14 Kasım 2009 Cumartesi

Laf-ü Güzaf #14

"Karşıyaka'da kanlar bitmiyor, Furkan yoksa Birkan var."
P.Karşıyaka - Banvit maçı esnasında Furkan ve Birkan'ın etkili olduğu dakikalarda Mehmet Ayan'ı Laf-ü Güzaf köşemize konuk etmemizi sağlayan cümle. Bir de şu var:
''Ekmek piş ağzıma düş.''

6 Yorum Yapılmış:

maliano dedi ki...

Ekmek piş ağzıma düş dedi bir ara :)

basketçi dedi ki...

her banvit maçında mutlaka:
banvit'in %60'ı barış
repliğini tekrarlıyor
anladık matematiğin kuvvetli :)

dejavu dedi ki...

Ekmek piş ağzıma düşle kalsa iyi. :)

Yunus Çankaya'ya Yunus Yıldırım dedi, futboldan gelen alışkanlığı ile. Chucky Davis'in son çeyrekte post-up oyununu üç hücum arka arkaya sayıya çevirmesinin ardından Arda Turan'ın sırtını sol kanada yaslayıp oynadığı oyun ile ilişkilendirdi bu post-up hücumlarını.

Saçmasapan yorumları ve basketbol dolu bir gün, keyifli bir maç diye en az 20 kez tekrar etmesi ile gerçekten son zamanların en keyifli maçlarından birini bile çekilmez hale getirebildi, helal olsun Mehmet Ayan.

wormY dedi ki...

Göz açıyıp kapayana dek bir çeyrek sona erdi gibi hiçbir anlam içermeyen cümleler de kurdu.Nejat Sayman'ın durumuna açıkcası üzüldüm.Mehmet Ayan'ın yaptığı esprilere gülmek zorunda kaldı.Geçen hafta hızlı hücuma kontra atak dedi bunun ötesi yok galiba.

Adsız dedi ki...

birileri buna yorum yapmadan saçmalamadan maç anlatmasını yada hiç anlatmamasını söylemeli.

tarski dedi ki...

4 hafta sonunda hala "bilmemek ayip degil ogrenmemek ayip diyorum". Hala cok caylak bir basketbol spikeri, hala zamani var, ogrenebilir. Haftada bir tane mac izlesin, calissin, ilk baslarda espri yapmasina, benzetme yapmasina gerek yok. Isim karistirmalarini da bir yere kadar anlayisla karsilayabiliriz.

Basket ve futbolun cok farkli iki spor oldugunun farkina varmasi su an icin yeter. Bence 10. haftaya kadar sure verelim. Olmuyorsa protestoya baslariz. Zaten 10 hafta sonunda hic bir ilerleme olmazsa, basketbolu hic mi hic sevmiyor demektir. O zaman da hic zahmet etmesin, ne kendine ne bize eziyet etmesin.