3 Aralık 2009 Perşembe

Alex Gordon Erdemir Yolunda

Kepez'den para alamadığı için ayrılmıştı Alex. İsmi birçok takımla anıldı, hatta bunların içinde F.Bahçe Ülker ve G.Saray Cafe Crown da vardı ama onun yolu Erdemir taraflarına düştü. Aslında Amerikalı kotası dolu Erdemir'in böyle bir düşüncesi yoktu ama Ramel Curry'nin Erdemir'de mutsuz olduğunu ve ayrılmak istediğini menajeri vasıtasıyla kulübe iletmesi, üstüne bir de Alex Gordon'un yerinde seyrettiği Antalya BŞB - Erdemir maçından sonra Ahmet Çakı'yla iletişim kurması gelince oldu bitti maşallah modu hayata geçmiş. Alex binmiş uçağa Antalya'dan. Erdemir'li yöneticilerle görüşecekmiş. Anlaşılır, Ramel'le de yollar ayrılır, sözleşme imzalanır.

Takımdan ayrılmak isteyen birinin yerine hem ülkeyi hem de ligi tanıyan, üstüne bir de gayet yetenekli olan birini almak gayet mantıklı bir hamle. Buna kimse bir şey diyemez. Ancak benim kafamdaki tek soru işareti Hakan Köseoğlu ile Alex Gordon'un beraber nasıl oynayacakları. Bir sıkıntı yaşamazlar mı acaba? E onu halletmek de Ahmet Çakı'nın işi. Sözün özü: Gayet iyi transfer.

Salsabasket özel haberidir.

8 Yorum Yapılmış:

Fanatik Basket dedi ki...

transfer gerçekleşirse, iki üst düzey oyun kurucuya sahip olacaklar.

birçok nba ve avrupa takımında sıklıkla gördüğümüz bir durum bu. hakan köseoğlu asist kralı ve takımını oynatmayı seven bir guard. alex gordon'un da 1. skor opsiyonu olmayı seven, sorumluluk alan bir isim. yani hakan 1, gordon 2 numara olarak yanyana oynayabilir.

topu paylaşıp, aralarındaki uyumu sağlayabilirlerse (ki ahmet çakı gibi zeki bir hocayla bu çok zor olmayacaktır) erdemir ligde bir seviye daha yukarıya çıkmış olur benim gözümde..

Adsız dedi ki...

Kepez'in Alex'i elinden kaçırması gerçekten yazık oldu. Ama şuda ortadaki bu sene Alex geçen yılki gibi değil. Ayrıca Kepez'den idmanlara hiç gelmeyerek takımı yanlız bırakarak ayrılması çok yanlıştı. Kendisine Erdemir'de başarılar dileriz. Bugun yarın Kepezin yeni ABD'li oyuncusuda geliyor.

cannksk dedi ki...

1-2 numara savunmalarında sıkıntı yaşarlar o kadar

Adsız dedi ki...

Salsa şimdi alex gordon erdemir'de mi yoksa daha gelecekmi.çünkü aynı haberi mithat içinde yazmıştınız mihat demirel yok erdemir'de emin olalımda şimdi...

Adsız dedi ki...

kesin erdemirde mi anlaştılar mı gercekten salsa...:)

Erinc Atilla dedi ki...

hakan asist yapiyor da, yaptigi asistlerin 90%'i iceriye verdigi paslardan olusuyor...alex'i ne kadar besleyebilir bence bir muamma...

Adsız dedi ki...

kim ne derse desin. Erdemir gibi lüks tesislere,imkanlara sahip daha bir kulüp dahi yok beko liginde.Funk ve hakan köseoğlu nasıl yanyana süper bi ikili oluşturduysa eminimki bundada bir sorun çıkmayacak.ERDEMİRSPOR Hakan ve alex Gordon ikilisiyle dahada üst düzey bir oyun anlayışına sahip bir takım yaratacak ahmet çakıyla... İzleyin...

Adsız dedi ki...

hakan rahat huzur vermez alexe ayağını kaydırmadan...

the player...