3 Aralık 2009 Perşembe

Barça Geçti Dalgasını (89-55)

Tövbe haşa galibiyet gibi bir beklentim yoktu bu maçtan. Zaten F.Bahçe Ülker ne zaman yenmiş ki bir tepe takımını içeride ya da dışarıda? Kafadan mağlubiyet yazılıyor bu maçlara, eminim artık. Ama tıpkı ilk maçta olduğu gibi bu maçın da daha ilk çeyrekten bu kadar kedi fare oyununa dönmesi komik geliyor insana. Bu kadar mı mahalle takımısınız? 27. dakika 60-26 geçildi, var mı ötesi? Yazacak bir şey var mı? Makara, şamata, dalga, ne varsa geçti Barça. Tek avuntumuz Ömer Aşık'ın Katalan tribünlerinden aldığı alkış. Maçtaki bloklardan sağlam bir video çıkar herhalde. Ama en güzeli 10 saniye içinde iki farklı potada, önce Morris'in Ömer Aşık'ı, sonra Ömer Aşık'ın Mickeal'i bloklamasıydı. Morris Ömer Aşık'ı, Ömer Aşık Mickeal'i, sonra hepsi Tanjevic'i.. Keşke.. :)

Regal FC Barcelona (89): Jordi Trias (3 ribaund- 1 asist), Ricky Rubio (2 ribaund- 4 asist), Jaka Lakovic 14 (1 ribaund- 3 asist), Juan Carlos Navarro 11 (1 ribaund- 3 asist), Fran Vazquez 14 (1 ribaund), Boniface NDong 6 (4 ribaund), Xavier Rabaseda 4 (1 asist), Terence Morris 7 (7 ribaund- 1 asist), Victor Sada 3 (2 asist), Erazem Lorbek 11 (5 ribaund- 1 asist), Pete Mickael 12 (6 ribaund), Roger Grimau 7 (2 ribaund)

F.Bahçe Ülker (55)
: Ömer Onan (1 ribaund- 1 asist), Rasim Başak 3 (2 asist), Semih Erden (3 ribaund), Gordan Giricek 9 (5 ribaund- 1 asist), Damir Mrsic 6, Lynn Greer 13 (1 ribaund), Oğuz Savaş (3 ribaund), Tarence Kinsey 3 (2 ribaund- 1 asist), Ömer Aşık 9 (7 ribaund- 2 asist- 3 blok), Serhat Çetin 6, Emir Preldzic 6 (3 ribaund- 1 asist)

17 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

29. dakikaya kadar fener uzunlarından sayı gelmedi yanlış takip etmediysem...

KlavyeSporu dedi ki...

Hakikaten iyi sabır varmış FB yönetiminde. Bütçeyle falan da ilgisi yok bu durumun. Barcelona'nın bütçesini FB Ülker'e, FB Ülker'in bütçesini Barcelona'ya verseler sonuç çok farklı olur mu emin değilim. Barcelona'nın her iki maçta da attığı basketlere bakıyorsunuz, öyle karmaşık setler falan yok, birisi drive ediyor, içeridikine veriyor, hadi bilemedin bir pas daha yapılıyor ve basket. Bazen de yine ilk maçta olduğu gibi paslar direkt potanın üzerine yapılıyor ve hop smaç basket. Yani yeteneksiz ve az biraz savunma organizasyonu olan takım yemez bu sayıları. Tek ümit uzunların yapacağı bloklar. Yardımlaşma, alan kapatma hak getire. Ve güya bu takım 3 senedir Tanjevic'in az transfer ve uyumlu takım politikasina göre inşa ediliyor. 3 senede ortaya çıkan sonuç bu liselerarası basketbol turnuvası maç skoru ise demek ki yazık olmuş, ziyan olmuş bu 3 seneye. Ve bu sadece Tanjevic sorunu da değil. Maçlara seyirci getiremeyen, taraftara basketbol takımını sevdiremeyen, haklı olarak oluşmuş küskünlüğü kaldırma yönünde bir adım atamayan, takımın antipatik görüntüsünü değiştiremeyen, düzenli güncellenen bir web sitesi bile oluşturamamış, bir anlamda işin pazarlama kısmında başarısız bir basketbol yönetimi de söz konusu.
Ama Top16 hala başarı olarak görülüyor ise yapacak bir şey kalmıyor tabii...

mozlu dedi ki...

burda biri bizimle dalga geciyor ama bunun barcelona olmadıgına eminim

Adsız dedi ki...

güçlü takım veya deil farklı mağlubiyet alınabilir ama senn gibi ezik ve bole acık bir platformda kmseye bi hesap vermeden rahat rahat yazdığn yorumları herkes yazar emin ol.. belkide bunun için bole acınası bir durumdasın:)kendi yarattığın platformda bole takıl bundan fazlasıda olmaz zaten emin ol bu gidişle:)

Adsız dedi ki...

çado

peki hafızam yanıltmıyorsa fenerbahçe tanjeviçi 2010da euroleagude final four ve şampiyonluk için getirmedimi bunun reklamı yapılmadımı? serhat guard oynuyor ne günlere kaldık...

Mete Doğruer dedi ki...

KlaveSporu olayı çok iyi özetlemiş. Her cümlesine katılıyorum. Ülkemizde sportif sistemin tamamen yenilenmesi gerekiyor. Gereksiz şişik maaşlar, kalitesiz yöneticiler, paragöz hocalar.

Gerekirse bir dönemlik amatör yapılanmaya gidilsin ama elin Karadağlısına verilen şu imkanlara yazık. Bu akşamki farkın bütçeyle filan alakası yok. Resmen ne yapıcaklarından habersiz bir basketbolcu grubu vardı sahada yani bir takım yoktu. O zaman ne haddimize Gricek e senede 2milyon dolar vermek, ya da Greer'i almak. Onların yerine Gilmore ve Mitch Smith oynasaydı gene 30 küsür sayı yerdik, gerçekten yazık...

Not: Üstün yetenek Green'de geçen yıl, senelik 900.000 dolar alıyordu.

salih dedi ki...

adamlar içerde bırakın basketbolu voleybol oynadılar ya.tanjeviç te serçe parmağındaki yüzüklerler sürekli saçlarını düzeltiyordu.

Adsız dedi ki...

turk basketbolu icin tanjevic buyuk bir tehlike.. defolsun gitsin ya...

can

Adsız dedi ki...

yok yok gitmesin tanyevic taraftar oturup göt büyütsün evde gidip 40 dk istafaya cağırmasın 20 20 evine git moruk pankartı yapıp eurolig maçına gitmesin bu taraftara bu layık ancak nette forum köşelerinde koçluk yapsın taraftar sahip cıkmasın takıma

Adsız dedi ki...

savunmanın dozu artınca herkesin eli titriyor 1. periyod tam 9 top kaybı sahada sığınacak liman yok eski formunda solomon tarzı bir gard lazım presi acıcak 2li savunmayı cezalandırıcak boş adama sımaç vurdurabilicek takıma saha içinde güven getirecek tempoyu ayarlıyacak bence pepe değil bu isim o da olmaz

Adsız dedi ki...

ikili oyundan kaç sımaç yedik ya bir ara 5 hucumda 4 smaç yedik aklıma telekom maçlarında chris lang geldi ya bu lang veya 30 küsürlük barca pivotu semihten veya ömerden dahamı atletik daha mı iyi yoooo ama bizde o basit oyunu oynatacak koç ve o pası atacak gard yok dimi

Mete Doğruer dedi ki...

Arkadaşlar kendi açtığım gruba katılırsanız sevinirim:

http://www.facebook.com/group.php?gid=194890552205#/group.php?gid=194890552205

Artık birşeyler yapmak gerekiyor basketbolumuz için zaten az kişiyiz bari bu tip elimizden gelebilecek şeyleri yapalım. Dün geceki Barcelona maçında 70 yaşında teyze eliyle steps işareti yapıyordu hakeme. Keşke bizde de böyle yürekten destekleyen oyunu bilen düzgün seyirciler olsa...

Not: Mete Doğruer benim yorumlarda kullandığım rumuz ismimdir o yüzden facebook grubunu açınca başka isim görünce şaşırmayın.

Erol Kaya dedi ki...

Yukardaki yorumlara bakınca kusura bakmayınız ama biraz şaşırıyorum:
* "solomon tarzı bir gard? presi acıcak?" Solomon mı presi delecek? Geçen seneki final serisini Efesin Sinan Güler ile Solomona yaptığı baskı sayesinde kazandığını göremediniz sanıyorum.
* "30 küsürlük barca pivotu semihten veya ömerden daha mı iyi" Evet Morris ve Ndong Semihten kat ve kat daha iyi. Ömer ve Oğuz ilerde belki onların seviyesine gelebilir ama kafa bulduğunuz oyuncuların Maccabi, CSKA, Malaga gibi geçmişleri var ve şu an Barcelonada oynuyorlar. Fenerbahçe bu takımların yanında cacık bile olamaz pek afedersiniz.

Fenerbahçe'nin ilk olarak yapması gerekeni herkes görebiliyor o yüzden burada uzun uzun yazmaya gerek duymuyorum. Bi nesli basketboldan soğuttun ya Tanjeviç daha da bi şey demem sana:)

* "70 yaşında teyze eliyle steps işareti yapıyor." İşte bu yorumda anlatılmak istenenlere tamamen katılıyorum. Efes-Rytas maçında Kaya faul atışı kullanıyor ve pota arkasındaki -liseden otobüsle getirilmiş- armut taraftar grubu bayrak sallayıp Oooo diye bağırıyor. Yani diyecek bi şey yok.

Türkiyede "Basketbol seyircisi" diyebileceğimiz tek taraftar grubu Karşıyaka seyircisidir. Başkasını maalesef göremiyoruz salonlarda.

Adsız dedi ki...

sayın erol kaya yorumları yanlış okuyup üzerine yorun yapmışsınız solomon derken eski halini özellikle belirmiştim 3 sene önce en kritik anlarda topu alan skorda sıkıştıkmı hemen 3 5 sayı araya sokan halini semih le ömeri de morris ve ndong değil chris lang ve fran vazgues le karşılaştırmıştık ha moris bizimkilerden ii yanı dış şutu başka artısı yok bence

Alvertis dedi ki...

Zorlaya zorlaya bu sezonu da Tanjevic ile geçirip ardından hem milli takımdan hem de Fenerbahçe'den gönderecekler. Hatta o da bunu biliyor diye düşünüyorum.

Olan, bir sezon daha kaybeden Fenerbahçe'ye ve bir turnuvada daha eksik kadrosuyla mücadele edip taraftarı önünde düş kırıklığı yaşayan Türk milli takımına olacak.

Bilim dedi ki...

Eliyle steps işareti yapan bayanı bende gördüm. Ve aynı şeyleri düşündüm. Basketbol seyircisi yok deniyor. Basketbol seyircisi var arkaaşlar. Siz varsınız, ben varım, bizim gibi başka arkadaşlarda var. Ancak aklı başında kimse bu şartlar altında salona gidip izlemek istemiyor. Bizde istemiyor ve gitmiyoruz. Şartlar değişmedikçede gitmeyeceğiz.

BaHa dedi ki...

Tanjeviçin yerine Zare Markovski'yi alsınlarda görün :)