24 Kasım 2009 Salı

Eurocup ve Eurochallenge Macerası (1. Hafta)

Edirne'den içeride oynayanların kazandığı, deplasmana gidenlerin ise boş ellerle döndüğü bir gün oldu takımlarımız için.

G.Saray Cafe Crown: 96 - Azovmash Mariupol: 82
Unics Kazan: 101 - Beşiktaş Cola Turka: 76
Spartak St. Petersburg: 85 - Türk Telekom: 83
Banvit: 103 - VEF Riga: 79

Kötü bir süreçten geçen G.Saray Cafe Crown'un kazanması güzel. Washington - Evren - Jasaitis - Rancik - Wilkinson beşlisini fazla bozmadan, atılan 96 sayının 93'ünü bu beşliden bularak kazanmış sarı kırmızılılar. Yönetimin ağır topları takıma destek için salondalarmış, takımı yine Sinan Ömeroğlu yönetmiş. F.Bahçe Ülker galibiyetinden sonra tribünlere üçlü çektirerek taraftarın gönlünü fetheden Rancik, bugün kariyerini de fethetmiş. 39 sayı yazıyor isminin karşısında. Muazzam.

Beşiktaş Cola Turka ligdeki 2 yenilginin peşine Unics Kazan deplasmanındaki yenilgiyi de eklemiş. Son haftaların formda adamı Brad Newley sakatlığı nedeniyle oynayamayınca zaten zor olan deplasman iyice çekilmez hale gelmiş. Yalnız 20/43 gibi bir üçlük yüzdesi olabilir mi yahu? Nedir yani bu Unics Kazan'ın yaptığı? Gelmiş geçmiş en çılgın yüzde herhalde, hem deneme hem isabet olarak. Toplam yüzdenin sırf 9/14'ü Marko Popovic'e ait. Eski dost 36 sayı bırakmış Beşiktaş Cola Turka potasına. Aliağa deplasmanında az kalsın maç kazandıracak olan üçlük atışlarda sadece 5 isabet kaydedebilmiş siyah beyazlılar, haliyle de farklı kaybetmişler.

Bir Rus gazisi de Telekom. Spartak St. Petersburg karşısında kazanabilecekleri bir maçı vermişler. Orada da bir eski dost vardı malum, James White. 20 sayı üretmiş. 39 dakika ile takımın en fazla sahada kalanı. Ondan başka 30+ oynayan 1 kişi daha var sadece.

Eurochallenge'daki tek temsilcimiz Banvit ligde olduğu gibi Avrupa'da da Bandırma'yı galibiyet merkezi haline getirmiş. Letonya temsilcisi Riga'yı olması gerektiği gibi farklı bir skorla devirmiş, güzel bir giriş yapmış. Orhun Ene son maçta her oyuncumdan katkı aldım demişti, bugün de aynısı olmuş. Forma giyen 12 adam da az veya çok bir şekilde skor üretmiş. Güzel bir detay.

2 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

Salsa acaba Beşiktaş'ta bu 3 yenilginin sonrasında bir transfer olabilir mi?Duyduğun bir şeyler var mı?

Adsız dedi ki...

telekom ne olacak acaba?savunma yapmiyor paşalar.kaybetme sebebi budur.yok eksik varmis yok tutkunun mac eksigi varmis gec artik bunlari ozyer.dun dikkat ettim 4 yabanci 3 turkle yani 7 oyuncuyla maci bitirdi.anlam veremedim.