18 Kasım 2009 Çarşamba

Daçka Stefon Jackson'ı Yolladı

Sezon başında alınan 3 yabancıdan ikincisi de gitti. Önce hiçbir şey oynayamayan Connor Atchley gönderilmişti, şimdi de Stefon Jackson. Gerçi Stefon sağlam bir istatistik backgroundu ile gelmiş, hatta bu transfer haber sitelerinde 'Daçka sayı makinesi aldı' benzeri başlıklarla duyurulmuştu. Ben şahsen yerinde izlediğim Tofaş hazırlık maçı ve sonrasında izlediğim kupa maçlarında o kolej istatistiklerini hak edecek bir hücum performansı görememiştim Jackson'da. Hatta istekli ve iyi bir savunmacı bile diyebilirdim kendisine zorlasam. Daçka lige 5'te 0 ile girip, son 3 lig maçında 60 sayı barajına dahi ulaşamayınca düğmeye basıldı, Quincy Douby getirildi, Stefon'un da takımla ilişiği kesildi. Yola 3 yabancı ile devam ediyorlar. Davidson, Mujezinovic ve Douby.

2 Yorum Yapılmış:

Fanatik Basket dedi ki...

aslında iyi bir oyuncuydu, yeterince sabredilmedi..

darüşşafaka'nın yerli oyuncuları hücumda opsiyon almaktan uzak isimler olduğu için yük onun omuzlarına bindi, o da bu sisteme pek alışamadı bence..

beşiktaş maçında 20 küsür sayı attığı maçı izlemiştim, ilerleyen maçlarda daha iyi olabilirdi.

skorer bir oyuncuydu ama iyi bir şutör değildi zaten. ncaa'de 24-25 sayı ortalamasıyla oynamasına rağmen üçlük yüzdesi %30-35 civarıydı. ayhan şahenk'in sert çemberlerini düşününce burada şut sokması da pek kolay olmadı:)

merak ediyorum acaba quincy douby iç saha maçlarında, o potalara nasıl bir yüzdeyle şut sokacak..

Adsız dedi ki...

aliağa alır yakında olmadı loftonu petkim ve şapkadan tavşan çıkaran dinazorlar derneğinin sponsorluğunda