13 Aralık 2009 Pazar

Aliağa Petkim: 87 - Oyak Renault: 67

3 galibiyeti olan iki takımın maçında (gerçi Renault'ya 2 galibiyetli de diyebiliriz, bir galibiyet hükmen çünkü) gülen taraf evsahibi Aliağa Petkim oldu. Çıktığı gibi bitirmiş maçı İzmir temsilcisi. İlk çeyrekten açtı farkı, maç sonuna kadar da bırakmadı. Bir ara 63-37 yazıyordu skorbordda, kötü bir an tabii Renault için. Sezon başında Ufuk Kaçar'a kaptanlık ve takımın en önemli yerlisi sıfatlarını teslim eden Bursa ekibinde Ufuk Kaçar sakatlık ve sakatlık sonrası form tutamayışı ile beklenenleri verme konusunda hayli sıkıntı yaşıyor. Tabii takım da bu sıkıntıdan ciddi anlamda etkileniyor. Hafta içinde Heytvelt'in idmanlarda ve hazrlık maçında çok formda olduğu haberleri gelmişti, bugün 28 sayıyla sahanın en skoreri idi. Ama Heytvelt'in savunma yapmıyor oluşu da eleştiriliyor fazlasıyla. Ki bugün baktığınız zaman kendi tuttuğu adam Hosley de 27 sayıyla sahanın en skorer ikinci oyuncusu olmuş. Hal böyle olunca o atılan 28 sayının da bir anlamı olmuyor elbette. Aliağa'nın 2 haftalık mağlubiyet serisi son bulmuş olurken, Renault'nun üst üste 5. yenilgisi oldu bu. Haftaya Bursa'da Bornova maçı var. Kazanmaktan başka çareleri yok. Halil Üner'li Aliağa ise sıkıntılı Kepez'e gidiyor. Değişik olacak Kepez - Halil Üner kapışması.

Aliağa Petkim (87): Berkay Sahilloğlu (1 ribaund- 4 asist), Paul Mc Clinton 16 (3 ribaund- 5 asist), Reha Öz 8 (8 ribaund), Quinton Hosley 27 (12 ribaund- 2 asist), Vladan Vukasovljevic 3, Ceyhun Altay 5 (4 ribaund), Fahri Kaan Üner 12 (3 ribaund- 4 asist), Lorenzo Gordon 16 (7 ribaund- 1 asist)

Oyak Renault (67): Ahmet Ali Erdoğan 14 (1 ribaund- 3 asist), Alpaslan Uruk 2, Olumuyiwa Famutimi 14 (6 ribaund- 3 asist), Nedim Dal 3 (4 ribaund- 1 asist), Tufan Önen 2 (2 ribaund), Jovan Adams 2 (4 ribaund- 2 asist), Josh Heytvelt 28 (11 ribaund), Mutlu Demir 2 (2 ribaund)

Henüz Yorum Yapılmamış