27 Aralık 2009 Pazar

Banvit: 99 - Aliağa Petkim: 89 (Bandırma'da 5'te 5)

Telekom'un kaybettiği bir haftada kazanıp aradaki farkı açmak adına önemli bir maçtı Banvit adına. Deplasmanda kolay kazanamayan Aliağa Petkim'i baştan sonra üstün götürdükleri bir maç sonunda 10 sayıyla devirdiler. Bandırma'da maç vermeme geleneklerini sürdürdüler. Hafta içinde oynanan Beşiktaş Cola Turka maçı gibi bu maçta bol skorlu geçti. İlk yarıda 99 sayı vardı (52-47). Banvit 8. galibiyetini kaparken Aliağa'nın 7. yenilgisi oldu bu. Barış Ermiş - Lance Williams - Keith Simmons üçlüsünden toplam 56 sayı var bugün. Banvit'te tam 6 oyuncu da çift haneli sayılara ulaştı. Bunlardan biri de 2 maçtır sakatlığı nedeniyle oynayamayan Chuck Davis. Aliağa tarafında ise bildik isimler, bildik performanslar. Bir tek Vuko'dan gelen 12 sayı - 8 ribaundluk ekstra katkı var. En iyi maçını oynadı şu ana kadar. Ama Gordon fena stop etti bugün. 8 sayı yakışmıyor ona. Hele bir de karşısındaki Lance coşunca, dört bir yandan kötü gününde olduğu ortaya çıkıyor.

Banvit (99): Barış Ermiş 19 (3 ribaund- 5 asist), Ufuk Gürgen (1 ribaund), Lance Williams 19 (10 ribaund- 4 asist), Charles Davis 10 (2 ribaund- 3 asist), Yiğitcan Turna 6 (1 ribaund- 1 asist), Barış Özcan 11 (3 ribaund- 4 asist), Barış Hersek 6 (2 ribaund- 1 asist), Keith Simmons 18 (10 ribaund- 6 asist), Yunus Çankaya 10 (2 ribaund)

Aliağa Petkim (89): Murat Tanış, Jack McClinton 27 (5 ribaund- 4 asist), Reha Öz 7 (4 ribaund), Quinton Hosley 14 (8 ribaund- 3 asist), Vladan Vukosavljevic 12 (8 ribaund), Ceyhun Altay 14 (2 ribaund), Kaan Üner 7 (2 ribaund- 4 asist), Lorenzo Gordon 8 (4 ribaund- 3 asist)

14 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

takım oyunu oynamadıklarını her yerde herkes bas bas bağırıyooooor yine geçen senenin alibabanın çiftliğine döndüğünü söylüyorr ama baştakilerin hiçbiri duymuyorr biz aliağlılar rehanın sadece ceza atışları yaptığı oyuncu rotasyonunun olmadığı bilmem kim amerikalının 24 sayı atıp sürekli yenildiğimiz maçlar izlemek istemiyoruz artııkkkkkkk duyunn bizii

Adsız dedi ki...

Benim anlamadığım halil üner gittiği her takımda büyük antrenör ilan ediliyor ve şapkadan tavşan cıkardıgı vs. söyleniyor.tamamda adam gittiği her yerde yeni transferler maliyetli oyuncular alarak geliyor başlıyor işine...Halil Üner'in bir takımla anlaşmadan o takımın önceki antrenörün yönettiği kadro ve Halil Üner geldikten sonraki kadro arasında dağlar kadar fark oluyor ve sonra Halil Üner iyi coach!hayır değil!adam gittiği her takımda kulüb bütçesini zorlayacak transferler yapacak sonrada şapkadan tavşan çıkardı olacak...ALİAĞAMIZ KÖTÜ BASKETBOL OYNUYOR ARKADAŞLAR!BENDE BUNDAN RAHATSIZ OLUYORUM SEVGİLER ALİAĞA

Adsız dedi ki...

ARKADAŞLAR HALİL HOCA OLMASA BU 5 GALİBİYETİ DE ALAMAZDIK.GAZLA -MOTİVASYONLA DERKEN 5 MAÇI ALDIK.AMA ŞU GERÇEĞİ HERKES BİLSİN VE KABULLENSİN ARTIK :TAKIMIMIZDAKİ TÜRK OYUNCULAR 2.LİG OYUNCUSU ASLINDA(REHA HARİÇ) CEYHUN VE VLADAN DAHA YENİ YENİ KADROYA UYUM SAĞLIYOR.YABANCILARDA SORUN YOK BENCE.TÜRK STATÜSÜNDE OYNAYAN DAHA TECRÜBELİ OYUNCULARA İHTİYACIMIZ VAR.TAKIM MAÇLARINI 6 VEYA 7 KİŞİYLE OYNUYOR.BUNLARDAN BİRİ VEYA İKİSİ GÜNÜNDE DEĞİLSE YENİLİYORUZ.MAÇ KAZANMAMIZ İÇİN OYNAYABİLEN 6-7 OYUNCUNUN DA KENDİLERİNİ AŞMASI GEREKİYOR. HAL BÖYLE OLUNCA MAÇ KAZANMAK ÇOK ZORLAŞIYOR.YANİ BU LİGDE OYNAYABİLECEK EN AZ İKİ YERLİ OYUNCU ALINMASI LAZIM.HALİL HOCA NE YAPSIN ? ÇIKIP KENDİ Mİ OYNASIN ?DÜŞÜNEBİLİYOR MUSUNUZ BU TAKIMA HOSLEY VE CLİNTON'IN TRANSFER EDİLMEDİĞİNİ...AYNI DAÇKA GİBİ 0(SIFIR) ÇEKERDİK.ŞAPKADAN TAVŞAN ÇIKARMAK DA BİR YERE KADAR.İYİ O ZAMAN...ADAM İYİ KOÇ DİYE ,VERELİM 2.LİG KADROSUNU ELİNE,PLAY OF BEKLEYELİM.3 KURUŞA 5 KÖFTE MAALESEF HİÇBİR YERDE OLMADIĞI GİBİ BASKETBOLDE DE OLMUYOR.OLMAYACAK DUAYA AMİN DEMEYELİM.

dejavu dedi ki...

Kazanmaya devam ediyor Banvit, haftaiçi Akatlar bozgunundan sonra önemliydi onlar için bu galibiyet. Aliağa'nın koş koşuna uyum sağlayabileceklerini tahmin ediyordum zaten, 100'u görüyorlarmış..:)

Şu bir aylık dönemde önemli maçları var bana göre Banvit'in. Bu dönemde evlerinde yine kazanacaklardır ama deplasmanda ne yapacakları onların yol haritasını belirleyecek bence bu sezon için. Efes maçına kadar nasıl gelecekler, bekleyip göreceğiz. Umutluyum ben fazlasıyla onlar için.

Lance Williams 19 sayı 10 ribaund- 4 asistlik performansla double double'lara devam etmiş. Barış Ermiş de bir sezon bench ısıttıktan sonra iyi performansına devam ediyor. Parayı tercih edip, bir sezonunu heba eden Barış Ermiş, daha doğru bir sıfat olacak sanırım.

Adsız dedi ki...

Aliağa'nın bırakın sezon başındaki kadrosunu şu anki kadrosu bile Beko Basketbol Ligi'nin seviyesi altında bence.Bu kadroyla 5 galibiyet çıkarmaları bile büyük başarı.Rotasyonda kullanılabilecek 3 yerli oyuncu şart.Maçlarını 6 kişiyle oynuyorlar.Dakika alan ve skor üreten oyuncu sayısı en az 8 olmalıki takım maç kazanabilsin.(Gerçi sezon başından beri istatistik hanelerinde ilk defa 8 oyuncunun ismi yazılı ve 7 oyuncu sayı üretmiş.Ama bu seferde rakamlar yetersiz)Son hatfalarda ve yenildikleri son iki maçta da Reha'dan yeterli katkı yok .(Kepez'e 3 ,Erdemir'e 12,Banvit'e 7 sayı atabildi.)

Adsız dedi ki...

arkadaşlar halıl hocanın karıyerını lutfen tartışmayalım.elındekı un bu kadar helva yapmaya calışıyor ama olan bu şükürki hoca aliağada yoksa galatasaraydan beter olurduk.senı sevıyoruz halıl hocam

Adsız dedi ki...

ALİAĞALILAR BENCE HOCANIZA SAHİP ÇIKIN VE KIYMETİNİ BİLİN.YOKSA KEPEZ YÖNETİCİLERİ 'AMAN HOCAM BİZ ETTİK ,SEN ETME;DÖN ŞU TAKIMIN BAŞINA ŞAPKADAN DOMUZ ÇIKAR' DİYE AYAKLARINA KAPANACAKLAR AMA HALİL HOCA'NIN KİŞİLİĞİNİ VE KAREKTERİNİ BİLDİKLERİNDEN SİMDİLİK SADECE AKILLARINDAN GEÇİRİP TELAFFUZ ETMEYE UTANIYORLAR.ANTALYA SENİ ÖZLÜYOR HOCAM.BU ŞEHİRDEKİ TÜM BASKETBOLSEVERLERİN GÖNLÜNDEKİ KOÇSUN.BOZMA MORALİNİ BİZ BURADA KENDİ TAKIMLARIMIZLA BERABER ALİAĞA MAÇLARINI TAKİP EDER OLDUK.

Adsız dedi ki...

evet yorumlar güzel. vardı yoktu filan.sadete gelelim aliağa lılar takım sene başında NASILDI YÖNETİM NASILDI .ÖNCE YÖNETİMİ ELE ALALIM BAŞLANINDAN SAYMANINA KADARBASKET TOPUNU İLKKEZ GÖREN İNSANLAR HA BUNLARIN SUCUMU HAYIR ONLARI ORAYA GETİRENLERDE TABİKİ .YAPILAN TRANSFERLERE BAKALIM GELEN YİYOR GİDİYOR UYUM YOK NEDEN BU PARAYA BUKADAR. MURAT HOCA NE YAPSIN O DÖNEMLERDE .SONRA HALİL HOCA SANKİ GELENLERİ O ALMIŞ BÜTCEYİ AŞMIŞLAR ALİAĞA NIN BAŞINDAKİ SAYMAN BELKİ BASKETBOLDAN İYİ ANLAMAZ AMA BÜTCE DEDİNMİ UZMANDIR ASLA ÖDEYEMİYECEĞİ PARALARA EVET DEMEZ HALİL HOCA DEĞİL BABASI DESE YAPMAZ.E OZAMAN NEDEN SADECE AMERİKALILAR ATIYOR BİZİMKİLER BAKIYOR SORUSU CIKIYOR .ONUDA ŞÖYLE ACIKLIYABİLİRİZ.YÜREĞİNİ SAHAYA VEREN REHA VE CEYHUN ONLARDAN BAŞKA KİMSE BIRAKIN MAÇI ADAMLAR İDMANDA BİLE YOKLAR.NE Mİ YAPMALIYIZ BENCE COK BASİT AMA KARARLI BİR ŞEKİLDE YÖNETİM TOPLANMALI VE BENCE CEZA VERMELİ BU EKONOMİK KRİZ DÖNEMİNDE SEN HER AY 5000 10000 TL Yİ CEBİNE KOY TERLEME HADİYA YOK BÖYLE BELEŞ. ALİAĞA DA İNSANLAR MAAŞINI 3 AY GEÇ ALIYOR BUNU ONLARA BİRİ HATIRLATMALI.SONRADA TV LERDE OYUNCULAR PARALARINI ALAMIYOR DİYORLAR YA ONLARA BU ÇALIŞMA ORTAMINI HAZIRLIYANLAIN DURUMU KİMSE BİLMEZ SÖYLEMEZ.

Adsız dedi ki...

DUYDUM VE COK ÜZÜLDÜM MURAT HOCANIN AYRILDIĞINI .KENDİSİNİ KISA AMA ZOR GÜNLERDE TANIDIM KARAKTERLİ EFENDİ DURUŞUYLA ADAM GİBİ ADAM MURAT HOCA NE OLDUKİ BİR ANDA AYRILDI TAKIMDAN .HOCAM SEN COK EMEK VERDİN ACIKLKA BU GİDİŞİN SEBEBİNİ.YOKSA BANVİT MACINI SENMİ KAYBETTİN NE OLDU HOCAM .SENİN ALİAĞA YA EMEĞİN BÜYÜK BUNU İNKAR EDENLER TAŞ OLUR.YOLUN ACIK OLSUN SENİ ÖZLEYECEĞİZ

Adsız dedi ki...

e ailaĞALILAR BEN SİZE ZAMANINDA ANLATMIŞTIM BİR KSK Lİ OLARAK BİZ BUNLARI ZAMANINDA YAŞADIK VE NELER CEKTİK NELER ŞİMFİ SIRA SİZDE DEMİŞTİM AMA İNİNMAMIŞTINIZ HER HALDE .İÇİNİZDEKİ BAZI MAKAM SIFAT MERAKLILARI DİYE BEN BUNU SÖYLERKEN TAKIMIN BENCİNDEN DEĞİL TAKIMIN ALT KADROSUNDAN BAHSETMİŞTİM AMA ANLAMADINIZ .VARAN 1 MURAT AŞKIN ŞİDİ SIRA KİMDE BİLİN BAKALIM BİZ KSK LİLER İYİYİZDİR AMA KİMSEYE FAYDAMIZ OLMAZ EGOLARIMIZ AĞIR BASAR GİTTİĞİMİZ YERDE DİKKAT ALİAĞA LILAR DİKKAT.

Adsız dedi ki...

MADEM ÖYLE KEPEZİN HOCASI BALDVİN'İ ALALIM HALİL HOCA'YI GERİ VERELİM!..BİRAZ İNSAF ,BİRAZ TAKTİR BE YAHU.TAKIMIN ÖNÜNDE FENERBAHÇE MAÇI VAR.DESTEK OLACAĞINIZA KÖSTEK OLUYORSUNUZ.

Adsız dedi ki...

hey ne oluyor alttarafı 2 yenilgi siz kendinizi efes lemi kıyaslıyorsunuz BEYLER ALİAĞA YIZ BİZ ALİAĞA .HADDİMİZİ BİLMELİ TAKIM VE HOCAYA SAHİP CIKMALIYIZ. NESİ VAR HOCANIN GECESİNİ GÜNDÜZE KATIP ÇALIŞIYOR EMEK SARFEDİYOR YOKTAN TAKIM YARATTI BE.SADECE HOSLY GORDON CLİNTON TEK BAŞINA NE YAPAR TAKIMI TAKIM YAPAN BAŞTAKİ MANTALİTEDİR BU DA İNİNÇTIR BAKIN BİR HALİL HOCANIN YÜZÜNE O İNANÇ HEP MEVCUT ADAM KAYBETMEYİ ASLA HAZMETMİYOR YAPISINDA YOK KAYBETMEK.....SAHİP CIKALIM TAKIMIMIZA BİZ BU FENER İ YENER YİNE HAVAMIZI ATARIZ DEMEDİ DEMEYİN ALİAĞA LI KARDEŞLARİM. SİZ YETERKİ MAÇTA TARAFTAR GİBİ DESTEKLEYİN TAKIMI .NERDE BAĞRILCAK NERDE SUSULCAK ONU BİLİN BU MAÇ BELKİDE SEZONUN EN KOLAY EN KEYİFLİ MAÇI OLACAK. İNANIN DOSTLARIM İNANIN ÇOK ZOR GÖZÜKEN BU MAÇ BENCE KOLAY GEÇİLECEK.NEDENMİ PAZAR SAAT 13 00 DE GÖRCEKSİNİZ...

Adsız dedi ki...

YAA ÜÇ YERLİ OYUNCU ALSA NE OLACAK OYUN SİSTEMİ YOK SEYRETMİYOR MUSUNUZ TOPU OLAN AMERİKALI HOYDUR HOYDUR GİDİYOR ATTIYOR TÜRKLER NE KADAR TOP KULLANIYOR Kİ BU TAKIM OYUNUDUR GEÇEN SENE NASIL LİGDE KALINDIĞINI TAKIM OYUNU OYNADIKLARINDA OYUNCULARIN PERFORMANSININ NE KADAR YÜKSELDİĞİNİ GÖRDÜK ÜSTELİKTE 6 TÜRKLE SEN ATMA DİYEME ADAMLARA SONRADA OYUNCU EKSİK DE NE PİKENROL YAP NE ADAMI BOŞA ÇIKARTIR SONRADA YAZ ADAM ATAMADI DİYE UZUN EKSİKLİĞİNİDE TANIDIK FORVETLERİNİ ALARAK GİDERMEYE ÇALIŞ OHH NE ALA MEMLEKET BURASI ALİBABANIN ÇİFTLİĞİ OLAMAZ BİZLER OLDUKÇA HİÇ DE KUSURUMUZA BAKMA

Adsız dedi ki...

adsız 14.53
Senin hedefin geçen seneki gibi ligde kalmaksa hiç telaş etme ligde kalırız zaten .Biz hedef büyültelim istiyoruz.HALİL ÜNER'e sonuna kadar güvenimiz tam,bu konunun tartışılması bile gereksiz.Herkes playoff hesabı yapıyor sen ligde kalmaktan bahsediyorsun.FENER MAÇI ÖNCESİ HEP DESTEK TAM DESTEK NO KÖSTEK