27 Kasım 2009 Cuma

Zorlanmadan Galibiyet

Efes Pilsen Euroleague B grubu 5. maçında Fransız takımı Orlenaise'yi 77-64 yendi. 2001'den bu yana Ayhan Şahenk'te bir Avrupa maçı ve galibiyet geldi. Maçı baştan sona önde götürmüş Efes. İlk yarıyı 40-29 ile kapatmışlar, ikinci yarı da üstünlüğü korumuşlar. Zira Efes Pilsen'in galibiyeti şüphesizdi. Kerem Tunçeri ve Shumpert hariç tüm oyuncuların sayı kaydetmiş olması hoş bir detay. Rakocevic 9 sayı 6 asist, Thornton 8 sayı 7 asistle ön plana çıkmışlar. Çift haneli sayıları bulan tek isim Nachbar olmuş Efes adına.

Efes Pilsen (77): Mario Kasun 8 (6 ribaund- 1 asist), Charles Smith 8 (2 ribaund), Igor Rakocevic 9 (6 asist), Preston Shumpert (2 ribaund- 1 asist), Kerem Tunçeri (2 asist), Bootsy Thornton 8 (5 ribaund- 7 asist), Kaya Peker 7 (3 ribaund- 1 asist), Bostjan Nachbar 12 (3 ribaund), Ermal Kurtoğlu 4 (3 ribaund), Daniel Santiago 6 (5 ribaund- 1 asist), Sinan Güler 8 (3 ribaund- 2 asist), Ender Arslan 7 (1 ribaund- 2 asist)

Entente Orleanaise (64): Cedrick Banks 12 (3 ribaund- 1 asist), Ryvon Covile 8 (3 ribaund), William Herve 5 (1 ribaund), Justin Doellman 9 (6 ribaund), Johwe Casseus, Aldo Curti 3 (1 ribaund- 4 asist), Austin Nichols 16 (3 ribaund), Ludovic Vaty 4 (6 ribaund), Adrien Moerman 2 (2 ribaund), Anthony Dobbins 2 (4 ribaund), Elio Sadiku 3

5 Yorum Yapılmış:

Fanatik Basket dedi ki...

Beko TBL iddaa tahminleri..

http://www.fanatikbasket.net/blog.asp?id=98

Adsız dedi ki...

Nachbar gidiyor.. Hervelle ile takas edilecekmiş. Twitterdaki iletisinde de, ne zaman Real'e geleceksin sorusuna, no comment :) yazmış..
yazık oluyor. Hervelle kim ya. saçmalık

Sheed dedi ki...

rako felaket şut attı.. kasun ve nachbar'ı önüne koyarım maç performansı bakımından..

gerçi maç canlı izlediğim en kalitesiz euroleague maçıydı açık ara, hatırlamak bile istemiyorum..

bonzo dedi ki...

efesin maçından sonra siena-barcelona maçını seyrettim ve bir kez daha efes pilsen'in harcadığı o kadar paraya rağmen hala üst düzey basketbolun çok gerisinde olduğunu teyit ettim. Bu takımda bence kesinlikle bir koç sorunu var. Ergin Ataman bu kadroya felaket bir basketbol oynatıyor. O kadar para harcanmış ve üst düzey takımlarla baş edecek bir front court yapısı yok..En iyi ihtimal top 16 bu sene..

Adsız dedi ki...

Yalnız Partizan'ın Oly'i yenmesi hiç iyi bir haber olmadı Efes için. 3 ve 4. sıra için üç takım çekişecek.