahaya iner Kaya Peker kovalar, Galatasaray'ın seyircisi Kinsey kovalar, bütün maç küfür eder sonra bir kadının parmağıyla çok tahrik olduk der, basketçileri kimlik bunalımı yaşar kimin Cemal kimin Tufan olduğu belli değil, Beşiktaş'ın yöneticileri Ülker'den tonla para alır ancak paralar futbol takımına aktarılır ancak hem futbolcular hem basketçiler bir hafta aralıkla paraları ödenmedi diye antremanı boykot ederler. Milli takım desen evlere şenlik 2001 yazında 2. olduktan sonra hedefi 2010 koyar ve bir jenerasyonu göz göre göre harcar. Alt yapıdan oyuncu çıkmaz, çıkanlar ise sahadaki yabancı oyuncunun, yedeği olan yabancı oyuncunun, yedeği olan orta yaşlı türk oyuncunun yedeği olur. Herkes Dünya Şampiyonası var diye kısık sesle konuşuyor, kimse bağırıp çağırmıyor ancak eylülden sonra ne bu federasyon kalır, ne bu koçlar, ne bu sahtekarlar ne de basketi futbola benzetenler...

http://sporingen.blogspot.com/

Sarıkaya dedi ki...

Ya hani, Galatasaray yönetimi oyunculara demeç yasağı koymuştu, n'oldu? Bi' Playboy'a poz vermedikleri kalmış!.

onur dedi ki...

1. Tufan vaziyeti kurtarmak adına yalan söylemiş ne yapalım yani magazin haber sadece...
2. ULEB ve FİBA organizasyonlarında oynayamıyorlar...
3. Tahkim bu cezaları kesin indirir; Kerem'in cezasını arttıramayacağına göre!
4. Tahkim, Yiğit Şardan'ın cezasını iptal eder, kendisi mart'ta tekrar girer yönetime.
4. Tahkim GS'a verilen -5 puan cezasını da iptal eder.
5. GS, iki yabancı uzun transferi yapar, kalan 24 maçın 15'ini kazanıp 40 puan ile ligde kalır.
6. Dedehayır mart'ta yönetimden şutlanır.

Adsız dedi ki...

cok ayip, rezalet, utansinlar hepsi, olaya karisan

Adsız dedi ki...

keş ati koç'un menajerliğini yaptığı oyuncular uyanın artık... bu adam sırf senelerdir insanların cebine koyduğu paralardan dolayı oyuncuları kendine bağlıyor. uyanın artık, size hiç bir fayda sağlamayan bu adamı bırakın...

Denizfeneri dedi ki...

salsa...belki cevabi verildi ama ben kacırdım...

bu tufanın forma cemale nasil olmus acıklaması yapıldımı ???

bildigim kadarla cemalla tufan arasında epey bi fark varda :)

Yiğit Gökçehan Koçoğlu dedi ki...

Ne olursa olsun yapılmaması gereken bir şeydi!