12 Aralık 2009 Cumartesi

Antalya BŞB: 71 - F.Bahçe Ülker: 78 (Maç Yazısı)

Mirsad, Greer, Giricek sakat, sakatlığı devam eden -ya da yeni yeni geçen diyelim- Ömer Onan mecburiyetten kadroda. Bunca lanet yakasına yapışmışken F.Bahçe Ülker hiç ummadığı, hatta en son kaybetmek isteyeceği oyuncusundan bir darbe daha yedi. Maçın daha 6. dakikasında Femerling'in perdelemesine aslında çok da hızlı olmayan bir şekilde çarpan Ömer Aşık'ın köprücük kemiğinde kırık tespit edildi. Geçmiş olsun dileklerimi sıcağı sıcağına iletmiştim, bir kez daha tekrarlayayım.

Zaten zor geçeceği belliydi Antalya deplasmanının F.Bahçe Ülker için. Bir de üstüne bu sakatlık gelince işler iyice sıkıntılı bir hal aldı ister istemez. Ama böyle anlarda ortaya hep çıkar Mrsic. Şaşırtmadı bugün de. Emir Preldzic'in de her sezon böyle çılgın (5/6) bir yüzde ile üçlük attığı 1-2 maçı var. İlk sezonunda TTNet Beykoz deplasmanı, yıldızlaştığı ama kazandıramadığı bir G.Saray Cafe Crown deplasmanı aklıma ilk gelenler. Zor zamanda, kısır geçmesini beklediğim ve haklı da çıktığım bir maçı rakibinden 5 fazla üçlük atarak lehine çevirmeyi bildi. Mrsic'in 4, Emir'in 5 isabetli üçlüğü var. Aslan payı onların.

Antalya BŞB'de Femerling'i kullanma konusunda bir sıkıntı vardı yalnız bugün. Bir kere daha maçın başında, yani set ofansının en yüksek yüzdeyle uygulanması gereken dönemde adamın eline top değmedi hücumda. Şöyle diyeyim, Antalya BŞB'nin bir hücumda topu Femerling'e verişi (ki o da üç sayı çizgisinin gerisinde) maçın 4. dakikasına denk düşüyor. Ömer'in sakatlanmasından biraz önceye yani. Bugün rakiplerini devirmeye müsait bir zemin vardı ama değerlendirecek kadar iyi değildiler bana göre. Bunda hemşerileri Kepez'de olduğu kadar olmasa da yaşadıkları parasal sıkıntıların etkisi büyük tabii. Yerli oyuncular 2, yabancı oyuncular ise 1 maaş içeridelermiş. Ve hepsinden önemlisi, ışık da pek yokmuş.

Antalya BŞB (71): Brian Greene 8 (8 ribaund- 1 asist), D.J Thompson 15 (2 ribaund- 3 asist), Serkan İnan 3 (1 ribaund), Hakan Erol 4 (1 ribaund- 2 asist), Aaron Jackson 14 (6 ribaund- 4 asist), Patrick Femerling 10 (6 ribaund- 1 asist), Caner Şentürk (4 ribaund), Oktay Yılmaz 2 (2 ribaund), Umut Yenice 15 (6 ribaund)

F.Bahçe Ülker (78): Ömer Onan 6 (2 ribaund- 2 asist), Rasim Başak 3 (1 ribaund), Semih Erden 6 (6 ribaund- 1 asist), Damir Kaan Mrsic 17 (3 ribaund- 2 asist), Oğuz Savaş 8 (6 ribaund- 4 asist), Tarence Kinsey 6 (2 ribaund- 3 asist), Ömer Aşık 4 (2 ribaund), Serhat Çetin 5 (2 ribaund- 3 asist), Emir Preldzic 23 (9 ribaund- 3 asist)

2 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

Belediyeleri profesyonerl spora bulaştırınca, olacağı budur..

Önder Sarıkaya

Adsız dedi ki...

öndre sarıkaya;
sen belediyelerin basketbola ne kadar yatırım yaptığını biliyor musun? özellikle antalya basketbola inanılmaz derecede destek veriyor. tek sorunu maddi sıkıntılar. o da geçer elbet! ayrıca basketbola sadece büyük takımlar mı girecek? böyle bir kural mı war? o zaman basketbol sadece kalbur üstü kesimin oyunu olur! sizce böyle bir durumda türkiye basketbolu ne kadar gelişebilir? sen basketbolu hatta sporu indirebildiğn yere kadar indireceksin ki kalitesi artsın. ama seviyesini düşürmeden.