8 Aralık 2009 Salı

Alba Berlin: 87 - G.Saray Cafe Crown: 77

Ufak iki şok yaşadım maçla ilgili. Öncelikle geçen hafta Teramo maçında diskalifiye olan Rancik'in bu maçta da sahada olup süre alması, sonra da maç skoru. Bu denli yüksek bir skoru bekleyen var mıydı gerçekten? Yaktınız güzelim kuponu be şekerler. :(

Bakmayın 10 sayılık farka. 30 dakika boyunca gayet de kafa kafaya gitti oyun. İş son çeyrekte çözüldü. Rancik olmasa durum mutlaka ki daha farklı olurdu ama şu ortamda şöyle bir 30 dakika hayli sevindirici G.Saray Cafe Crown adına. Rotasyonun dağılımı yine benzer. Wilkinson - Rancik - Jasaitis - Washington dörtlüsü sabit, aralara da Evren, Murat, Can, biraz da Polat serpiştirilmiş. Murat Kaya'nın 4/5 ile üçlük atması genelde böyle kriz anlarında sorumluluk alan Murat Kaya'nın bizi alıştırdığı bir durum. Ama Jasaitis'in 35 dakikaya yakın sahada kalıp sadece 1 üçlük denemesi yapmasının nasıl bir alışılmışın dışı durum olduğunu tarif edebilecek olan var mı? Okan Çevik'in sırf Jasaitis üçlük atsın diye diğer 4 kişiyi anlamsızca iki pota arasında koşturduğu setlerden sonra bu da biraz az kaçmış. Gibi geldi bana.

1 Yorum Var:

efesliler dedi ki...

Salon doluydu. Türkiye'deki takımların bakıp gıpta etmesi lazım. Hala birbirini yendiğinde kendini başarılı zanneden veya başarının değil birbirini yenmenin yeterli olduğunu kalabalık bir güruh var.