16 Aralık 2009 Çarşamba

Bizkaia Bilbao: 81 - Türk Telekom: 75

Türk Telekom geçen hafta iç sahada kaybettiği Bilbao'ya İspanya'da da boyun eğdi ve 4 maçta tek galibiyetle grubun 3. sırasında oturmaya devam etti. Spirou deplasmanından galibiyet çıkaran St. Petersburg Telekom'un 2 galibiyet önünde. Ve bitime de 2 hafta var. Telekom'un önce haftaya St. Petersburg'u 3+ yenmesi, sonra da son haftada hem Belçika'dan galibiyet çıkartması hem de St. Petersburg'un Rusya'da Bilbao'ya yenilmesi gerekecek. Bilbao haftaya kazanırsa son hafta zaten liderlik garanti gibi bir şey olacak. Rusya'da maça asılmayabilirler. Telekom işi zora soktu yani bir hayli. Maçın detaylı istatistikleri şurada. Haftasonu 5/5 ile oynayan bugün de 4/5 ile oynadı üçlüklerde. Wilson da yine bir 5 tane soktu ama olmuyor işte. Sırf üçlük atarak maç kazanılmıyor.

7 Yorum Yapılmış:

salih dedi ki...

savunma yapmaktan yine çok uzak, maçları sadece dış atışlarla kazanılabileceğini düşünmek bu telekom takımı üzerine fena biçimde yapışmış durumda.ercüment hoca döneminde de böyledi özyerle devam ediyor.yolun açık olsun telekom:(

Mete Doğruer dedi ki...

Telekom çok yumuşak takım özellikle savunmada. Hücumda genelde şutörlerin eline bakıyor. Fenerbahçenin değişik bir versiyonu diyebiliriz. Daha agresif bir takım olması lazım Telekomun ayrıca isimlerini Ankaragücü yaparlar Türk Telekomda ana sponsorları olursa daha etkili bir organizasyon olacaklarını düşünüyorum.

Adsız dedi ki...

editim,ümit neden oynamamıs bir bilgin var mı?kac haftadır süperdi 0 dk ile cıktı anlamadım marko yu o tutsaydı. soneri de kullanmadı neden acaba?bu kadar sallayan bir takımda soner de sallasın ne kaybederdik.hüseyin yine yoktu macta.owens desen baska yerlerde.mallet mücadele etti.tutku mücadele etti.

Adsız dedi ki...

3 lük lerle nereye kadar.Bu takım bol bol savunma çalışmalı ve yapmalılar.Gerekirse oyuncuda almalılar.Böyle giderse başarı elde ademez Telekom.

sertkan dedi ki...

ercüment hocayı eleştiriyordum ama tövbe beterin beteri varmış ercüment sunterin yine bir rubio lu rudyli badalonayı yenmişliği var murat özyerin takıma ne oynattığı belli değil ercüment sunter kenardan kıs kıs gülüyordur heralde benim yerime aldığınız adama bakın diye

Adsız dedi ki...

ercüment hoca gülüyorsa orada işine ki teknik koordinatör değil mi ? en başta o yok mu? takım onun eski oyuncularından kurulu değil mi?Ben başka takımı mı seyrediyorum ?

Adsız dedi ki...

Salsa artık tarafsız olmadığın aşikar istatistiklere bir bak ta bilbao ve telekomun üçlük ve ikiliklerine sonra maçlar sadece 3lükle kazanılmaz de yahu .Senin objektifliğine inancım kayboluyor.....