21 Kasım 2009 Cumartesi

Mersin ve Erdemir de Galip

Oyak Renault: 71 - Mersin BŞB: 75
Erdemir: 84 - Darüşşafaka Cooper Tires: 82

Günü galibiyetle kapayan takımlar listesine deplasmanda Renault'yu deviren Mersin BŞB ve ligin galibiyetsiz takımı Daçka karşısında kaza yapmayan Erdemir de eklendiler. Mersin'in maçı almaya daha yakın olduğunu düşünüyordum, bu fikrimi dün Yücel abiye de söylemiştim. Haksız çıkmadım. Evsahibinde kaptan Ufuk Kaçar uzun bir aradan sonra sahaya çıktı, bu sevindirici bir gelişme. Ayrıca kaç maçtır Mutlu'ya göre daha çok dakika alan Nedim Dal bugün sadece 8 dakika oynadı, sürelerin çoğunu Mutlu kaptı. Mersin takımı 4'te 0'dan sonra üst üste ikinci galibiyetine ulaşırken ligin sayı kralı Jimmy Baron 23 sayıyla yine takımının en skoreriydi. NBA tecrübeli Richie Frahm'ın bu hafta da takımla olamadığını ama Mersin'in onun olmadığı ikinci maçı da galibiyetle kapadığını da söyleyelim. Ligin galibiyetsiz tek takımı konumundaki Daçka son 3 maçına göre oldukça yüksek bir skor üretti bugün. Elbette hafta içinde takıma katılan NBA patentli Quincy Douby'nin 31 sayılık katkısı bunda birinci etkendi. 3 maçtır 50'li sayılar atan Daçka'nın zorlasa bu sayıları tek başına çıkartabilecek bir adam aldığını söylemiştik, sağolsun daha ilk maçtan gösterdi kendini. Maçın son 5 dakikasına önde girdiler, son saniyeye kadar kovaladılar ama tecrübeli Erdemir son gülen oldu. 3'te 0 yaptıktan sonraki 3. maçlarını da kazandılar, galibiyet yüzdelerini %50'ye oturttular. Leon da 17 ribaund çekti maşallah.

4 Yorum Yapılmış:

nshore_loonatics dedi ki...

Was Josh Heytvelt injured in the match versus Mersin? Why did he not play the 4th period?

Adsız dedi ki...

josh had a knee problem but it's not a serious problem as i heard. the coach did not risk him for the rest of the game.

silahsız kuvvet dedi ki...

Heytveltin son 15 dakika olmaması çok etkiledi Renaultu. Nedim Dal'da faul problemi olduğu için pek fazla oyunda kalamadı ki çalınan fauller tam komediydi. Böyle lig sıralaması için kritik bir maça Aytuğ Ekti - Aydın Karaçam - Erman Erdemli hakem üçlüsünü atamak hangi akla hizmettir bilmiyorum. Son 15-20 saniyede fark iki sayıyken Yücel Hoca mola alma gereği duymadı Ufuk Kaçarda daha 4-5 saniyesi daha varken el üstünden üçlük gönderdi. Top hiç bir şeye değmeyince Mersin önemli bir galibiyet aldı. Ufuğun sakatlığı geçmiş, Renault için sevindirici. Eğer Heytveltte ciddi bir problem varsa buda çok üzücü olur. Mersinin kadrosu fena değil ama geçen seneki kadar ligi üst sıralarda bitireceklerini sanmıyorum.

Adsız dedi ki...

bence yucel mola almasi gerekti son 16 saniyede
heytvelt oynamak istememis son periodu, sakatlik var diye, sonradan ayuna girmek istemis ama yucel hoca istememis
ufuk un donmesi cok iyi oldu, bu arada yucel platin e bravo..
nedim dali kenarda birakip mutlu demir oynadi ic de fan olmadi, 11 dayi 4 ribaunt 3 asist, gucen lazim bu adama, reno icin cok faydali olacak

can