14 Aralık 2009 Pazartesi

2010 İçin Torbalar Belirlendi (ABD İstanbul'da, Biz Ankara'dayız)

15 Aralık Salı günü saat 11:30'da Çırağan Sarayı'nda gerçekleştirilecek olan 2010 Dünya Şampiyonası kura çekimleri öncesinde torbalar şu şekilde belirlendi:

1. Torba: ABD, İspanya, Yunanistan, Arjantin
2. Torba: Sırbistan, Slovenya, Fransa, Türkiye
3. Torba: Brezilya, Porto Riko, Kanada, Avustralya
4. Torba: Hırvatistan, Almanya, Rusya, Litvanya
5. Torba: Çin, Yeni Zelanda, Iran, Angola
6. Torba: Ürdün, Lübnan, Tunus, Fildişi

Hem David Stern güvenlik konusunda bastırdığı için hem de daha fazla bilet satabilmek için Amerika İstanbul grubunda olacak. Biz ise evsahibi olarak Ankara'yı seçmişiz. Yani Amerika ile aynı grupta olmayacağız kesin olarak. İspanya'nın da Kapadokya'yı merak eden taraftarlarıyla beraber Kayseri grubuna düşebileceği konuşuluyormuş kulislerde. Eğer böyle olursa onlardan da 'yırtıyoruz'. Arjantin, Kanada, Rusya, Angola, Lübnan diye bir grup oluşsa mesela, ki oluşma ihtimali var, fena olmaz sanırsam. :) Kura çekimi Salı günü NTVSpor'dan naklen yayınlanacak.

22 Yorum Yapılmış:

hasanerdem dedi ki...

herşey belli olmuş, kurrayı formalite icabı çekecekler heralde.

Adsız dedi ki...

izmir gibi basketbolu bilen sehri bırak ankaraya git :)

Ceren dedi ki...

Ercüment Sunter ve Murat Özyer yönetimindeki Telekom ve şimdide Tanjevic yönetimindeki milli takım. Ankara seyircisinin de düzgün basketbol izleme hakkı olması lazım!

ako dedi ki...

nasıl bir kura , ben çözemedim.

Ömer dedi ki...

Arjantin'i Ankara'ya almak mantikli olur. Kendi caddelerinde turlarlar artik :D

mozlu dedi ki...

Iran'da AKP'ye yakın olmak için Ankara'yı istesin, Brezilya Alex Bobo ve Elano için Istanbul'u istesin...Yunanlar anıları canlandırmak için İzmir'e gitsin..Ruslar antalya'ya yakın olmak ıcın Kayseri'ye gitisn..Kura cekılmesin bence..Herkese form verip tercih yaptırsınlar

tigin dedi ki...

gönderin şu ispanya'yı kayseri'ye dünya gözüyle gasol, rubio, calderon izleyelim

Adsız dedi ki...

Salsa, Bjk nin yabancı transferiyle ilgili bir gelişme var mı?

ozgurr dedi ki...

2002 den kalan hesabı kapatmak için porto riko fena olmazdı ama riske gerek yok kanada gelsin o torbadan.:)

Adsız dedi ki...

dediklerin dogruysa daha fazla taraftar gelmesi icin, yunanistan'ı kesinlikle izmir'e yollarlar. Buda bizimle arjantin'in aynı grupta olacagını gosterir

Sarıkaya dedi ki...

Hangi hesaba göre, Hırvatistan ve Rusya 4. torbada da, biz 2. torbadayız, bilen var mı?

basketçi dedi ki...

http://naumoski7.blogspot.com/2009/12/2010-icin-2-torbadayz.html

Yunanistan, Kanada, Almanya, İran ve Ürdün milli takımlarını sipariş ediyorum Bakalım siparişimiz gerçekleşecek mi?

ozgurr dedi ki...

şu lübnan ın wild card ını bir türlü içime sindiremiyorum.yok türkiye ye yakınlarmış,yok seyircileri çok olacakmış falan filan.o zaman geçen şampiyonada güney kore yi neden dışarıda bıraktılar.tek haklı olabilecekleri nokta asya şampiyonası yarı finalinde hakem hataları ile kaybettikleri çin maçı olabilir ama onu da 3.lük maçında ürdün karşısında telafi edebilirlerdi,orada da fark yediler.zaten bu wild card ın kendisi saçmalık. her kıtanın kontenjanını adam gibi ayarlarsın olur biter.veya belli dereceleri alanlara play off oynatırsın.bu arada okyanusya nın kontenjanı da ayrı bir vakaa.yeni zelanda ve avustralya aralarında birer maç yapıyorlar ve oradan da finaller.kontenjan senatörü gibi.abd nin bile katılamama riski var ama bu ikisi garanti finallerde.

mami dedi ki...

Takımların oynayacakları salonların önceden belli olması ile kuranın şekillenmesi hakikaten ilginç olmuş. O salonların seçilme kriterleri de bir o kadar ilginç tabii. Geriye ne kalmış ki! Ayrıca İzmir'e ne kalmış? Arjantin, Fransa, Almanya ya da şöyle söyleyim, dünya gözüyle nba yıldızı görelim yahu :)

Adsız dedi ki...

Benim bildigim böyle organizasyonlarda ev sahibi hep ilk torbadan cekilir dünya sirlamalarinda durumu ne olursa olsun. Bilmiyorum belki baskette öyle degildir. Herhalde Yunan lobisini kirmak istemediler.

mozlu dedi ki...

2. tur ve ceyrek fınal maçlarını daha rahat gecırmek ıcın nispeten daha zor gruba dusmeyı tercıh ederım... caprazım güçlü olacagına grubum guclu olsun..

Sheldon Cooper dedi ki...

Dünya'nın en iyi iki takımından biri İstanbul'da tamam da ötekinin Kayseri'de olması koydu bana. İzmir'e ya Yunanlar ya Arjantin gelicek, şansa bak :b

Adsız dedi ki...

Kesinlikle hakeme baskı kurulması için izmirin şeçilmesi gerekirdi türk milli takımı grup maçları için... Herşeye bağıran değil kritik kararlarda uğultusuyla gerçekten tam bir baskı altına altına alınabilir rakip takımlar ve hakemler izmirde..

cannksk dedi ki...

İzmirde denize dökerdik hepsini ama turgay efendinin vardır bi çıkarı, devlet erkanına yakın olmak için seçmiştir. Bari yunanlılar gelsin de en kötü saldırırız kordonda denize falan dökeriz de sıcak ve kavurucu yaz günlerinde serinleterek türk misafirperverliğini gösteririz. Buraya da yakın efes harabeleri falan var gelsinler işte gezinirler :D

Yiğit Gökçehan Koçoğlu dedi ki...

İyi oldu bu iyi :)

sannti dedi ki...

Yunanistan gelmeli ilk torbadan. Kapatılacak bir hesabımız var komşuyla.

mozlu dedi ki...

yunanıstan ıle kapatıalcak bır hesabımız mı var??? benım bıldıgım butun hesapları hep onlar odedi bugune kadar...