23 Aralık 2009 Çarşamba

Aliağa Petkim: 94 - Erdemir: 101

Yalanım yok bekliyordum böyle bir sonu. Hem skorbordda yazan bu NBA maçıvari skoru hem de Erdemir'in maçı kazanmasını. Aliağa haftasonunda Kepez karşısında aldığı ilk deplasman galibiyetinin avantajını 3 gün sonra kaybetti, Erdemir ise Tofaş maçından sonra 2. deplasman galibiyetini de çıkartmış oldu. Gerçi hükmen kazandıkları G.Saray Cafe Crown maçını da sayarsak 3 oluyor deplasman galibiyeti sayıları. İki tarafta da maçı 33 sayıyla bitiren birer adam var. Evsahibinde Jack McClinton, konuk takımda ise Nate Funk. 8/11 ile üçlük soktu McClinton. Sakattı bir de bu adam, hani sakat olmasa kimbilir neler yapacak. Söylemiştik deli bir şutör diye ama vurdumduymaz bir adam işte. Takım oyunundan uzak. Aliağa'da türevi Hosley ile birlikte hem istatistik kağıdını hem de saha içini domine ediyorlar zaten. 4 dakikacık sahada kalan Vuko'yu saymaz isek 6 kişiyle oynadı Halil Üner. Erdemir'de rotasyon daha geniş elbette. 5 oyuncu çift haneleri yakaladılar, ki Leon Williams bunların içinde değildi. Önemli bir detay takım adına.

Aliağa Petkim (94): Jack McClinton 33 (2 ribaund- 1 asist), Reha Öz 12 (5 ribaund- 1 asist), Quinton Hosley 18 (8 ribaund- 8 asist), Kaan Üner 5 (2 ribaund- 4 asist), Lorenzo Gordon 15 (5 ribaund- 2 asist), Vladan Vukosavljevic (1 ribaund), Ceyhun Altay 11 (5 ribaund- 3 asist)

Erdemir (101): Nathan Funk 33 (8 ribaund- 2 asist), Ümit Türkoğlu 2 (4 ribaund- 2 asist), Erdal Bibo 11 (5 ribaund- 2 asist), Hakan Köseoğlu 12 (3 ribaund- 9 asist), Alex Gordon 17 (4 ribaund- 4 asist), Erhan Yetim 6 (2 ribaund), Leon Williams 7 (4 ribaund- 1 asist), Erkan Veyseloğlu 13 (4 ribaund- 2 asist)

5 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

çok iyi bir takım erdemir yolları açık olsun. biz aliağa lı olarak iyi basketbol oynayanı herzaman alkışlarız....

Adsız dedi ki...

adsız 20:33 kardeşim, karşıyakada dahil mi bu alkışlanan takımlar arasına, zira geçen sene 40 dakika boyunca aralıksız küfür etmiştiniz hatırladığım kadarıyla.

Adsız dedi ki...

bu arada leon da bugün bi sakatlık mı wardı hem dakika hem skor hem de ribo yapamamış pek?

Adsız dedi ki...

bak karşıyakalı kardeşim biz izmir liyiz tabi siz ne kadar kabul etmesenizde sizde izmirlisiniz bazen kardeşler arasında böyle tatsıslıklar olur ama aile içinde kalır. nede olsa kardeşler son maç sizle gelin bunu tüm basketbol camiasına kanıtlıyalım.şöyle bir bak bize menejer BİRTAN SAKA ANTRÖNERLER MURAT AŞKIN TUĞRUL Bunlar sizin şampiyon takımın kadrosu aramızdaki bağ ne kadar sağlam. şimdi aliağa da çok şey değişti gecen seneyje ilgili proplemler kalmadı.zaten gecen seneki olayların ilk ateşini METE BABAOĞLUyaktı maçtan önce şimdide sizin alt yapıda...siz dışarda aramayın İSKOÇLAR içinizde kardeşim .şimdiden bol şans

Adsız dedi ki...

KArşıyaka bir başka kardeş izmir güzel karşıyaka daha güzel bir istanbullu olarak imreniyorum ksk ye...