12 Aralık 2009 Cumartesi

Beşiktaş CT: 102 - Kepez Bld.: 73 (Engin The Magic Atsür)

Zaten 10 kişi gelmişlerdi İstanbul'a, bir de hasta olan Cüneyt Erden'den yararlanamayınca 9 kişilik bir kadro ve o guard bölgesi için elinde sadece Bora Sancar kalan bir Kepez'in mevcut saha içi ve saha dışı sorunlarıyla bugün Beşiktaş Cola Turka'yı yenmeleri zordu. Yenemediler de zaten. 2 numarasız (Muratcan ve Newley sakat) çıktığı maçta Burak Bıyıktay el mahkum Chatman & Engin ikilisini yanyana kullanarak bitirdi 40 dakikayı. Toplamda 45 sayı -12 asist üretti bu ikili. Engin'in bu oyunu sevindirici elbette. Bugün 5/8 ile üçlük attı ama asıl Adem'e verdiği bir pas vardı ki, Magic Johnson'ı hatırlayanlar akıllarından kesinlikle efsaneyi geçirmişlerdir. Sonuçta ikinci çeyreğinde vurduğu öldürücü darbeyle maçı ikinci yarısını formaliteye döndüren Beşiktaş Cola Turka ligdeki 7. galibiyetine ulaşırken, Kepez de 6. mağlubiyetini almış oldu.

Beşiktaş Cola Turka (102): Engin Atsür 22, Mire Chatman 23, Kerem Özkan 2, Cevher Özer 5, Lonny Baxter 15, Haluk Yıldırım 8, Ömer Ünver 2, Kevin Fletcher 15, Adem Ören 6, Arın Soğancıoğlu 2, Cem Coşkun 2

Kepez Belediyesi (73): Bora Sancar 4, Shan Foster 9, Ersin Görkem 19, Jovo Stanojevic 20, Brad Buckman 9, Erdem Türetken 7, Levent Bilgin 5, İlkay Karaman, Hadi Doğan

2 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

@Salsa

Verdiğin istatistiklerde, Alex Gordon, Kepez Bld forması ile Akatlarda 14 sayı 2 ribaund 2 asist yapmış , aynı saatlerde Ankara'da Erdemir forması ile de 10 sayı atmış... Helal olsun, büyük oyuncu bu Alex Gordon :)!

Yarında eski takımı Reno için, Aliağa karşısında sahada olur herhalde...

Cüneyt Erden , grip olduğu için oynamadı + Bora Sancar sahadaydı istatistiklerde adı bile geçmiyor...

Nerden buldun bu istatistiği merak ettim doğrusu ...

dejavu dedi ki...

Maçtan hemen önce Ersin Görkem'in röportajını dinledikten sonra maçı izlemeye gerek kalmadı zaten. İlk çeyrek direnebildi Kepez sadece. İkinci çeyrekte 27-26'dan 47-26'a 20-0'lık bir seri izledik ki son dönemde gördüğümüz en uzun seri idi yanılmıyorsam eğer.

Beşiktaş Cola Turka'nın oynadığı run&gun ise muazzam. Keşke salon biraz dolabilse de takım daha da şevke gelse..Engin'in asisti de maçın en güzel hareketiydi tabii, sağlıklı bir Engin çok faydalı olacak Burak Bıyıktay'ın sisteminde..