16 Kasım 2009 Pazartesi

Pazar Keyfi Dediğin Böyle Olur

Sözde Pazar Keyfi yapacaktık 2 derbi ile. O hevesle çıkmıştım evden. Gerçi hakkını yemeyelim Efes Pilsen - Beşiktaş Cola Turka maçında ortaya konan oyun basketbol adına oldukça güzeldi. Maç gibi maçtı yani. Ama o 25-30 kişilik Efes taraftarının arasına dalan akli dengesi bozuk Beşiktaşlılar tüm o güzellğin içine turp sıktılar. Hayır hemen yanımızda olmasa olay diyeceğim ki ulan acaba kışkırtacak birşey mi yaptılar da galeyana geldiler diye ama yok. Büyük bir oranı bayanlardan oluşan bir gruba tabiri caizse dalmak nasıl bir erkekliktir? Sessiz sedasız takımlarını destekleyen bir avuç taraftarın tek suçu kendi takımları sayı atınca sevinmek, bağırmak, alkışlamak. Fazlasıyla tahrik edici. Türk erkeğinin tahrik olma eşiğinin oldukça düşük olduğunu biliyorduk, bir daha deneyimliyorduk ama asıl akşamki derbide başımıza gelecek olaylardan da haberimiz yoktu tabii.

Abdi İpekçi'ye geldiğimizde F.Bahçe Ülker benchinin arkasına konan koruyucu panel nedeniyle maç izlemenin imkansız olduğu bir basın tribünü karşıladı bizi. Şaka gibiydi. Madem öyle diğer benchte otursaydı ya F.Bahçe Ülker, çok mu önemli illa orada oturulması? Maçın ekrana göre sol tarafındaki potada olup biteni skorborddaki TV görüntüsünden takip etmek durumunda kaldık maç boyu. Skorbord dedim de maç öncesinde yine Abdi İpekçi'de alışkanlık haline gelen skorbord krizi hortladı yine. Baktık potaların üstündeki 24 saniye sayaçları da çalışmıyor. Maç boyunca da çalışmadı zaten, yere konan yedek 24 saniye sayaçlarıyla oynandı maç. Tüm bunlar yetmezmiş gibi bir de randımansız çalışan, hatta çoğunlukla çalışmayan bir wireless bağlantı vardı ki aman yarabbi. Hani 'Ulan ben niye maça geldim ki o zaman?' şeklindeki söylemi daha maç başlamadan ettik yani, düşünün. Tabii bu sırada biz hala başımıza geleceklerden habersiziz.

Öğrendik ki biz salona gelmeden önce VIP tribününde babasının kucağında F.Bahçe formasıyla oturan küçük bir çocuğa tepki göstermiş G.Saraylı taraftarlar. Küfürler, hakaretler, onlar, bunlar ve amaca ulaşış. Küçük çocuk ve babası salon dışında. Basit bir varsayım yapalım. Koyun kendinizi o çocuğun yerine. Ya da küçükken babanızın elinden tutarak gittiğiniz maçları bir düşünün. Orada kavga çıktığı zaman aman babama birşey olmasın, aman bize birşey olmasın diye korkulu gözlerle baktığınız zamanları düşünün. Bu çocuğun yaşadığı travma ağzından salyalar saçan birkaç fanatiğin kişisel tatmininden daha mı önemsiz?

Maç başladı, taraftar etkin, takımını destekliyor. Tam F.Bahçe Ülker benchinin yanında olduğumuzdan ve karşı potayı izleyemediğimizden ötürü salonda olan bitene bakmak zorunda kaldığımızdan hemen yanımızdaki o malum çift dikkatimizi çekiyor. F.Bahçe Ülker sayı attığında sevinmeleri yine arkadakileri tahrik ettiğinden binbir tane küfür geliyor arkadan. Ancak bu seferki kahramanlarımız çok da masum değil. Dönüp arkaya cevap veriyorlar, sittir çekiyorlar, hatta yetinmeyip hareket çekiyorlar. Akıyor tabii taraftar aşağı, yabancı maddeler yağıyor, hem sahaya dalan adamlar, hem de o dışarı çıkarılmaya çalışılan çift basın tribününün önünde kilitleniyorlar. Çapraz ateşte kalan bizler de ufak bir can pazarında buluyoruz kendimizi. Sağımızda TSYD sorumlusu abimizi kafa yarılıyor, solda bir polisin alnı yarılıyor. F.Bahçe Ülker'li oyuncular soyunma odasına kaçtıktan sonra önümüzden ağzı burnu dağılmış bir genç geçiyor. Oha dememe kalmıyor biraderden gelen SMS, vukuat sahibinin Kinsey olduğunu söylüyor.

Sonra takımlar sahaya çıkmış da, maç 2 kere uzatmaya gitmiş de, Tanjevic'in maç içinde ağzına ettiği Oğuz Savaş o ruh haliyle belki de maçı kazandıracak 2 faul atışını kaçırmış da, bu 1 haftadır beklenen derbiyi G.Saray Cafe Crown kazanmış da... Aman ne önemli. Dün dedim ya, hayatımda ilk kez bir basketbol maçındayken 'Bitse de gitsek' dedim. İlk kez 'Neden evde izlemedim şu berbat maçı' diye hayıflandım. Sebebi olan herkese kocaman teşekkürler bir kez daha.

Şimdi herkes yine cezayı konuşuyor. G.Saray Cafe Crown'a kaç maç ceza gelecek diye. Kaç maç gelecek? Tepe noktamız 5 maç işte. Daha birkaç ay önce sahaya inip adam döven, salonda kırılmadık koltuk bırakmayan, aynı bu şekilde tahrik olan F.Bahçe Ülker taraftarları kaç maç ceza bekliyorlar acaba bu kez saldırılan taraf oldukları bu maçtan sonra? Onlar 5 maç ile cezalandırıldığına göre 5'ten fazla olmayacaktır ceza. Federasyonumuzun hukuk değerleri bu şekilde işliyorsa şeriatın kestiği parmak da acımaz haliyle. Bugün bana, yarın sana.

41 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

Bütün olayları Fenerbahçe benchinin arkasındaki 3 kişiye yıktığınız için ayrıca tebrik ederim.. Taraftarın aşağıya akmasını "tabi" buluyorsanız, Efes maçından sonra yazdıklarınıza ne gerek vardı ki? Bu yazıyı okumadıysa Yiğit Şardan'a gönderin GS sitesine post etsin..Büyük hayalkırıklığı, pes diyorum..

Adsız dedi ki...

Burada futbol klüplerini savunan arkadaşlara sesleniyorum..

Burada hep futbol klüplerinin basketbola verdikleri zararı söylüyorduk.. Savuyordunuz at gözlüğü takmış olaraktan.

Yakıştı mı bu görüntüler spora, spor salonlarına, basketbolumuza?

Şimdi hiç utanmadınız mı klüplerinizden? Yöneticilerinizden? Amatör şubelerinin yönetiminde olanlardan?

Aynı günde üçünün de durumu ortaya kabak gibi çıktı.

Ben Yuh ! diyorum. Siz ne diyorsunuz?

cemcomu dedi ki...

futbol tayfasını salonlara sokarsan olcağı budur, maça beleş biletle giren ilk beşten 3 kişiyi sayamayan tiplere prim veren yöneticilerin kabahatidir bunca rezilik ...........

Adsız dedi ki...

"aynı bu şekilde tahrik olan F.Bahçe Ülker taraftarları" ? fb taraftarı daha çok yine fb yöneticileri tarafından dolduruşa getirildi. bilerek ve isteyerek. yanlış anlaşılmasın kimsenin yaptığını savunmuyorum, ama fb bu işi bile bile organize etti. yoksa yöneticiler gayet akıllı insanlar, final serisi devam ederken bu kadar demeçler verildiğinde ne olacağını kestirebilen insanlar.

Adsız dedi ki...

hala anlıyamadınız değilmi türkiye basketbolda taraftar denince akla gelen ilk takımın KSK olduğunu ne galatasarayı ne fenerbahçe gelin arenaya bakın skor ne olursa olsun takımının arkasnda duran taraftarı görün olmuyormu bizdede böle sorunlar oluyor elbette ama hiç bir kimse sahaya oyuncu tokatlamıyor rakip kim skor ne olursa olsun gs ve fb tarftrnn öğrenmesi gereken daha çok şey var katetmeleri gereken çok yol ...

Adsız dedi ki...

Hayatımda böyle bir şey görmedim diyen Fb yöneticisi acaba bundan 5 ay önce ne yapıyordu bileniniz varmı acaba??? Hemde bu olayların 2 katı fazlası olurken.. Bütün taraftar hiç sorunsuz maç izlerken bir terbiyesizin tribünlere yaptığı hareket ve sonrası. Acaba şunuda sormak isterim Kinsey'e o taraftar naptıda depar atıp yumruğu indirdi??? Tamam olanlar doğru değil ama yine bu olayda her zaman olduğu gibi Fb haklı bulunur hiç merak edilmesin...

ako dedi ki...

Maç 56-56 bitmişken çıkıyor olaylar. yani ortada GS adına kaybedilmiş hiç bir şey yok. Fakat Fb bencinin arkasında kendini bilmez tipler taraftarı galeyana getiriyor. 40 dk susmadan takımını desteklemiş taraftarın damarına basıyorlar hemen iki metre önlerinde. Ateşe körükle gidiyorlar. O taraftarı o dkdan sonra durduramazsınız Türkiye gerçeği bu, rengi bayrağı yok bu işin. Efeslilere meydan dayağı atmaya çalışan ayıcıkların Fbye mal edilememesi gibi.

Adsız dedi ki...

Futbol taraftarı salona gelirse ,stad da tribünler uzakken bu kadar olay oluyorsa ,salonda bunların olması kaçınılmaz olur.Baketbolu sevenler değil Fb,Gs,Bjk ı yenme arzusu olanlar geliyorlar.Bence en gerçek taraftar az da olsa bilinçli bir seyirci olan Efes Pilsendir.Alkışlar onlara

Adsız dedi ki...

Ksk lı arkadaş biz Sky Türk den seyrettik maçı.Orhun Eneye edilen laflarda.Kimse taraftarını övmesin.

Adsız dedi ki...

Zerre üzülmedim. Bu iki takımın seyirci diye oraya topladığı eşkiyalardan da ancak bu beklenirdi zaten. Beter olsun ikisi de...

Turgay birinin uşağı, birinin eski oyuncusu zaten. Bulur orta yolu kafanızı yormayın.

Karıncayı öpeceksin, belini incitmeyeceksin felsefesi aynen işler.

Beter olun Bizanslılar, beter...

hasanerdem dedi ki...

Bu iki "güzide" kulübe de yakışmış. Tebrik ederim.

Adsız dedi ki...

11:28
ksk rakibi göztepe olursa ne yapar acaba ? hayır futbol maçlarınızı hatırlıyoruz da !
futbol taraftarı gitsin futbol maçı izlesin arkadaşım yeter.

Adsız dedi ki...

@OznGlr

yine bir "öteki" yaratmışsınız kendinize. yiğit şardan şimdi de hedef. final serisinde de kaya peker'i hedef seçmişti bu zihniyet. galeyana gelmeniz için o 3 kişiye bile gerek yok. aynı şeyi final serisinde o 3 kişi olmadan da gayet layığı ile yaptı zaten tarafarlarınız.
umarım bu sene final serisini gs-fb oynar..

lembo dedi ki...

@adsız

ksk taraftarını biz 2 sene önce ayhan şahenk'te gördük.. barış ermişl, hosley li kadronuz vardı.. koridorlarda sandalyeler havada uçuştu.. kimse sütten çıkmış ak kaşık değil..

@salsa

oğuz savaş genç de olsa çok maçlar kaybetmiştir.. gözyaşlarının kesinlikle maçı kaybetmeyle alakası olmadığını düşünüyorum.. bence tanjevic'in ortalık yerde sıvamasına bozuldu o.. Faulleri de o yüzden kaçırdığı kanısındayım.. Ağlaması da ondandır.. Yoksa o daha çok maçlar kazanır, çok maçlar kaybeder.. Derbi adının dışında çok özelliği olmayan , vasatı bile bulmayan bir maçtı işte..

Adsız dedi ki...

basketbol taraftarı ne demek? biri bana açıklasın lütfen. bizde maclara futbol seyircisi gidiyor da, avrupa'da durum faklı mı? orda da aynı düzen devam ediyor. cibona'nın, madrid'in, panathinaikos'un seyircileri futbol seyircisi değil mi?
önemli olan kültür ve zihniyet. bu da yönetimlerden başlar. takımlar futbol kulübü gibi yönetilirse, taraftarın nasıl olmasını bekliyoruz? maç biter herşey unutulur gider. ne fenerbahçe yönetimi tanjevic'e; "milli takımın üç uzunu ile bir nalga'yı nasıl tutamadın" diye sorar, ne de galatasaray yönetimi okan çevik'e; "savunmadan haberi olmayan fenerbahçe'ye bir periyotta 6 sayı atmak ne demektir?" diye sorar. basketboldan bi haber olan yönetimler için bu tip taraftar olayları bulunmaz fırsat.
bi tanesi mağdur durumdayız diye ağlar. diğeri kışkırtıldık diye ağlar.
ocak 2006'da abdi ipekçi'de galatasaray benchinin arkasında ben vardım. pota arkası tribün aşağıya indiğinde, çevik kuvvet olmasaydı linç edilmiştim. (üstelik bizde el hareketi yapan yoktu. sol arka çaprazımdaki adamda galatasaray atkısı vardı.)ama o olaylar maçtan önce olduğu için hiç bahseden olmadı. buna galatasaray yönetimi dahildir. o zaman bu olayı örtbas eden yönetimler, bugün bu olaylara itiraz edemezler.
dün sen, bugün ben, yarın başkası... bu futbolda böyleyken, basketbolda farklı olmasını bekleyemeyiz. futbolda en ufak bir ilerleme, basketbola çok daha fazla yansır. ama bu ne zaman olur? onu hiç bilemiyorum.

bir de Dünya Şampiyonası oynanacak bir salonun 40 derece olması, skorboardlarının çalışmaması nasıl bir zaaftır. bir federasyon kendini daha ne kadar küçük düşürebilir?

not: anıl ben senin bulunduğun yerin karşı çaprazındaydım. olay sırasında veya olaylardan sonra oraya galatasaray'dan herhangi bir yönetici geldi mi?

aras bilge

Adsız dedi ki...

Salsa Sharrod Ford Telekom ve Gs'ye ,
Pops Mensah Bonsu da Beşiktaş'a teklif edilmiş menajerler tarafından.Bir araştırabilir misin bu konuyu.Özellikle Beşiktaş hakkında olanı:)

atakan dedi ki...

Tahrik adi altinda yapilan yorumlar komik hatta salsa'nin tahrik uzerinde durmasi daha komik.
Efes - Fenerbahce serisi :
- Kaya ve Ataman'in tahrikleri
Gs - Fb mac
- Bir bayanin ve baba kucaginda cocugun tahrikleri

geciniz efendim bunlari geciniz, ne kadar kolay tahrik oluyoruz yoksa amacimiz zaten tahrik olmak mi ?

Taviz vermeyelim bu islere gecen sene bize ( fenerbahce ulker ) 5 mac degil de adam gibi bir ceza verilseydi bu mac nasil olurdu ? Bu mactan sonra 5 mac ceza alinca Galatasaray birsey degisecek mi ? Sanmiyorum...

Klupler beles biletle futbol seyircisi sokmaktan vazgecmeli en buyuk pislik burda. Zamanla basketbol seyircisinin icine kendi istegiyle katilirsa futbol izleyicileri daha temiz bir gecis olabilir.

bonzo1963 dedi ki...

Bu nasıl bir çifte standart yorum anlamadım. Salsa sormak isterim:

1. Efes Pilsenliler sadece atılan basketlere seviniyorlardı ve birden aklı bozuklar tahrik yokken daldılar değil mi?

2. Fenerbahçeli çift atılan baskete seviniyorlardı, arkadan ağıza alınmayacak küfürleri yediler..ve karşılık verince tahrik ettiler ve akma olayı oldu..

Yani her iki tarafta önce atılan basketlere sevinmiş sadece, ama ikincisi küfürlere yanıt vermiş..

Şimdi kim kimi tahrik etmiş? Adını doğru koyalım. Önce arkadaki güruhtan bolca küfür yiyerek karşılık veren mi? Yoksa sevinen 2 kişiye ana avrat söven mi?

Bence o 2 kişiye helal olsun, o küfürleri yemedikleri için..

Biraz daha adalet ve hakkaniyet lütfen..

GreenTuborg dedi ki...

'birkaç fanatiğin kişisel tatmininden daha mı önemsiz?' ben sana sayısını söyleyim salsa 2 yada bilemedin 3 kişi semih'in anasını gözünden seveyim diyen de o 3-5 kişi eee madem bulunsun bu aslancıklar ne diye oraya gelen saf masum G.saraylıların günahı alınıyor ayıp ya FENELASYON ne olucak işte platini baba ne demiş büyük takımlar kazandıkları kupaları küçük takımlar yendikleri büyük takımları konuşur ay yanlış oldu galiba uymadı neyse yaa

Adsız dedi ki...

Salsa buradaki arkadaslar Fener aleyhinde yazdigini dusunuyor galiba da,sunu sormadan gecemeyecegim,Kinsey,ceza,birsey cagristirmiyor mu?Yani tribunde oturan,sahanin icinde olmayan bir seyirciye yumruk atan oyuncu,pardon SPORCU cezasiz mi kalacak?Herseyi NBAden almayi bilen federasyonumuz ne yapacak acaba bu konuyla ilgili?hatta siz sevgili basinimiz?

Furkan Zengin dedi ki...

Sevgili Anıl güzel özetlemişsin
bench arkasındaki hanımefendinin de yanındaki bayanın da kim olduğunu o salondaki polislerde gayet iyi biliyordu, buna rağmen bir şey yapılmaması ilginç, fenerbahçe sayı atınca seviniyorlar arkadan küfür ediyorlar onlar da buna karşılık veriyor, bana çok doğal bir süreç gibi geldi. federasyonun ceza standartı konusunda sana katılıyorum 5 maçtan az verseler fenerbaçe ayaklanır çok verseler galatasaray , amiyane tabiriyle kestiler raconu geçen yıl 5 maç diye devam eder bu...Son olarak da Fenerbahçe'li oyunculara özellikle Oğuz Savaş'a gıpta ediyorum ben de oynadıım bu mereti , yani bu derece aşağılansam saha içinde bir yerde patlardım hocaya diye düşünüyorum. Peygamber sabrı varmış hepsinde valla.

granger17 dedi ki...

arkadaşım kinsey'nin yumruk attığı adam beyaz sweatli kinseynin önünde koşan semih bişeyler attı koşerkende kinseynin yumruğuna maru kalı senin yanından geçende aynı arkadaşmıydı ? bende gsli bir arkadışımla maçı fenerbahçenin ikinci ayrı hucm ettiği potanın arkasındaki tribünün en tepesinde seyrettim sahaya maç başlamadan giren dallamada bu tribünden indi güvenliklere rağmen acaba onudamı bench arkasında maçı izleyen bayanmı tahrik etti,maç boyunca o 3 kişiye yapılanları sana yapılsa hangi parmağını gösterirdin acaba efes pilsen serisinden sonra yazdıklarını burdada yazmanı beklerdik

travolta bt dedi ki...

saLsa saol, sen yazmasan Beşiktaş-Efes maçındaki olaydan haberimiz olmayacaktı. GS-FB maçındaki olaylar abartı düzeyde olunca Efes maçındaki olay hiç gözüme çarpmamıştı.

GreenTuborg dedi ki...

Granger17 ben sana neden yazamadığını söyliyeyim çünkü g.sarayın hakkında daha kötü bir yazı yazsaydı tepki alıcaktı bloğunu okumayı bırakacaktı çoğu ve bloğu takip edenlerin çoğunluğu g.saraylı kısaca salsanın YÜREĞİ yetmedi kimse farkında değil diye sanmasın ben bidaha takip etmiyorum burayı son mesajım bu olaylar ne zaman biter her iş de olduğu gibi ahbab çavuş ilişkisi bittiğin de diyeğim aynen burda olduğu gibi

Adsız dedi ki...

@ Granger17

NBAde SPORCUNUN kafasina misir kutusunu atti bir seyirci,o SPORCU da gitti cakti seyirciye.Sonuc?Kac mac ceza aldi o SPORCU?Hatirliyor musunuz?Bence hic hatirlamayin,uzulursunuz.

Adsız dedi ki...

@green tuborg
@bonzo1963

sindiremiyorsanız gerçekleri resmi internet sitesinde yazın kardeşim o zaman. ne diye yazara hakeret ediyorsunuz. burada en azılı en saldırgan yorumları yazanlar da sizsiniz. önce bir kendiniz düzeltin bence.. hala yorumlarınızın yayınlanıyor olması bile "fazla demokratik" bir uygulama.

Mete Doğruer dedi ki...

Çok koyu fenerliyim ve gs hakederek kazandı. Bizim kadromuz ve bütçemiz fazla ama ahçımız kötü malesef.

Olaylar malesef Türk insanının yapısıyla ilgili fb,gs,bjk,efes olayı değil bu. Malesef tahammülsüz bir toplumuz.

Salsaya da haksıkzlık etmeyelim bence bu blog olabildiği kadar tarasız ve herkesin yorumu yayınlayabiliyor.

Sağduyulu olalım arkadaşlar zaten takımlarımız çok masraf etmesine rağmen (efes ve fb) doğru dürüz bir basketbol oynamıyorlar yani değmez birbirimizin kalbini kırmaya...

Adsız dedi ki...

Bu olaylar böyle yöneticiler takımlarda görev aldığı sürece devam eder.Dün maçtan sonra Nedim KARAKAŞ la röportaj yapıyor bi tv kanalı Nedim bey diyor ki ''ben bunca yıldır böyle rezalet görmedim taraftar sahaya indi'' diyor spiker arkadaşta ''siz neden 5 maç ceza aldınız o zaman?Sizin de taraftarınız Efes bench ine saldırıp ağzı burnu dağılmadımı?'' demiyor belki de diyemiyor malum Azize başkan çıkar adamı işinden eder diye korkuyordur.

Görün bakın GS ye 5 maçtan çok ceza gelecek Azizenin kuklası Federasyon baskıyı yiyecek ve GS fazla ceza alacak.

Dün Fener Efese bunu yaptı Bugün GS Fenere bakalım yarın kim kime yapacak.

Sarp dedi ki...

Blogu okuyanların çoğu Galatasaraylı ha. Hangi araştırma şirketi yapmış bu araştırmayı merak ettim ya da girenlerin IPlerinden mi belli oluyor.

Öbür postta da aynı şeyi yazmıştım. Bazı KSKlı arkadaşlar geliyor, birisi iki "güzide" kulüp deyip kinaye yapıp ayar veriyorlar güya (Galatasaray'ın nerede nasıl bir kültürel birikimin üzerine kurulduğu, geçmişi ortadadır , güzide yapmaya yeter) KSK'dan iyisi yok diyorlar, Galatasaraylılar tahrik diyor, Fenerbahçeliler Galatasaraylılar'ı suçluyor, canı birine kızmak isteyen de blogun yazarını suçluyor. Basketbol seyircisi gelsin salonlara diyorum da, basketbol seyircisi tarafından atılan mesajlarda ortada ne yazık ki.

Şu ortamda bile birbirimize düşüyorsak, salonda yan yana otursak neler olur tahmin edemiyorum.

Adsız dedi ki...

basketbol seyircisi v.s. diyenler paris kafelerinden yazıyor galiba. türk insanı , türk seyircisi, türk taraftarı her zaman böyledir bu değişmez. oradan takımları çıkartıp chp ve akp'den 3-5 adam koyup tartışma programı yaptırın yine aynı şeyler olacak. burada en büyük suçlu güvenlik güçleridir, fb seyircisi alınmayan maça her baskette sevinen 2-3 kişi alıyorsan, ortamın gergin olacağı bir maçta ön sıraya polis yerleştirip bir şeyleri önleyemiyorsan bu senin suçun. bu arada kucağında gs formalı olan arkassporun kaptanı sanırım

cannksk

bonzo1963 dedi ki...

adsız 15:16 kardeşim benim yazımın neresinde anıl'a hakaret var? provokasyon yapmayın.. gerçekleri yazmak ne zamandan beri en sert yazı yazmak oldu?

HotSauce21 dedi ki...

en büyük karşıyakaLegend

Gurcay dedi ki...

Sahaya inen GS'li taraftarlara, Efes'lilere saldıran BJK'lı taraftarlara ömür boyu spor salonlarına girmeme cezası vereceksin... Kinsey'e şöyle play-offlara kadar oynayamayacağı okkalı bir maç cezası çakacaksın... Gör bakalım kim bir daha olay çıkarıyor??! Ama bizde işler öyle yürümez, Fenerliler sahaya girip Efesli oyunculara meydan dayağı atmaya kalkar, topu topu 5 maç ceza alırlar. 1993'de Torino'daki olaylar için Aris bile 1 yıl men cezası almıştı. Fenerbahçe 1 yıl men cezası almış olsa basketbol salonlarında bir daha olay olur muydu? Ama olmaz tabii, FBJKGS olmazsa Türk basketbolünün rengi olmaz! Alın size kan kırmızısı renk; seyreyleyin gümbürtüyü!!

Jordan dedi ki...

bir kisiden cıkıp ya arkadas 2 tarafta suclu demiyor. evet o bayanın orta parmagı tahrik eder herkesi. sahaya girenlerde hatalı neden giriyorsun sahaya napcaksın yani. ama Kinsey de olayla alakasız hic bisi yapmayan arkadasımıza salladı yumrugu soyunma odasına girerken o da orda suclu. 2 tarfta'da da suc var. pazar gunum keyifli baslarken keyifsiz bitti ne yazık ki.

Da Vinci dedi ki...

Küfüre küfürle karşılık verince hareket çekince "tabii" taraftar aşağı iniyor, yabancı madde yapıyor sahaya. Sen kim oluyorsun da karşılık veriyorsun? Haddine mi senin? Oraya gittiysen paşalar gibi küfürünü yiyip oturacaksın, gıkını çıkarmayacaksın. Haddini bil kadın. e o öyle küfürle karşılık vermeler, hareket çekmeler. Di mi?

Daima Fenerbahçe! dedi ki...

çok sağlam bir şekilde 12 bin FB taraftarı tahrik olup gs maçında sahaya inmeli. başka çözüm yok maalesef. kendi adaletimizi kendimiz yaratmalıyız.

sonra açıklama yaparız şu tahrik etti bu tahrik etti diye.

Adsız dedi ki...

@Jordan

"Kinsey de olayla alakasız hic bisi yapmayan arkadasımıza salladı yumrugu soyunma odasına girerken o da orda suclu"

demişsin ama Kinsey'in yumruğu attığı arkadaş Kinsey'in hemen önünde içeriye kaçan Ömer Aşık'a pet şişe attı. Ömer Aşık'a atılan pet şişeden sonra Kinsey o arkadaşa vurdu. Yanlış anlama Kinsey'i savunmuyorum ama atlamamak lazım bunu.Sporcu olarak Kinsey'in yaptığı çok büyük bir yanlış,
amacını ve haddini aşan bir hareket ama o taraftarın yaptığı da kabullenilecek gibi değil. Bu ülkenin son yıllarda çıkardığı en önemli uzunlardan birine o kadar yakın mesafeden pet şişe fırlatmak hem Galatasaray camiasına(verilecek cezada etkin olacak bir davranış oldugu için ) hem de ülke basketboluna vurulan bir darbedir.

O arkadaş yani Ömer Aşık'a pet şişe fırlatan kişi ya Ömer Aşık'ı tanımıyor (Ömer Aşık rakibi tahrik edici ya da saygısızlık yapacak bir sporcu değildir ki bunun doğruluğunu da çoğunuz kabul edersiniz diye düşünüyorum) ya da basketbolla uzaktan yakından alakası olmayan bir arkadaşımızdır ( Milli takımın önemli isimlerinden birine sakatlayıcı sayılabilecek bir müdahalede bulunuyor) ya da en kötüsü renkler iyice gözümüzü kör ediyor ki en vahimi bu. Küçük büyük ayırt etmeden çoluk çocuk dinlemeden forma rengine göre birbirimize saldırır hale geldik.Son olarak Galatasaray tribünlerine o hareketi yapan bayana gelirsek ne desek boş. Basketbolu ya da futbolun güzelliklerini ön plana çıkarabilelim ki tribünlere bayanlarda gelebilsin çocuklar da diye yıllar yılı dillerde tüy bitti. Ama dün gece bir bayanın da başrollerinde olduğu olaylar sinsilesinin sonucunda annesinin kollarında ağlayan küçük kızı gördük ya yerimizde bile sayamamışız bir kaç adım daha geriye gitmişiz ya tebrikler bize. güzeli çirkine , iyiyi kötüye çevirmekte üstümüze yokmuş...

Adsız dedi ki...

Eğer federasyon GSCC'a 5 maçdan az ceza verirse diğer a.ipekçi deki maçda seyirci her an tahrik olup oyunculara dallamaya sonuna kadar hakkı vardır bakalım görücez cehennemi yaşatanlar cehennemde yaşayabileceklermi?

ercan dedi ki...

@ Salsa; Dün Akatlar maçı çevirebilecek rüzgarı arkaya aldığımızda verdiğin örneklerde yapılanlar gerçekten de çok saçmaydı.

Peki taraftar tarafından yapılan hiç mi güzel bir hareket olmadı ?

Ergin Hoca'ya verilen çiçeklerden de bahsetseydin.

İlla her şeyin kötü tarafından mı bahsedeceğiz?

Kolay gelsin ...

onur dedi ki...

Sorun ne futbol seyircisinin salona gelmesidir; ne de yönetici&rakip taraftar vs. tahrikleri...Sorun sokaktaki genç kızın mini eteğinden, askısından, ya da TV'de gördüğü frikikden tahrik olan, sonra da gidip tecavüz eden adamdadır...Her takım taraftarı arasında da maalesef epey vardır bunlardan!

Adsız dedi ki...

Üç büyükler basketbolu kapatsın!

"Üç futbol takımı amatör şubelerini kapatsın!" olsa tam olacakmış..