24 Kasım 2009 Salı

Enes Kanter Washington Üniversitesi'nde

Amerika'ya gitti, vay efendim nasıl gider, gitti ama oynayamıyor, paşa paşa Türkiye'ye dönecek gibi bir sürü konu konuşuldu onun hakkında. Kesin bir haber ise çıkmamıştı düne kadar. Enes Kanter Washington Üniversitesi ile anlaşmış ve artık orada oynayacakmış. Onu isteyen okullar arasında USC, Indiana, UCLA ve UNLV de varmış ancak onun tercihi 2 yıl önce Jordan Brand International Game'de koçluğunu yapan Raphael Chillious'un takımı Washington olmuş. Kararındaki en büyük etken Chill lakaplı koç dediğim üzere. Gelmiş, izlemiş, bir kez daha hayran kalmış ve kapmış Enes'i. F.Bahçe Ülker formasıyla lig ve Avrupa'da oynadığı maçlar nedeniyle birkaç maç ceza alabilirmiş ama hiç ceza almadan da kurtarabilirmiş. Bunun için açıklanacak karar bekleniyormuş. Haberle ilgili yazıya şuradan, Enes'in Stoneridge'de onu çalıştıran hocası Derryck Thornton ile yapılan röportaja ise buradan ulaşabilirsiniz. En kötü gününde 30 sayı 20 ribaund yapıyor diyor Thornton. En kötü günün hep böyle, yolun da açık olsun Enes.

6 Yorum Yapılmış:

mozlu dedi ki...

Doğuş oynadığı profesyonel maç sayısı akdar ceza almıştı. Enes için de aynı kural geçerli olacaktır..

Adsız dedi ki...

Enes doğru karar verdi biz kez kara görmüş olduk. Hayırlı olsun. Gitti diye ardından nerdeyse beddua okuyan yöneticileri de kafalarını ellerinin arasına alıp düşünsün şimdi..

Adsız dedi ki...

DİZLERİNE DİKKAT ENES KANTER !!!!!
SAKINIYORUZ ..ÇÖP BATMASIN

Fanatik Basket dedi ki...

salsa

enes'in 1 sene daha lise okuması gerekmiyor muydu? benim bildiğim bu seneyi bir lise takımında geçirdikten sonra ncaa'de oynayacaktı. son seneyi okumadan nasıl üniverseteye giriş yapacak, ncaa'de yaş sınırı vs. yok mu?

cannksk dedi ki...

UCLA ve USC varken Washington'a gidene ne denir bilmiyorum. Hepsini geçtim eyvallah PAC10 konferansının bulunduğu bölgede oynuyorsun ama keşke bir uzun için daha yararlı olabilecek bir konferansa gitseydin keşke

Saban dedi ki...

Lise bittikten sonra gideceği üniversite olarak Washington'u seçmiş.