8 Kasım 2009 Pazar

Erdemir: 93 - Pınar Karşıyaka: 89

Dışardaydım, takip edemedim maçı. Erdemir galibiyeti bekliyordum, Tofaş'ın yaptığı bana gol atma işini KSK becerememiş. Erdemir ligdeki ilk galibiyetini almış oldu. İstatistiklere baktım eve gelince, KSK tarafında Smith ve Wesson'ın toplam 50 sayılık büyük bir katkısı var yeterli olmayan. 20 küsür atmasına alıştığımız Toolson 5 sayıda kalmasa alabilirlermiş de maçı. İşin ilginci Toolson sadece 3 şut denemesinde bulunmuş maç boyunca. Hani atmış da girmemiş değil, atamamış da. Erdemir tarafında ise klasik isimler ön planda. Hakan 14 asist, Leon 27 sayı ile kategorilerinin liderleri. Zaten Hakan bugün sadece 2 tane ikilik denemiş o kadar, paso asiste çalışmış. Funk da sakatlık sonrası sağlam katkı vermeye devam ediyor. Asıl sürpriz performans Kone'den. Buradayım demiş o da.

Erdemir (93): Nathan Adam Funk 17 (1 ribaund, 2 asist), Erdal Bibo 3 (1 ribaund), Hakan Köseoğlu 5 (2 ribaund, 14 asist), Erhan Yetim 4 (2 ribaund, 1 asist), Mohammed Kone 15 (9 ribaund, 1 asist), Leon Williams 27 (8 ribaund, 1 asist), Ramel Curry 7 (7 ribaund, 3 asist), Erkan Veyseloğlu 12 (2 ribanud), Emre Ekim 3 (1 ribaund),

Pınar KARŞIYAKA (89): Gökper Gen 2, Birkan Batuk 9 (3 ribaund, 1 asist), Ryan Toolson 5 (2 ribaund, 3 asist), David Holston 14 (1 ribaund, 6 asist), Andre Smith 29 (6 ribaund), Furkan Aldemir 5 (8 ribaund), Valentin Pastal 2 (2 ribaund), Alper Saruhan 2 (4 ribaund, 1 asist), Kzell Ray Wesson 21 (3 ribaund, 1 asist)

10 Yorum Yapılmış:

Fanatik Basket dedi ki...

hakan köseoğlu, hiç potaya bakmamış zaten:) hiç üçlük denememiş, 1/2 ikilik isabeti..

sadece takımı oynatmaya, asist yapmaya odaklanmış. 14 asistle rekoru zorlamış, türkiye'nin jason kidd'i olmaya aday:)

savunma+ribaund için sahada olan kone'nin 15 sayıya ulaşmasının mimari da köseoğlu:)

taberas dedi ki...

İstatistikler hiç yanıltmasın, maçın bitmesine yaklaşık 2 dakika kala ahmet çakı alkışlatmak için leon williams'ı kenara aldı. Oyunun rahatlığını düşünün artık. Fakat o ana kadar hiçbir varlık gösteremeyen ksk'nın guardı David Holston arka arkaya ve son ikisi imkansıza yakın 4 üçlüğü maçı kafa kafaya getirdi. Eğer ki Erdemir ksk'nın son 2 dakikada sürekli yaptığı faullerden doğan atışlardan bir yada ikisini kaçırmış olsaydı(funk-hakan-erkan kaçırmadan attılar), bugün David'in videoları, Tracy McGrady'nin 35 saniyelik mucizesi gibi, youtube videoları arasında yerini almıştı.

hasanerdem dedi ki...

Ryan'ın ateşli bir rahatsızlık geçirdiği için performansı çok düşükmüş. Zaten maçın önemli bir bölümünde kenardaymış kendisi. Performans düşüklüğünü buna bağlayabiliriz sanırım.

tarski dedi ki...

Ksk'yi bu sezon hic izleyemedim, en cok merak ettigim oyunculardan biri Gokper. Istatistiklerinde dise dokunur bir sey yok simdilik, nasil oynuyor? kaptanlik bu yasta biraz agir mi gelmis? vs...Izleyenlerden biraz yorum alabilirsek hic fena olmaz.

Alphan Aksoylar dedi ki...

Şu David'in 42 saniyede 4 üçlük videosunu bir yerlerden izleyebilir miyiz acaba? Ah Ryan hasta olmasaydı, ya da David biraz daha önce başlasaydı şu üçlük yağmuruna, neyse takımımız birlikte oynadıkça ve deneyim kazandıkça daha ne mucizelere imza atacak...

Adsız dedi ki...

Salsa,

Dün akşam Karşıyaka Forumu'na yazmıştım, Ryan ve Andre çok hastalardı. İkisi de iğneyle oynadılar. Andre biraz daha toparlasa da, Ryan'ın durumu iyi değildi. Az süre almadı, hatırladığım kadarıyla 28 dakikalık süresi var ama Erkan onu döve döve savunmuş, hakemler de buna kayıtsız kalmış. Yoksa eli bu kadar düzgün ve yumuşak olan, üstelik kendisine inanılmaz derecede güvenen bir oyuncunun bu kadar az top kullanma ihtimali olamaz.

Sevgiler,
Efe

karahalil dedi ki...

erdemirde son çeyrek problemi var.bu fenerbahçe ve galatasaray maçlarında da kendini gösterdi.nedeni:hakan ve williamsın yeteri kadar dinlenememesi.erdemirin acilen bir oyun kurucuya daha ihtiyacı var.bu sorun çözüldüğü taktirde ilk 8 e rahat girer.

hasanerdem dedi ki...

@ tarski

Gökper'i bu sezon izlediğim hazırlık maçları dahil tüm maçlarda aklımda kalan tek şey her hücumda saç baş yoldurduğu. Kaptanlıkla oyunu da düzelir diye düşünüyordum ama yanılmışım. Hiç bir gelişme gösterememiş maalesef. Çok üzgünüm ama bu şekilde devam ederse, bir iki yıl içinde TB2L nin yolunu tutar...

Gökhan dedi ki...

Hasan Erdem bir ksk taraftarı olarak Gökper Gen'le ilgili yorumunda sonuna kadar haklısın çok yazık aklı başka yerlerde allah sonunu hayır etsin bu şansıda bu oyunla hiçbir yerde bulamaz milli takımdan arkadaşı Banvitli İbrahimin çok gerisinde üzülerek söylüyorum taraftar acı söyler:)) 2.Lig deyip geçmeyelim oranın sertliğinde 5 dakika bulamaz(örnek gelişim Nehir)

Adsız dedi ki...

nehirin gelisimde neden sure bulamadıgını anlayan varsa gelsin zaten.hani az daha tecrubesi olsa ilk 5 dicem de onu bosverdim ama takıma bakıyosun anlamıyosun bu cocuk neden oynatılmıyor???