22 Kasım 2009 Pazar

Evsahiplerinin Pazarı

Banvit: 92 - Tofaş: 71
Kepez Belediyesi: 85 - Antalya BŞB: 83

İç sahada maç kaybetmeden ilerleyen Banvit, Bandırma'daki kurbanlarının arasına Tofaş'ı da ekledi. Maçın başında başladılar, açtılar farkı, maç sonuna kadar da öyle götürdüler. Tofaş yeni transferi Brandon Bowman'ın da ilk kez oynadığı maçta 4 yabancısıyla birden sahadaydı. Bu farklılık bile sezonun en farklı yenilgisini almalarına engel olamadı bu maçta. Bowman 15 sayı ve 10 ribaund ile takımın her iki kategoride de lideri, atlamayalım.

Antalya derbisini ise son çeyreğine 67-51 önde girdiği halde son çeyrekte rakibine yakalanmayı başaran, yine de maçı vermeyen Kepez kazanmış. Antalya BŞB son çeyrekte iyi toparlamasına rağmen, 16 saniye kala farkı 1 sayıya kadar indirmesine rağmen, Alex Gordon'un taktik faulleri sokmasıyla elleri boş vaziyette kalmış. Altar Tunçkol'un ekibinde Aaron Jackson'ın 28 sayılık performansı insana ne kadar olumlu yönde oha dedirtiyorsa, Serkan İnan'ın sahada kaldığı 28 dakika içinde 2/11 üçlük yüzdesi ile oynaması da bir o kadar negatif bir oha çektirtiyor insana. Takımın Serkan hariç üçlük yüzdesi 8/15. Serkan'lı yüzde ise 10/26. Kepez'de 4 yabancı + Ersin 85 sayının 79'unu atmış. Kalan 6 sayının 4'ü Cüneyt, 2'si Levent Bilgin'den. Levent de iyileşmiş, 9 dakika süre almış, olan Fatih Solak'a olmuş. 0 (sıfır) dakika yazıyor isminin karşısında.

3 Yorum Yapılmış:

dejavu dedi ki...

Baldwin Türkiye'ye dublörünü yollamış bence, bugün daha bir inandım buna. Neredeyse veriyorlardı maçı, 1-2 dakika daha olsaydı kesinlikle kaybedeceklerdi. Çok savruk ve isteksiz oynuyorlar oyuncular, nereye kadar gider böyle kestirmek güç bir yerde iyi patlayacaklar dönüş olmayacak oradan da.

Fanatik Basket dedi ki...

antalya son 5 dakika çok iyi oynadı ve neredeyse maçı alacaklardı ama zaman yetmedi. birkaç dakika daha olsaydı kepez'in şansı hiç olmazdı.

kepez geçen hafta da daçka karşısında 18 farktan maçı veriyordu neredeyse. maç sonlarını nasıl/niye bu kadar kötü oynuyorlar anlamak mümkün değil.

antalya'da aaron jackson mükemmele yakın oynadı. seneye ispanya ya da üst düzey bir ligde görmemiz muhtemeldir.

cannksk dedi ki...

sokuşu nedir ya :D