29 Kasım 2009 Pazar

Aliağa Petkim: 74 - Efes Pilsen: 100

7. haftanın kapanış maçında Aliağa Efes'e direnemedi. İkinci periyotta maça ağırlığını koydu biracılar. Devreyi 48-34 önde kapattılar. İkinci yarıya farklı 5'le başladı Ergin Hoca, fark 15 sayılara kadar çıktı. Charles Smith ile Halil Üner arasında sözlü diyaloglar oldu, Ergin Ataman da Halil Üner'e tepki gösterince maç biraz gerginleşti. Aliağa Hosley, McClinton ve Reha ile maça tutunmaya çalıştıysa da Efes buna izin vermedi. Smith - Rakocevic - Thornton üçlüsü patır patır şut soktular, hal böyle olunca skor farkı da kaçınılmaz oldu. Aliağa'da hem fizik hem de oyun olarak Kambala'yı andıran Vukosavljevic Efes uzunlarına karşı ağır kaldı pota altında. Bunu kanıtlayan en iyi örnek, Efes takım olarak 32 ribaund alırken Thornton 11 ribaund aldı. İstatiklere baktığımızda Efes'in top çalma sayısının ve asist sayısının Aliağa'dan fazla olduğunu görüyoruz. Kerem Tunçeri'nin yokluğunda Ender o bölgeyi iyi idare etti. Pota altında Efes uzunları iyi kullandı. Kalite ve kadro zenginliği skordaki farkı ortaya çıkardı kısaca. Efes rahat bir galibiyetle 7'de 6 yaparak Beşiktaş Cola Turka ile birlikte zirveye kuruldu.

Aliağa Petkim (74): Berkay Sahilloğlu (1 ribaund- 3 asist), Jack McClinton 17 (3 ribaund- 3 asist), Reha Öz 17 (7 ribaund- 2 asist), Quinton Hosley 15 (10 ribaund- 5 asist), Vladan Vukosavljevic 7 (3 ribaund), Ceyhun Altay 6 (2 ribaund), Kaan Üner 2 (1 asist), Lorenzo Gordon 10 (6 ribaund- 1 asist)

Efes Pilsen (100):
Charles Smith 22 (1 ribaund), Igor Rakocevic 15 (1 ribaund- 3 asist), Preston Shumpert 9 (4 ribaund- 1 asist), Marvis Thornton 13 (11 ribaund- 3 asist), Kaya Peker 10 (2 ribaund- 1 asist), Bostjan Nachbar 12 (3 ribaund- 4 asist), Ermal Kuqo 8 (4 ribaund- 1 asist), Sinan Güler 4 (3 ribaund- 5 asist), Ender Arslan 7 (3 ribaund- 6 asist)


Edit: Maçın 2. yarısı yayındaki teknik sorun nedeniyle yayınlanmadı.

5 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

skytürk ilk yarıyı yayınladı ikinci yarıyı yayınlamadı bu ne saçma iştir ya ?

anıl özgüler dedi ki...

eet ya 2.yarı neden yayınlanmadı:S

Adsız dedi ki...

Bir teknik arızayı halledemiyorsanız bari yayınlamayın ligi be kardeşim.

Serdar dedi ki...

Çekilen görüntüleri uyduya gönderen aracın güç üniteleri yandı, bu sebeple maçın 2nci yarısı yayınlanmadı.

Adsız dedi ki...

hem millete hem kendilerine zarar bunlar