20 Kasım 2009 Cuma

Efes Pilsen: 83 - G.Saray Cafe Crown: 73 (Maç Yazısı)

Mevcut koşullar altında fazlasıyla zor bir maçtı elbette sarı kırmızılı takımın geride kalanları için. Kadroda alternatifi olmayan tek adam olan Cemal, Almanya'da formasını giydiği kaptan Tufan ile birlikte tribündeydi. Takımın başında da Sinan Ömeroğlu ve Murat Alkaş vardı. Enerjileri fena değildi, hele karşı tarafta suratında sürekli mutsuz ve sıkıntılı bir ifade olan Ergin Ataman'ı düşünürsek 'Eller havaya' tadında bir gece kulübüne bile benzetebiliriz sarı kırmızı benchi. Ergin hocanın bu sıkıntılı ve düşünceli hali beni de derin düşüncelere daldırıyor ama dur bakalım.

6. yabancı olmak Rakocevic'e nasip olmuş bugün. Maçın rahat geçeceği düşünülerek Rako'ya ufak bir izin verilmiş de denebilir. Beklendiği gibi başladı maç, daha ilk çeyrekten fark 15-16 seviyesine çıktı. Ön alan baskısıyla rakibine rahat hücum şansı vermemeye çalışan Efes Pilsen, kendisi hücum yaparken de aksine hiçbir savunma direnciyle karşılaşmayınca antrenman maçı hüviyetine soktu maçı. İlk 2,5 dakikası ve son 1,5 dakikasında iki takımın da sayı üretemediği ikinci çeyrek ufak çaplı bir G.Saray Cafe Crown geri dönüşüne tanıklık etti. Devreye 05:29 kala 38-17 olan skor, soyunma odasına gidilirken 45-31 şeklini aldı. Burada sarı kırmızılı takımın alan savnmasına dönüşü etkin gibi gözüktü ama Efesli oyuncuların boş şut bulma konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamadıklarını, aksine oldukça boş attıklarını ama sokamadıklarını söyleyelim.

Zaten bu dediğim üçüncü çeyrekte kendini gösterdi. G.Saray kenar yönetimi de başarıyı alan savunmasına bağlamış olacak ki, ikinci yarıya hiç bozmadan o şekilde girdiler. Ama 2 x Thornton, 1 x Kerem Tunçeri üçlüğü ile varolan azıcık dirençlerini de kaybettiler. O küçük 3/3'lük seri ile maçın dışına itiliverdiler. Sonrası da zaten boş viteste gitmiş bir maç. Efes'te 10 oyuncu da sayı attı, 28 dakika ile en çok sahada kalan Kaya sadece 4 sayı üretip takımının en kısır kalanı oldu. Sinan'ın enerjisi mükemmeldi yine, Thornton duru ve net bir oyun ortaya koydu, G.Saray ise biraz daha kör dövüşü şeklinde oynadı.

Ribaundlarda karşımıza çıkan tablo tüm olayı özetliyor aslında. G.Saray'ın takım halinde aldığı ribaund kadar Efes hücum ribaundu toplamış neredese. 18'e 17. Efes'in toplam ribaundu ise G.Saray'ın 2 katından 1 fazla. 35. Bir ara Kaya ve Kasun voleybol oynuyorlar sandım zaten içeride. Antrenman maçı havasındaki oyunun belki de en çok yarayacağı adam Ermal'di, bol bol dakika alacaktı bugün ama o oyuna girdikten sonra 3 dakika içinde 3 faul alarak bu şansı elinin tersiyle itti. Bir de Cemal'in 1-2 sıra arkasında oturan siyahi bir bayan gözüme çarpmıştı maçtan önce, Washington'un nişanlısıymış. Allah'ın gücüne gitmesin de nasıl göz onlar öyle yahu? Tövbe bismillah adamın rüyasına girerler.

Efes Pilsen (83): Mario Kasun 9 (9 ribaund), Charles Smith 8 (2 ribaund, 1 asist), Preston Shumpert 5 (2 ribaund, 6 asist), Kerem Tunçeri 8 (1 ribaund, 5 asist), Bootsy Thornton 20 (2 asist), Kaya Peter 4 (10 ribaund, 2 asist), Bostjan Nachbar 12 (4 ribaund, 1 asist), Ermal Kuqo 4 (5 ribaund, 1 asist), Sinan Güler 8 (1 ribaund, 2 asist), Ender Arslan 5 (1 ribaund, 6 asist)

G.Saray Cafe Crown (83): Darius Washington 3 (1 ribaund, 2 asist), Caner Topaloğlu 5, Merat Kaya 3 (3 asist), Mike Wilkinson 14 (4 ribaund, 2 asist), Polat Kocaoğlu 2 (2 ribaund), Radoslav Rancik 20 (5 ribaund, 2 asist), Evren Büker 9 (1 ribaund), Can Akın 7 (3 ribaund, 5 asist), Simas Jasaitis 10 (2 ribaund)

8 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

benim anlamadığım tufanın suçu ne bu kadar kolaymı insanların ekmeğiyle oynamak

Adsız dedi ki...

Antreman maçı gibiydi.Kasunda son maçlarda biraz kıpırdanma var.Hadi bakalım...

Hakan dedi ki...

Ribauntlar 17-17 değil Salsa 18-17 Galatasaray önde.

saLsa dedi ki...

@ Hakan

Eyvallah, ufak bir hata yapmışım, düzelttim. Dikkatin ve uyarın için teşekkürler.

saLsa

Adsız dedi ki...

Benim lafım Sinan Ömeroğlu'na
sen altyapı antrenorusun sen genclere calısıyorsun peki şu macta yaptıgın nedir sen o macı kazansan sanki orda devam ediceksin ayıptır orda oturan gencler var eren beyaz alican ve bir tane daha altyapıdan oyuncu vardı bunları süre vermedin ya yazıklar olsun senin gibi bi altyapı antrenoru bile boyle davranıyorsa bu ülkeden sporcu yetismesi zor be arkadaslar

Adsız dedi ki...

Burak Alkaş değil Murat Alkaş

Sheed dedi ki...

off yengenin gözleri, düşündükçe titreme geliyor :bolt:

Adsız dedi ki...

83-83 yazılmış kadro kısmına.