12 Kasım 2009 Perşembe

Brandon Bowman Tofaş'ta

Lige 4'te 3 ile başlayarak birçok kişinin sezon öncesi öngörüsünü şimdilik rafa kaldırtan Tofaş'tan bir transfer hamlesi geldi. 84 doğumlu 2.04 boyundaki Brandon Bowman ile anlaşmışlar. 3-4 numaralarda oynayabiliyor, Georgetown mezunu, birçok kere NBA yaz kamplarında göründü ama NBA maçı oynama şerefine nail olamadı bir türlü. Geçen sezonu Almanya'da Telekom Baskets Bonn'da geçirdi. Kariyer notları şurada. Bu hafta Erdemir maçında oynamayacakmış, takımın kaç yabancıyla yola devam edeceği ise şimdilik soru işareti. Duruma göre 3 de olabilir, 4 de.

6 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

ya cok iyi bir oyuncu ama ilkanin dakikalarini calacak!

Adsız dedi ki...

Çok sağlam oyuncu, hayırlı olsun.

Adsız dedi ki...

Gayet iyi bir transfer olmuş Tofaş için.

Legend dedi ki...

valla oyuncuyu izlemeden pek birşey söylenemez taqbiki ama...
geçen yılki ekene - barbour kraışımı teşhisini koydum ben :)
tofaşta buyuk iş yapar düşüncesindeyim...

Adsız dedi ki...

Sanmıyorum , İlkandan çok dakika çalabileceğini. Muhtemelen rotasyon dışı kalacak oyuncu Nezih olur, bu elamanın 3 de oynayabiliyor, belki 3 numaralardan biri de rotasyon dışı olur. 120 dakikayı Cihad-Bowman-Kolaric-Denison- İlkan paylaşırlar, en kötüsüne yine bi 15 dakika çıkar en az diye düşünüyorum.

Fanatik Basket dedi ki...

bence de İlkan'ın dakikalarını fazla etkilemez, etkilememesi de lazım çünkü ilkan tofaş+türk basketbolunun geleceği ve en önemli uzunlarından biri..

rotasyonda nezih'in dakikalarının düşmesi daha olası. ayrıca kolaric'in kalıp kalmayacağı da belli değil, birkaç hafta içindeki duruma göre belli olacakmış.

bowman çok atletik, güçlü ve ayakları çabuk bir oyuncu. tofaş'ın çok iyi bir 3 numarası olmadığı için, gerektiğinde 3 numara oynayabilir. istikrar sorunu butler'în kötü olduğu günlerde skor opsiyonu olarak da öne çıkabilir.

bence tofaş için çok doğru bi hamle oldu, çünkü denison ve kolaric birbirine çok benzeyen iki uzundu. ikisi de şutu olan, zeki uzunlardı ama aynı zamanda atletik olmayan, ağır oyunculardı. bowman-denison çok daha uyumlu bir ikili olacaktır..