17 Kasım 2009 Salı

TBF'den Renault'ya 1 Ay Gecikmeli Yanıt

Bir sürecimiz de düzgün işlesin ya, vallahi dişimi kıracağım. Hatırlarsanız ligin ilk haftasında oynanan G.Saray Cafe Crown - Oyak Renault maçının devre arasında Cemal Nalga ile ilgili itiraz dilekçesini federasyon yetkililerine iletmişti Bursa ekibi. Aslında Cemal'in cezasını nasıl çektiğini, daha doğrusu olayın nasıl bir kılıfa uydurulduğunu biliyorlardı. Sırf yazılı kurallarda bu durumla ilgili net bir madde olmamasından ötürü bu boşluğu ortaya çıkartmaktı tüm istekleri. Hükmen galip sayılmak ya da başka bir şey amaçlamamışlardı yani. Federasyon bu dilekçeye yanıt vermedi. Taa ki Pazar günkü arbedeli derbinin ardından Nedim Karakaş'ın Renault'nun söylediklerinin aynısını 1 ay gecikmeli olarak söylemesine kadar. Bunun üstüne bugün TBF'den Renault'ya cevap gelmiş. (Bizim 1 ay önce yazdıklarımızla aynı sayılır). Gerçi cevabın sahibi Renault değil de F.Bahçe Ülker burada. Kızım sana söylüyorum gelinim sen anla mantığı güdülmüş belli. Olaydan çıkartılacak acı ama gerçek ana fikir ise şu: Aynı ligin ferdi olan iki takımdan birinin cevap alma süresi 48 saatten daha azken, diğerininki 1 aydan fazla.

11 Yorum Yapılmış:

Fanatik Basket dedi ki...

2 satır cevap vermek için 1 ay beklemeleri, tek kelimeyle "komik"..

ayrıca federasyon bu kararı hangi kuralın, hangi maddesine göre değerlendiriyor bilmiyorum ama değil basketbol, hiçbir takım sporunda böyle bir uygulama yok.

eğer bir oyuncu hazırlık maçında ceza almasını gerektirecek bir suç işlemişse ve hakem/gözlemci/saha komiseri vs. tarafından federasyona rapor edilmiş ve ceza almışsa bunun cezasını resmi maçlarda çekmelidir.

hazırlık maçında alınan ceza hazırlık maçında çekilir diye nerede yazıyor? bizim bilmediğimiz böyle bir kural varsa, o zaman oyuncuya hazırlık maçında ceza vermenin ne anlamı var? istersen 5 değil 10 maç ceza ver, takım hergün bi hazırlık maçı alır, hiçbirinde adamı oynatmaz, bi haftada ceza biter..

silahsız kuvvet dedi ki...

salsa;

TBFdeki açıklamada denilmişki:

" TBF Yönetim Kurulu, 17 Ekim 2009 tarihinde Abdi İpekçi Spor Salonunda, Galatasaray Cafe Crown - Oyak Renault takımlarının arasında oynanan Beko Basketbol Ligi müsabakasında; Galatasaray Cafe Crown oyuncusu Cemal Nalga ile ilgili bir açıklamada bulundu."

Yahu TBF daha maçın hangi gün olduğundan haberdar değil, maç 19 Ekim 2009 tarihinde oynandı. Neresinden bakarsan bak tam bir komedi.
Ulan şu ülkede federasyonundan medyasına kadar herkes bir garip. Buna rağmen şu sporu takip ediyoruz ya helal olsun bize.

silahsız kuvvet dedi ki...

Ayrıca kararın tam metnini de okuyamadık, sağolsunlar tam metni .docx uzantılı olarak sitelerine koymuşlar. Bi zahmet edipte sayfaya kopyala yapıştır yapmaktan aciz adamlar. Mecburmuyum ben microsoftun en son office yazılımını kullanmaya. Hay allahım akşam akşam gerdi gene beni Turgayın federasyonu.

Adsız dedi ki...

04.11.2009 tarih 497 no’lu TBF Yönetim Kurulu Kararı;

17 Ekim 2009 tarihinde İstanbul Abdi İpekçi Spor Salonunda, Galatasaray Cafe Crown - Oyak Renault takımlarının arasında oynanan BEKO Basketbol Ligi Müsabakasında; Galatasaray Cafe Crown Sporcusu Cemal Nalga’nın yer almasına Oyak Renault Spor Kulübü tarafından itiraz edilmiştir. “Hazırlık maçındaki” fiili sebebiyle Cemal Nalga’nın aldığı 5 maçlık men cezasının, takımının sonraki tarihte oynadığı “beş hazırlık maçında” bu oyuncunun yer almaması suretiyle infaz edilmiş sayılıp sayılmayacağı meselesi itirazın konusunu oluşturmaktadır. Oyak Renault Spor Kulübü hazırlık maçında alınan men cezasının sadece resmi maçlarda infaz edilebileceği bu çerçevede kendileriyle yapılan maçta bu oyuncunun yer almasının kurallara aykırı düştüğü görüşündedir.


15-17 Eylül 2009 tarihlerinde düzenlenen İstanbul Cup Uluslararası Basketbol Turnuvasında Galatasaray Cafe Crown takımı sırasıyla (15.09.2009) Zalgiris Kaunas, (16.09.2009) Cibona Zagreb ve (17.09.2009) Erdemir ile oynamıştır. 16.09.2009 tarihinde oynanan Galatasaray Cafe Crown – Cibona Zagreb müsabakasında Sporcu Cemal Nalga diskalifiye edilmiştir ve bir gün sonra oynanan Erdemir – Galatasaray Cafe Crown Müsabakasında diskalifiye kararını takip eden müsabaka olduğundan takımında yer almamıştır. Sporcu hakkında ayrıca bir tedbir kararı bulunmadığından 23 - 26 Eylül 2009 tarihlerinde Almanya’da düzenlenen turnuvanın ilk müsabakası olan ve 23 Eylül 2009 tarihinde oynanan Telekom Basket Bonn - Galatasaray Cafe Crown Müsabakasında yer almıştır. TBF Disiplin Kurulu Kararı 24 Eylül 2009 tarihinde 5(beş) maç müsabakalardan men olarak tebliğ edilmiş ve (oynamadığı 17 Eylül 2009 Erdemir – Galatasaray Cafe Crown Müsabakasına ilave olarak) sırasıyla;

24 Eylül 2009 tarihinde Deutsche Bank Skyliner - Galatasaray Cafe Crown,
26 Eylül 2009 tarihinde EnBW Ludwigsburg - Galatasaray Cafe Crown,
28 Eylül 2009 tarihinde Galatasaray Cafe Crown - İstanbul Bş.Bld.,
29 Eylül 2009 tarihinde Galatasaray Cafe Crown - Yeşilyurt,

müsabakalarında adı gecen sporcu oynamamış, böylece (5) maçlık cezasını tamamlamıştır.

Yukarıda belirtildiği gibi; Galatasaray Cafe Crown Sporcusu Cemal Nalga’nın (resmi müsabakaların henüz başlamadığı süreçte) 16.09.2009 tarihinde oynanan Galatasaray Cafe Crown - Cibona Zagreb hazırlık maçındaki fiili sebebiyle aldığı 5 maçlık cezanın; yine liglerin başlamadığı süreçte takımının beş hazırlık maçında yer almaması suretiyle (Ligler Direktörlüğü’nün durumu teyit eden yazısı ve Hukuk Kurulu’nun mütalaası da dikkate alınarak) infaz edilmiş sayılmasına, bu bağlamda Oyak Renault Spor Kulübü’nün 19.10.2009 tarihli itirazının reddedilmesine,

Adsız dedi ki...

Merhabalar ,

Bu konu ile ilgili tek bir sey yazmak istiyorum.
Bu siteyi takip eden Coach Sn.Okan CEVİK ve asistani Sn.Cengiz KARADAG'in 24 Eylül 2009 tarihinde oynanan Deutsche Bank Skyliners macinda Cemal NALGA'nin Tufan ERSOZ formasi ile (zira goruntuler mevcut!!!) oynayip oynamadigini aciklamasini bekliyoruz.
Saygilarimla
Bir basketbolsever

bonzo1963 dedi ki...

Bu hafta bir kez daha anladım ki, fenerlinin fenerliden başka dostu yok. Bu durumun nedenleri muhtelif tabii. Bizde de hata var ama allahaşkına olaylardan sonra yazılan yazılara bir bakın, bir de futbolda yaşananlardan sonra yazılanlara birincisi devede kulak kalır. Bugün Ahmet Kurt'un yazısını okuyunca artık dayanamadım ve bu satırları yazıyorum. Hazret birlik olun,saçmalamayın dedikten sonra her iki kulübün yöneticilerine de sorumluları cezalandırın demiş. Herhalde fenerbahçenin kendi taraftarıda dahil orada olay çıkartanlar hakkında suç duyurusunda bulunduğunu, aziz yıldırımın bizzat o iki taraftara ulaşmaya çalıştığını, futbolda yaşananlardan sonra kendi taraftarını polise bildrdiğini gözleri kör görmemiş.Galatasaray yönetimi ne yapmış? Yapmışta biz mi fark etmedik? Yazını yaz efendice ama adresini doğru koy...
Bu kadar manipulasyon olmaz ki!

Adsız dedi ki...

bonzo ne kadar boş yazan birisin sen ya zamanını harcama burada bence

bonzo1963 dedi ki...

adsız 14:23.sen kimsin önce onu öğrenelim arkadaşım. sonra son patlayan cemal olayı hakkında yorumlarını alalım..

Şahinmania dedi ki...

Adsız 11:15

Fotoğrafı nerden buldun, neden bugüne kadar bekledin. Sezon başlamadan daha ilk maçta neden açığa çıkarmadın bu durumu. Fener maçı sonrasına denk gelmesinde bi mana aramamıza gerek var mı ?

mozlu dedi ki...

salsa, sen bu haberı yayınlarken durumdan haberdar degılmıydın...hersey son 24 saatte mi ortaya çıktı...yoksa sen bugüne kadar herseyi biliyordun ve susuyor muydun???

Adsız dedi ki...

hala daha sahtekarları savunup fenere dil uatanlar var. şaşılacak bir durum ben gs li olsam utanırdım bu yapılan organize sahtekarlıktan.