18 Kasım 2009 Çarşamba

G.Saray'dan Resmi Açıklama Geldi

G.Saray kulübü resmi site üzerinden malum konuyla ilgili açıklamasını yapmış. Yerinde bir hamle, yerinde bir açıklama, yerinde bir zamanlama. Yakıştı G.Saray kulübüne bu karar. (Görevine son verilenler Koray Mincinozlu, Mert Uyguç, Okan Çevik, Cengiz Karadağ diye biliyorum).

38 Yorum Yapılmış:

kenz dedi ki...

Salsa'ya bu konuyu gündem yaptığı için çeşitli forum ve bloglarda laf edenlerden de bir açıklama gelir di mi!?

Adsız dedi ki...

Salsa, GSCC teknik kadrosunu görevden aldin... Darisi Tanjevic ve ortaklarina :)

Adsız dedi ki...

salsabasket, Yılın habercilik ödülünü almalı. Büyük başarı.

Adsız dedi ki...

valla sadece bunla sınırlı kalmamalı bence ortada bole bir ayıp varsa adnan polat dahil herkesin ordan uzaklasması gerekiyor sen baskansan herseyden haberin olması gerekiyor olmuyorsa bırakıp gitmen gerekir eger baskebol subesi beni baglamaz diyosan sokaktan gecen sarı cizmeli mehmet aga olsn baskan oraya

onur dedi ki...

Sen önce bu kadar gerizekalıyı işe al, sonra sıçtılar diye görevlerine son ver...Hani yöneticilik, hani vizyon? Ah ulan Almanlar olsaydı da gönderseydi bunları kazanlara!

Maximus dedi ki...

Tanjevic ile ilgili yapılan her türlü haberde bile tanjevic gitmez:)

buğra dedi ki...

bakalım yanar döner federasyon ne yapacak? turgay demirel bulur güzel bir çözüm. ne şişi yakar ne kebabı. bulunmaz hint kumaşı turgay demirel. fb ülker-gs cafecrown maçı oynanalı 3 gün oldu hala ses yok federasyondan. eger doğruysa federasyonu ilgilendiren birşey yok demiş pek kıymetli turgay demirel.

Adsız dedi ki...

kimlerin görevine son verildiğini bilen var mı acaba?

Adsız dedi ki...

Evet bazı basketbol haber sitelerinde de bu saydığın kişilerin adı geçiyor.

Adsız dedi ki...

fotoşoktur o açıklama, geçin bunları :)

Adsız dedi ki...

koray mincinozlu
mert uyguç
okan çevik
cengiz karadağ

görevlerine son verildi...

mozlu dedi ki...

ahmet dedehayır nasıl duruyor hala onu anlamıyorum

bonzo1963 dedi ki...

adnan polat olaylardan sonra ben özür dilemem demişti. Şimdi herkesden özür diliyorlar.Allahın sopası büyük..

Adsız dedi ki...

Sıcağı sıcağına bir dedikodu..Yönetim kurulu bu kararı aldıktan sonra sözgelişi iki hoca üzerinde kısa bir uzlaşı yapmışlar

Ekrem memnun ve Cem akdağ..Yani camia içerisinden bir ismi takım başına getirtecekler

Erdem Karakuş dedi ki...

Yahu kardeşim senin çalıştığın şirkette bir personel yanlış bir hareket yapsa patron istifa mı ediyor hemen?

Adnan Polat istifa edince ne çözülecek, herşey daha mı iyi olacak yani? Yoksa kulüp bir de seçim kaosuna girip dibe mi vuracak?

Kurumsallaşmış bir yerde yönetim parçalara ayrılmıştır ve her parça kendinden sorumludur. Sen eğer çıkıp da başkan istifa etsin diyorsan amacın saldırmaktan başka birşey olamıyor malesef.

Alphan Aksoylar dedi ki...

konuyla ilgili kendi blogumda yazdığım yazı, izninle salsa, http://kafsinkafingursesi.blogspot.com/2009/11/yalancnn-mumu-sonunce.html

Adsız dedi ki...

Ben isterimki Galatasaraylı olarak bu takım küme düşürülsün...en baştan sıfırdan br kadro..Bayanlarda Küme düştük yönetimin ilgisi bu sayede kaydı 4 yıl içinde avrupa şampiyonu olduk..yine yönetimin ilgisi gelecekse bu takım artık şampiyonluğa oynayacaksa Federasyon bizi düşürerek hayırlı bir işe vesile olmuş olurlar

Adsız dedi ki...

@salsa şu cemal ın videosu her sıteye girişte kendi kendine çalısacakmı:D
her seferinde kapatmaktan gına geldi...

Adsız dedi ki...

vay be! geçen sene jasaitis tbl2 de forma giyecek deseler kim inanırdı acaba:)

Adsız dedi ki...

En azından şimdi bulundukları mevkiinin gerektirdiklerini yapmaya başladılar.Fakat şu olay hakikaten federasyonun ne kadar adaletten uzak ve gaflet içinde olduğunun kanıtıdır...Ey Turgay Efendi...Oyak Renault bir ay evvel size bu konuda itiraz etmedimi???Sen koskoca federasyon bu konuyu bu kadar araştıramadın mı???Bu görüntüler ve fotoğraflar uzaydanmı geldi???Siz ne iş yaparsınız???

onur dedi ki...

GS basketbol şubesinde IQ testi yapılsın...90 ve altı çıkanlar (korkarım kimse kalmaz) elimine edilsin - buz çağından kurtulma katsayısıdır; korkmayın yani size birşey olmaz- ,sorumlular Taksim meydanında tüy&katrana bulanmış olarak horoz gibi dolaşsın...Ben başkan olayım, camia rönesans görsün!

Adsız dedi ki...

erdem karakus
peki dediklerinde haklısın tamam dogrudur eger bu minik z de olsa tamam fakat bu takım gs erkek basketbol takımı o kadar sponsorluk gelirleri olan fln fln bi yer ben aziz yıldırımı tutmam fakat klupte biri tuvalete gitse haberi oluyor onu nasıl yapcz sen gs baskanından bahsediyosun k.bakmada hata kaldırabilcek bi yer deil

Adsız dedi ki...

zaten bu blogu surekli oyak reno antrenoru yucel platin ve tanidigin bikac kisi uzerine kuruosun surekli ve bunun uzerinden prim yapm acabasi icerisindesin!!!!
surekli burda fb yanlisi yazilar okumaktan yucel platin ovgusu dinlemekten, tandigin 3-5 kisi uzerine yaranma uzerine yazilar yazmandan sikilmstik!!!!
cemal nalga olayini ortaya cikarma ovgu ve benzeri seyleri uzerime almiyorum bu ovgu ve benzeri seyler oyak reno klubune tesekkur ediorum seklinde bi yazi yazmanda oldukca komik bence!!!!
bu olayin kimlerle ortaklasa duzelnedgi video ve istatistiklerin paranin gozunu boyadigi murat didin tarafindan sana iletildigi oldukca acik!!

eger fb gs yi yenmis olsa bunlarin hicbiri gundeme gelmicekti kiimseyi kandirmaya calisma!!

oyak reno itirazini 1. haftadab yapti federasyona 1.5 ay boyunca bu bilgilere ulasilamadi da fb macin dan sonra mi ulasabildiniz yani!!!

camilar ve belli oyuncular uzerine oynamayi birakalim bence oldugu kadar tarafsiz ve renksiz olmaya calisalim!!!

Adsız dedi ki...

Ali Türsan göreve devam ediyor mu?

Fanatik Basket dedi ki...

@adsız 02.20

harbiden komiksin dostum. fanatizm bir insanın gözünü bu kadar mı boyar?

sen resmen "biz hırsızlık yaptık ama sen niye yakalıyosun, sana ne oluyor?" diyorsun. burada anıl'ı ya da bu konuyu ortaya çıkaran diğer kişileri hangi mantıkla suçlamaya çalışıyorsun?

bu olay, galatasaray kulüp tarihinin en büyük rezaleti, utanç kaynağıdır. yapılanı savunup niye şimdi ortaya çıkarıyosunuz demen gerçekten komik.

bir de niye 1.5 ay sonra ortaya çıktı yazmışsın. çok değerli federasyonumuz dilekçeye cevap vermeye 1.5 ay sonra tenezzül etti de ondan..

#10 dedi ki...

Benim anlamadigim su, baskan kulupteki her seyi bilmeli, bilmiyosa baskan olmamali vs vs diye sacma sapan konusan dangalaklar acaba hayatlarinda 1 gun olsun herhangi bir yerde yoneticilik yapmislar mi?! Isimize gelince bak Ingiltere' ye kimse orada baskani taniyor mu, her isi profesyoneller yapiyor diye konusur, isimize gelmeyince de baskan dedigin her seyi bilmeli, her yerde olmali diye firildak oluruz. Sonucta bu isin sorumlusu tabi ki profesyoneller ve onlarda kovuldu ve yonetim bence sorumlulugunu yerine getirdi. Ha Ahmet Dedehayir' da arada kaynasa iyiydi ama :)

Adsız dedi ki...

kardeşim Erdem karakuş
Kulüp başkanı kulübün patronu değil seçimle kulüp üyeleri tarafından genel kurulda orayı yönetsin diye seçilmiş bir tüzel kişidir.Yapılan bir hatadan bizzat kendisi sorumlu olmasa da yönetim şeklinin ve atadığı adamların sorumluluğunu taşır.istifa bir güven tazalame aracıdır.

GS yönetiminin aldığı tavır ve dilediği özür geç te olsa doğrudur,savunulacak bir şeyi kalmadığı da bir gerçektir.Fakat tüm "staff"ı günah keçisi ilan ederek bir nefeste kovması doğru değildir.Şaibeden ve sorumluluktan bu şekilde aklanılmaz(aklanılacak ise).Şube kaptanının eğer bütün bunlardan haberi yoksa (cezanın çekilmiş olduğunun bilgisini federasyona koray - okan - mert bildirmedi.Almanyada şube yönetiminden hiç kimse yok muydu ? ) oyak renault itirazından sonra geçen süre içinde bu araştırılmamış kulak üzerine yatılmış ve nasılsa birşey çıkmaz denilmişse,burda büyük bir "spor yönetimi" zaafı vardır şube kaptanından yönetim kurulu başkanına kadar herkes bu şayiaları araştır(t)madıkları ve sorumluları önceden bulup kulübe gelebilecek büyük zararı önleyemedikleri için birinci derecede sorumlu ve suç ortağıdırlar.senin deyişinle kardeşim, muhasebecinin yaptığı vergi beyannamesi sahtekarlığının veya hatasının bedelini patron öder.Burda patron galatasaray camiasıdır . Muhasebe müdürü ve Genel müdür için İstifa çok muteber bir müessesedir .
Galatasaray camiasına geçmiş olsun.Umarım zarar büyük olmaz.

dejavu dedi ki...

Gerekeni yaptı başkan, devamını da getirecek gibi.

Adsız dedi ki...

yaa bırakın bu işleri kardeşim
göz boyamak için 3-5 çapulcuyu gönderiyorlar. oranın erkek basket şube sorumlusu şardan niye hala orda? gs basket şube sorumlusu dedehayır neden hala orda? alooooo? ulan pislik paçalarınızdan akıyor be

cast dedi ki...

ne bu ya sankı salsa buldu haberı yapılanı kendıne pay cıkardı işte o kadar

Adsız dedi ki...

başkan hedef saptırdı. bizde yedik. güya aklı sıra cezayı kendi kesip olası ihraçtan yırtacak. şark kurnazlığı. neden bu kadar taktir topladı anlamadım. talimatlar açık sonucu ligten ihraç ama bu federasyonda bunu uygulayacak kalitede değil.

Koray Gök dedi ki...

dedehıyar defolsun gitsin!

konu ile ilgili karaladık birşeyler biz de;

http://mikrofonlarimizistanbulda.blogspot.com

Adsız dedi ki...

Fedarasyonun alamyacağı kararı kendisi vermelidir GSCC kendi kendini aforoz etmelidir asıl suçluları halen koruyup belkide suçu en az olan teknik ekip ve oyuncusunu p.ç gibi ortaya atmakla gelicek olan cezanın önüne geçebileceğini düşünüyorsa bu daha büyük bir sakndaldır

salih dedi ki...

#10
dangalak filan laflarına dikkat et burda tartısıyoruz herkes yorumunu yapıyor. senin alakan ne basketbolla acıklada biliyim

Adsız dedi ki...

cemal e ne olacak?o da suclu degil mi?cik dedilr ciktm diyor cikamam diyebilrdi cezam var demesi yeterdi bu arada gs basketbol sube baskani da asil suclulardan o neden gonderilmiyor

Adsız dedi ki...

adsiz 2.20

gs utanmali
anila cok tebrikler
bide reno dogru olani yapti

efe

Adsız dedi ki...

Peki federasyonun cezasını kim verecek artık TBF federasyon başkanı görev süresini doldurmuştur bu skandalda TBF inde parmağı vardır. Sen iki gün önce resmi sitede Cemal Nalganın cezasını tamamladığı maçları açıklayacaksın ve bunlarda oynadığını bilmeyeeksin. Böyle bir basiretsizlik olamaz bence federasyon başkanıda istifa etmelidir.

AAG dedi ki...

Bir cezanın kolayca organize edilebilecek özel maçlarla çekilebilmesine göz yummak bir skandaldır, daha da ötesi o kolayca organize edilebilecek özel maçların yabancı bir ülkede, senin hiçbir kontrolün olmadan oynanmasına izin vermek, onaylamak ve bunu Oyak Renault'a verdiğin resmi cevapta dayanak olarak belirtmek daha da büyük bir skandaldır.

TBF'nin Oyak Renault kulübüne verdiği cevap, en az Galatasaray Kulübü'nün yaptığı sahtekarlık kadar tarihe geçecektir.