7 Kasım 2009 Cumartesi

Bornova Belediyesi: 83 - Antalya BŞB: 77 (Maç Yazısı)

Kim kazanırsa, kim 4'te 3 yapma şerefini ele geçirirse tahmin edilenden çok çok daha iyi bir iş çıkartmış olacaktı. Bornova ilk yarıyı İhsan ve Serdar'ın üçlükleriyle kapatmış farkı daha ilk 20 dakikada 17 sayıya çıkartmıştı. Hatta yetmemiş üçüncü çeyreğin hemen başında bu sefer de Kedric Brown üçlüğü yollamış, fark 20 eşiğine 'Merhaba' demişti. Geçen hafta Aliağa'yı hayvani bir üçlük performansı ile deviren Antalya BŞB ilk yarıda 2-3 tane haricinde sürekli karavana atmış, Bornova ise buradan epey ekmek yemişti. İkinci yarıda rüzgare tersine döndü denebilir. Önce o farkı 20'ye çıkartan Brown'ın üçlüğü sonrasında koca çeyrekte sadece 4 sayı üretebildi Bornova. Bu sırada Antalya'da geçen haftanın kahramanlarından Serkan İnan çıktı sahneye, yolladı 3 isabetli üçlüğü peşpeşe. Caner de eşlik etti ona. Ve son çeyrek öncesinde ortada fark diye bir şey kalmadı skor olarak. 51-51 girilen son çeyrekte skor 59-57 Bornova lehineyken Antalya'nın olası bir maçtan kopuşuna üst üste 3 hücumda 3 üçlük sokan D.j. Thompson yetişti ve Antalya bu üçlüklerle öne geçti. Son ana kadar çekişme devam etti ama günün iyi isimlerinden olan, 16 ribaund - 9 sayı ile oynayıp Femerling'le çarpışma görevi verilen Elegar'ın kritik sayıları maçı Bornova'ya getirdi. Para sıkıntısı denen bilindik sıkıntının Bornova'da da olduğunu biliyoruz ama puan durumuna bakıyoruz, 4'te 3'lük bir tablo. Kupadaki başarılı performansının arkasından lige de iyi girdiler. Fikstürleri de müsaitti aslında ama yine de büyük iş başardılar. Bugün çoğunluğu ilk yarıda olmak üzere 12 üçlük soktular ve bunların 9'u yerlilerden geldi. Yalçın 4/4 ile, Serdar 3/4 ile, Can da 2/5 ile oynayıp yüzdenin olumlu kısmının tamamına yakınını oluşturdular. Serdar bugün epey de dakika aldı. Hem Koljevic'in kötü yüzdeyle başlaması hem de rakibin Femerling silahını durdurmak için görevlendirilen Elegar'ın oynamasına daha çok ihtiyaç duyulması yüzünden. Tekrardan tebrikler Bornova.

Bornova Belediyesi (83): Josh Shipp 10 (1 ribaund- 7 asist), Kedrick Brown 22 (2 ribaund- 5 asist), Mesut Ademoğlu 1, İhsan Yalçın Azizmahmutoğulları 15 (1 ribaund- 1 asist), Ivan Koljevic 5 (2 asist), Can Terzioğlu 6, Çağdaş Erdoğan 4 (4 ribaund- 1 asist), Frank Elegar 9 (16 ribaund), Serdar Yavuz 11 (3 asist)

Antalya BŞB (77): Brian Greene 10 (8 ribaund), D.J Thompson 16 (5 ribaund- 3 asist), Serkan İnan 9 (2 ribaund- 1 asist), Aaron Jackson 11 (4 ribaund- 2 asist), Patrick Femerling 13 (3 ribaund- 2 asist), Caner Şentürk 9 (7 ribaund- 3 asist), Oktay Yılmaz (1 ribaund), Umut Yenice 9 (3 ribaund- 1 asist)

2 Yorum Yapılmış:

kenz dedi ki...

3.çeyrekte 20'yi gören farkı eritip çeyrek bitmeden öne geçmesine hatta bitime 3 dk. kala 3 sayı önde olmasına rağmen alamamış maçı Antalya, güzel maç olmuş.

Adsız dedi ki...

3. ceyrek basında 20 ye yaklaşan farkı antalya bsb sert savunması ve dısardan serkan inan ve yabancı kısalarının, içerden de femerlingin zorlamaları ve canerin penetreleriyle eritti ve öne geçti, shipp ve elegarın erken 3 faule ulaşmaları ve kısıtlı rotasyon da bornovanın bu dakikalarda belini büken etmenler oldu. kafa kafaya gelen macta antalyanın savunma sertliğine çözümü serdar,kolariç ve yalçının dış atışları buldu ve açılan savunmaya elagarın hücum ve savunmada sazı eline alması da eklenince bornova macın sonlarında kendine geldi ve zor da olsa macı kazandı. bir de ekleme, simdilik bir sorun olmadan iyi kotu maclar kazanılıyor ancak bir sakatlık vb oldugunda kadro derinligi olmadıgı icin cok sorun yasanacaktır, basta 5 numara olmak uzere imkan dahilinde bir iki takviye şart!