7 Kasım 2009 Cumartesi

Oyak Renault: 68 - Darüşşafaka CT: 55 (Maç Yazısı)

Haris Mujezinovic kalkmış 35'inde gelmiş Türkiye'ye, pota altında takıma destek olsun, hem o sırada takıma abilik etsin diye. Ama adam bugün 22 sayı, 9 ribaund yapıyor, takımın ayakta kalan iki isminden birisi. Diğeri de NBA'den gelen Davidson. Hakan Demirel oynamış ama geçen haftaki tabloyu değiştirememiş, gücü yetmemiş. Daçka'nın top kaybı sayısı 17, atılan toplam sayı da geçen haftadan 5 sayı fazla sadece. 55. Daha acı bir tablo ortaya koyayım mı Daçka için? Hakan ve Mujezinovic dışındaki oyuncuların toplam faul yüzdesi 2/16. Rezalet. Renault kazanması gereken maçı kazanıp Daçka'yı ligin dibine itmiş. Ribaundlarda 41-28 ile rakibine verdiği üstünlüğün skor tabelasına yansımamasını üçlük atışlardaki üstünlüğüyle sağlamış. Zorlasan koca Daçka takımı kadar sayı atmış diyebileceğin Ahmet, Wink, Heytvelt üçlüsü (49 sayı attılar toplam) üç sayı çizgisinin gerisinden 10/13 ile atmışlar. Kağıt üstünde evsahibi gözüktüğü ikinci maçını da kazandı Renault. Daçka'ya da en acilinden şifalar dileyelim ne diyelim.

Oyak Renault (68): Ahmet Ali Erdoğan 13 (4 ribaund- 8 asist), Alpaslan Uruk (1 ribaund), Olumuyiwa Famutimi 8 (4 ribaund- 1 asist), Nedim Dal 8 (3 ribaund- 1 asist), Wink Adams 18 (7 ribaund- 2 asist), Josh Heytvelt 18 (6 ribaund- 3 asist), Mutlu Demir 3 (3 ribaund)

Darüşşafaka Cooper Tires (55): Melih Mahmutoğlu 1 (3 ribaund), Kadir Çipa (1 ribaund), Bora Hun Paçun 2 (2 ribaund), Stefan Jackson 2 (3 ribaund- 6 asist), Hakan Demirel 4 (5 ribaund- 2 asist), Alper Özcan 2 (2 ribaund- 2 asist), Polat Kaya 5 (2 ribaund- 1 asist), Haris Mujezinovic 22 (9 ribaund- 1 asist), Jermareo Davidson 17 (11 ribaund- 2 asist), Can Özcan (3 ribaund)

6 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

Reno'nun sadece 7 oyuncu ile oynadığını , Yücel Abi'nin çok şey beklediği Ufuk Kaçar'ın henüz hala bel fıtığı sebebi ile süre alamadığını belirtmeyi unutmayalım...Bu takımda bugün Ahmet 36 , Famutimi 37 , Nedim Dal 30 (!) , Adams 38 , Heytvelt 34 dakika oynadı... Alkışların en büyüğü, son yıllarda alıştığımız gibi Yücel Platin'e gitsin bugün...

Fanatik Basket dedi ki...

reno güzel bi galibiyet aldı. wink adams ve heytvelt çok iyiydi ama maçın yıldızı ahmet ali erdoğan'dı bence.. sahada herşeyi yaptı. 13 sayı, 8 asist, 4 ribaundun yanısıra her topa atladı, müthiş savaştı.

darüşşafaka için işler çok kötü gidiyor. davidson ve mujezinovic dışında kimse bişey yapamadı. özellikle stefon jackson hayal kırıklığıydı. 32 dakika sahada kalıp sadece 4 şut kullandı ve 2 sayıda kaldı.

yerli oyuncu kadroları geçen seneye göre çok zayıf (potansiyelli oyuncular var ama hepsi hücumda insiyatif almaktan uzak isimler), takviye yapmazsalar işleri çok zor..

Adsız dedi ki...

Mutlu demirin en ufak numarası yok abi ben bunu anladım.Adams'ın sadece 2 asisti varsa bu adam yüzünden.Adams gerçekten çok verimli oynadı.Ahmet her maç son periyota kadar iyi ancak kritik anlarda çok basit hatalar yapıyor.Heytfelt yine müthişti.Ezdi Davidson'u.Davidson 17 sayı atmış ama 10 sayısı falan maç koptuktan sonra.Mujezzin 22 sayısının 20 sini ilk yarı attı ikinci yarı hiç ortada yoktu.Bora bitik ve iyice kamburlaşmış.Bu arada Mike Rose hala maçlara geliyor.Konuşma fırsatı buldum kulüp bulamıyormuş.Tofaş'ta net bir skorer sıkıntısı var Butler istikrarı yakalayamıyor.Hazır Bosman oyuncusu da varken niye düşünmüyorlar Rose'u?Kendisini kupa maçlarından önce antremanlarda falan izledim gerçekten çok iyi bir şutör.Umarım benim düşündüğümü Tofaşlılar da düşünür.Saygılar..

Adsız dedi ki...

sen genç oyuncu yetiştireceğim misyonuyla yola çıkıp, 35'lik bir adamı kurtarıcı olarak kadroya katarsan elindeki oyuncular sana sırtını döner.

Adsız dedi ki...

1.lig genç oyuncu yetiştirme yeri değildir, yaşı kaç olursa olsun hakeden formayı kapar, amaç oyuncu yetiştirmekse federasyon önceden yaptığı gibi ümitler ligi veya reserve lig kurmalı ve yetişecek oyuncular bu şekilde yetişmelidir

Adsız dedi ki...

gençler sırtını döneceğine akıllı olsunlar verilen şansı değerlendirsinler. 35 lik dediğin adam nasıl antrenman veriyo nasıl en iyisini yapmaya calısıyosa ders alsınlar. 35 e kada oynuyosa Nedim Dal ve genc denilenler piyasada yoksa bi mantalite farkı var demek arada. ders alsınlar önce ders...