3 Kasım 2009 Salı

Mirsad Türkcan'a Şok Suçlama

Geçen sezon final serisi sürerken Efes Pilsen'e imza atmış olması nedeniyle basketbol gündeminin ortasına bomba gibi düşmüştü Mirsad Türkcan. Bu vukuat nedeniyle kimileri Efes'i, kimileri Mirsad'ı, kimileri ise böyle bir olayın gerçekleşmiş olmasına rağmen Mirsad'ı kadroda tutan F.Bahçe'yi suçladı. Mirsad bu yıl F.Bahçe formasını giymedi hiç, ya da giyemedi. Burası da belirsiz. Sakat deniyor ama artık yapılan açıklamalara inanmak konusunda ciddi sıkıntı çekiyor bu işi yakından takip edenler. Bugün Hürriyet'te Meriç Tunca imzalı şöyle bir haber okudum. Sizle de paylaşmak istedim. Meriç Tunca ismi insanı 1-2 adım geri itiyor ama ortada büyük bir suçlama olduğu da aşikar.

17 Yorum Yapılmış:

cannksk dedi ki...

Özel muhabbetleri burada yazmak hoş değil. Bence FB kaçan şampiyonluğun faturasını Mirsad'a çıkarmaya çalışıyor

Oğuz Yılmaz dedi ki...

Meriç Tuna'dan birkez daha -miş, -mış haberciliği. bu böyle demiş o öyle yapmış falan filan. basketbol yazmak bu kadar ucuz olmamalı bence.
Mirsad maçtan sonra Ömer'e gidip "yandım oğlum...gitti paralar" demiş. ya bırakın Allah aşkına olur mu öyle şey. bunları yazarken otlanıyor herhalde bu insanlar anlamış değilim...

Adsız dedi ki...

Bundan bir gün önce de başka haber çıktı; Efes'de neler oluyor diye ve Dodo'ya neden Fan card verilmedi diye bitiyordu haber doping ve transfer iddialarının üstüne. Yazarı farklı bir isimdi. Yarın da ben bir haber çıkartıyorum, 90 yılların tümünde Efes'in Avrupa kupası maçlarını hiç kaçırmadım, neden bana fan card verilmedi diye!

Oğuz Yılmaz dedi ki...

Ya evet çok ilginç ama ben o konuda Doğan Hakyemez'in durumunu göz önüne aldıklarını düşünüyorum. fenerbahçe ile adı anılan bir adama efes pilsen'in fan card ının verilmesi komik olurdu zaten. hürriyet baktı ki bu tartışma iyi rating getiriyor, her gün eşsiz başka bir yazarı ile yeni ÖZEL haberler çıkarmaya başladı. ÖZEL derken kişiye özeli kast ediyorlar herhalde

cemcomu dedi ki...

eee bunu söylerken kim duymuş ömer aşıkmı söylemiş ooo bu mevzu uzar gider ama basketbola yakışmıyo böyle olaylar

lembo dedi ki...

hürriyet gazetesinde aziz yıldırım tandanslı haberler sürüyor.. dün saçma sapan, içi bomboş bir efese çemkirme vardı.. bugün de mirsad'ı ezdirmek istemiş aziz yıldırım.. ercan saatçi sövüyor.. gazete ercan'ı kollamak için ne yapacağını şaşırmış durumda.. vay efendim gizli çekmiiş, mahremiyetmiş.. kapıyı açık bırakan çok suçlu, hırsızın suçu yok.. hüriyet , samandıra tesislerine taşınsın.. aziz yıldırım'ın elinin altında dursun..

James dedi ki...

Yok artık diyorum ben bu habere. Mirsad şu an transfer olmak istese kulüpmü bulamayacak da böyle üzülsün beni almayacaklar diye. Tamamen sallama bence, ama Fenerin içi iyice kaynamaya başladı, takım degil sanki pembe dizi, hergün spekülasyon. Yönetim bunu çözmek için önce tanjevici göndererek başlamalı işe.

futbol muhalifi dedi ki...

''Resmen yandım oğlum.. Baksana şampiyon oluyoruz.. Efes'e imza da atmıştım.. Eğer biz şampiyon olursak Ergin abi'yi orada tutmazlar. Beni de almazlar.. Gitti paralar..''


Mirsad gidecek bunu diyecek? Bunu dese dese eşine, kardeşine başka bir zaman söyler. bu kadar saçma, gereksiz bir haber mi olur? Bundan sonra bulvar okumaya karar verdim:)

tankut dedi ki...

Adama sorarlar o zaman Lugano'yu neden oynatıyorsun diye???

Adsız dedi ki...

Mirsad ı hiç sevmem ama şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki deli saçması haberler bunlar , ya bunu yazan adamın gazetesindeki önceki spor müdürü o meşhur Chicago Bulls röportajını yap(z)an Esat Yılmaer değilmiydi (okumayan varsa nette arasın bulsun o utanç verici masabaşı yazısını), ne beklersiniz ki bu adamlardan onların çıraklarından , Turk basının bu rezil durumu, çamur at izi kalsın tarzı tetikçilik yapılan yazıları gerçekten utanç verici. ha bu arada durduk yere Ömer Aşık ı da zan altında bırakıyorlar o daha da ayıp bir durum .

Fanatik Basket dedi ki...

tamamen hayal ürünü, sallamasyon bi haber..

meriç tunca denen elemanı tanıyanlar nası bi adam olduğunu zaten bilirler. yaptığı sadece "amigo yazar"lık ve "hayal mahsülleri ofisi" atraksiyonlarıdır. daha önce takvim'de, fotomaç'ta, star'da hep aynısını yapmıştır.

ciddiye alınacak bir adam değil, ki iddia ettiği şeyler sadece gülünç.

1. böyle birşey söylemişse bunu ömer aşık mı ona söylemiş?
2. madem bütün camia bunu saklıyor ömer aşık niye gidip basına söylesin?
3. mirsad türkcan avrupa'da herhangi bir kulüple sözleşme yapabilecek piyasaya sahip olduğu halde, imzaladığı söylenen sözleşme için niye endişe etsin? (ki görevden giderse dediği engin özerhun yıllardır orada, bi yere gideceği de yok)

gülünüz geçiniz efendim..

Mete Doğruer dedi ki...

Haber bana da çok sallama geldi, yok paralar gitti filan ama Efes Pilsen, final serisi oynanırken Mirsada teklif götürmüşse çok büyük bir ayıba imzasını atmıştır. Buna kirli oynamak denir...

Adsız dedi ki...

bu haberde asıl olan efesin final serisinde yaptığı tekilifin doğru olup olmadığı bide mirsadın serideki performansına bakmak lazım geldi salsa ?

BrkY dedi ki...

Meriç Tunca'nın bundan daha önce yaptığı Fenerbahçe haberlerine bakarsak eğer (evet, fenerbahçeliyim) tamamen taraftarı gazlama, provokasyon üzerine kurulu olduğu görülür. Efes'e gitseymiş işte, birşey kaybetmezdi hiç kimse böylece. Hürriyet iyice saçmalamaya başladı zaten, Ercan Saatçi olayı ise apayrı bir olay, yazarsan ve okunuyorsan önemli kişisindir, önemli kişiysen de ortalık yerde atıp tutup sonra o görüntüler özeldi diyemezsin, kameraya çekilmiş ne özeli...

bonzo1963 dedi ki...

lembo,
Senin aziz yıldırım ile ilgili safsatalarınla, yazında eleştirdiğin atmasyon haberciliğin arasında ne fark var kardeşim? Bu ülkede kötü olan ne varsa aziz yıldırımdan bilceksiniz.ayıptı ayıp..

Oğuz Yılmaz dedi ki...

Fenerbahçe resmi sitesinden haberi yalanlamış. ama açıklamadaki şu cümleye gülsem mi kızsam mı anlayamadım. "bu haberlerin yaklaşan efes pilsen maçı öncesi arttığına dikkat çekeriz" gibi bir şey. adamın daha önceki yazılarını hiç okumamış olacaklar ki!? sanki fenerbahçeyi yıpratmak için böyle yazmış gibi davranmışlar ki çok ilginç. bu adamın daha önce turgay demirel ağzından efes ile ilgili yazdığı iftirayı görmemişler mi acaba ? hayır da neden acaba fenerbahçe yönetimi her konuyu bir kavga haline getirmeye çalışıyor, hiç yakışık değil

Adsız dedi ki...

Ercan Saatçi engellememiş mi böyle maksatlı Fenerbahçe haberini:))