16 Kasım 2009 Pazartesi

Daçka'ya NBA'den Takviye: Quincy Douby

Son 3 maçında sırayla 50, 55 ve 57 atabilen Daçka, kafayı sıyırdığı zaman tek başına bu rakamlara yaklaşabilecek bir oyuncuyu, Quincy Douby'i renklerine katmış. F.Bahçe Ülker - Siena maçından önce rastladığım Bülend Karpat'tan almıştım bilgiyi, 'Stefon Jackson'dan memnun değiliz, göndereceğiz, yerine oyuncu bakıyoruz' demişti. Hedef olarak da NBA pazarını göstermişti. 2006'da draft edildiği Sacramento'da 3 yıl geçiren, son sezonunda ise Toronto ile kısa süreli kontratlar üzerinden aşk yaşayan Douby, Kanada ekibinin kadrosundaki kalabalıklığın sonucu birkaç gün önce boşa çıkartılmıştı. İyi transfer kesinlikle. Muazzam bir şutör ve TBL'de birçok maç alacaktır tek başına. Ama Daçka'da onun haricindeki 4 oyuncunun savunmaya biraz daha özen göstermesi gerekecek, zira Douby'nin o taraklarda pek bezi yok. Daçka seviyesi için biraz fazla bir oyuncu, hem kariyeri hem de fiyatıyla. Ama arkada Efes olunca, işler de kolay oluyor elbette. Bu yıl notlarını yüksek tutarsa seneye yatay geçiş yapar belki, belli mi olur?

10 Yorum Yapılmış:

Burhan Gökalp dedi ki...

Süper bir hamle bence..Daçka bu hareketiyle play-off potasına girebilir..

Fanatik Basket dedi ki...

daçka'da ne kadar uyum sağlar, ne yapar bilinmez ama gerçekten çok iyi transfer. darüşşafaka için gereğinden fazla üst düzey bir oyuncu. kalite olarak efes pilsen'de bile rahatlıkla oynayabilecek bir oyuncu ama aşırı derecede bencil oluşu onun avrupa'da büyük takımlarda oynamasına izin vermeyecektir.

kendi şutunu yaratabilen, çabuk bir oyuncudur. fizik olarak zayıftır, hücumda sadece şut atmaya odaklı oynar ve salsa'nın da dediği gibi savunmayı önemsemez, hücumda kahraman olmak isteyen bencil bir adamdır.

takıma ve sisteme uyum sağlarsa daçka'ya çok maç kazandırır ama aksi olursa türkiye macerası kısa sürebilir.

vdT dedi ki...

Ankaragücü Ankaraspor olayı baskette uygulanamaz mı?
Daçkanın arkasında efesin durması hoş mu

tankut dedi ki...

E yuh ama...Daçka'yı küçümsemekten değilde...Yakında Iversonda gelir...Sadece bu adam için salona gidilir...Ama üç büyükler maçı dışındaki maçlara...

Adsız dedi ki...

over-rated ifadesiyle tarif edebileceğimiz bir oyuncu. sözde daçka, efes pilsen'le işbirliğine gitmeye başladığınıdan beri hem türklerde hem de yabancılarda önceliği genç, gelecek vaat eden ve ekonomik oyunculara verdi. geçen sezon cliff hammonds, maarty leunen ve sean banks üçlüsüyle şin amerikalı ayağında, melih mahmutoğlu, soner şentürk, emre bayav, bora hun paçun ve kısmen de olsa barış hersek'in performansıyla yerli kısmında hedefe ulaştılar, üstelik play-off oynadılar. bu yıl ne yazık ki ekrem memnun, gördüğüm kadarıyla egolarına yeniliyor. nnba'de bol sıfırlı kontratlar eşliğinde ıskartaya çıkarılmış adamlar ve 36'lık mujezinovic'le günü kurtarmaya çalışıyor. douby gelir, her maç 30 atar belki maç da alır ayrı konu. ayda 20 bin doları verdikten sonra bunu yapacak amerikalı bulmak zaten zor değil. daçka, karşıyaka'nın yaptığını yapmalı, ucuz maliyetle en iyi oyuncuları bulmalı hem de başarı sağlamalıydı, bir türlü yapamadı...

Adsız dedi ki...

DAÇKANIN ADIĞI YERLİ OYUNCULAR DA YÜKSEK MALİYETLİ GENÇLER ... BB ÜLKER TELEKOM EFES DAÇKA ALTYAPILARINDAN HEPSİNİN SAĞLAM MENAJERİ VAR.İPİ SERMİŞLER ETE SÜTE KARIŞMIYORLAR.BEKLİYORLAR HARİS OYNASIN O DA OYNUYOR .. ŞİMDİ DOBIE DE OYNAR ... BİZİMKİLER DE BENİMSEDİKLERİ FİGÜRANLIĞA DEVAM ... EKREM MEMNUN NE YAPSIN ? OK YAYDAN ÇIKMIŞ BİR KERE ,DÜŞMEMEK İÇİN İYİ BİR HAMLE

Adsız dedi ki...

VDT KARDEŞ
DAÇKANIN ARKASINDA COOPER TYRES VE BAŞKA SPONSORLAR VAR
BU MANTIKLA ... GS FB BJK GELECEK SENE DE TRABZON (OLASIDIR) ARKASINDA ÜLKER VAR (FB DEKİ BİZZATİHİ ÜLKER)
KEPEZDE DE GRUPTAN SPONSORLUK OLDUĞU SÖYLENİYOR. BASKETBOL ARTIK BÜYÜK OYUN.PASTA ÇOK BÜYÜDÜ... KİM NE DİYEBİLİR ??

Fanatik Basket dedi ki...

@adsız 10.58

daçka'nın arkasında cooper tires var demişsin ama o da efes pilsen'le aynı holding'e ait zaten. Her ikisi de Tuncay Özilhan'a ait Yazıcı Holding'in sponsorlukları.

Bance de etik olarak pek doğru değil bu durum. Efes Pilsen-Pertevniyal gibi bir durum mantıklı. Farklı liglerde iki takım ve biri diğerine oyuncu yetiştiriyor ama Darüşşafaka Efes'le aynı ligde. Efes Pilsen'le oynayacakları maçların pek adil maçlar olamayacağı açık..

Adsız dedi ki...

quincy douby cok sutör bir oyuncu ama ayhan sahenk de sut atabilien bir oyuncu yaramaz bence disarda 30-40 atar ayhan sahenk de 5-10 da kalir!

Sheldon Cooper dedi ki...

Bizde oynarken epey antipatimi kazanmıştı ama BBL'nin en kral skorerlerinden bii olur