11 Aralık 2009 Cuma

Beşiktaş Cola Turka'nın Yeni Yabancısı Kim Olacak?

Beşiktaş Cola Turka'da bir yabancı uzun arayışı var. Bu konuda adaylar da var elbette. Bunlardan birinin Kepez Belediyesi'nden Jovo Stanojevic olduğunu zaten geçen gün yazmıştım. Onun dışındaki diğer 2 isim ise Cedric Simmons ve Fedor Likholitov. Cedric Simmons Engin Atsür'ün North Carolina'dan arkadaşı. Erken mezun olup NBA'e gitmişti, 3 sene orada oynadı farklı takımlarda, şimdi NBDL'de mücadele ediyor. Fedor Likholitov ise Unics Kazan kadrosunda yer alan 2.10'luk bir Rus. Milli Takım oyuncusu. Bu yıl pek forma şansı bulamıyor, menajerler önermiş kendisini Beşiktaş'a.

Yalnız Beşiktaş'ta bir de Lonny Baxter sıkıntısı var. Tecrübeli oyuncu son maçta oyundan çıkarken tepki göstermişti ve iş maç sonu soyunma odasında koçla atışmaya kadar gitmiş. Gerçi hafta içi idmanında gelip koçtan özür dilemiş ama sürekli olarak kanayan yara misali bir sıkıntı var kendisiyle ilgili. Savunma yapmıyor oluşu da biraz can sıkıyor diye düşünüyorum ben. Şu an için gönderilmesi gibi bir durum söz konusu değil ama hani kalkıp da yarın Baxter gitti diye bir haber okursanız şaşırmayın diye önden zemini hazırlıyorum ben.

Salsabasket özel haberidir.

13 Yorum Yapılmış:

Fanatik Basket dedi ki...

cedric simmons yararlı olabilir. 4-5 numara oynayabilecek, atletik ve savunmada iyi bir kesicidir.

likholitov sıradan bir oyuncu. alınırsa yanlış tercih olur, onun kalitesinde birçok uzun bulabilirler.

burada en önemli nokta lonny baxter. bence beşiktaş'ın bu seneki başarısında en büyük pay sahiplerinden biri. çok iyi savunma yapmıyor olabilir ama beşiktaş bu sezon takım olarak savunma yapmıyor zaten. tamamen dışardan oynayan takımın pota altından skor üreten tek oyuncusu. zor maçlarda, sert savunmalara karşı oynayabilecek çok tecrübeli bir isim. onu kaybederseler çok şey kaybetmiş olurlar bence..

Fanatik Basket dedi ki...

Beko TBL İddaa Tahminleri..

http://www.fanatikbasket.net/blog.asp?id=130

Adsız dedi ki...

Cedric Simmons Nba de tutunamadı.Yolunu Avrupada arayan basketçi inşallah Bjk a gelir yararlı olur.Fedor Likholitov iyi bir pivot.Bjk defansta ki sorunları mutlaka çözümlemeli.

Adsız dedi ki...

Cedric Simmons ın Avrupa vatandaşlığı mı var acaba?Kural gereği son yabancı hakkımızı bosmandan yana kullanmalıyız.

saLsa dedi ki...

@ Adsız

Ya Baxter giderse..:)

saLsa

Fanatik Basket dedi ki...

simmons baxter'ın yerine gelecekse, hiç gelmemesi daha hayırlı olur beşiktaş için salsa:)

Adsız dedi ki...

@salsa

Tabi bu da bir bakış açısı=)
Ama ben Baxter ın gidiceğini düşünmüyorum.Koç Baxter ı almak için uzun uğraşlar vermişti.Yapı olarak böyle biraz falza büyütülüyor bence.Zaten Cedric Simmons Baxter ın açığını kapatamaz.Bunları yazıyorum ama içimede kurt düşürdün salsa=)Burası Beşiktaş,heran herşey olabilir.

saLsa dedi ki...

Hem Simmons hem Jovo gelse mesela? :)

saLsa

Adsız dedi ki...

Aman diyim=)Benim bünye bu olayı kaldıramaz.=)

Yanlız maliyet açısından düşünürsek baxter ne kadara oynuyor bilmiyorum ama acaba bu iki oyuncunun maliyetini karşılar mı baxter ın aldığı ücret=)

CaRtMaNtR dedi ki...

Simmons draft olduğu sene (yanılmıyorsam Hilton Armstron'dan bir üst sırada onun gibi Honets tarafından seçilmişti) o draft sınıfında seçildiği yere göre çok sağlam katkı verebileceği beklenen isimlerdendi. Fakat ondan beklenen potan siyeli ortaya koyamamasından dolayı tutunamadı. Yinede hatırladığım kadarı ile aşırı atletik uçan kaçan fena savunmacı olmayan bir oyuncuydu.

CabaturiBere dedi ki...

Stanojevic'in gelmesi doğru olmaz. Geçen sene gelip ayrılmıştı. Simmons gelirse çok iyi olur..

Adsız dedi ki...

Hadi Bjk ın yeni yabancısı birisi gelecek.Ya Fenerbahçe oyun kurucu eksikliği var.Herkes oyun kurucu oldu Fb de :)

Fanatik Basket dedi ki...

valla salsa ben baxter'ı stanojevic+simmons ikilisine bile değişmem, takım için çok önemli bir parça.

ama bütçeleri yetiyorsa fletcher'ın yerine stanojevic'i alırsalar (ki bu durum bosman olayına da uyuyor) onlar için en iyi seçim olur. baxter+stano+cevher üçlüsüyle çok iyi bi uzun rotasyonuna sahip olmuş olurlar.