5 Aralık 2009 Cumartesi

Bornova Belediyesi: 77 - Aliağa Petkim: 75

Zor maçtı, kimin kazanacağını kestirmek zordu, benim tahminim Bornova'nın Akatlar'daki kötü boyalı alan performansına dayanarak Lorenzo Gordon ve hatta Vukosavljevic ile orada rakibine üstünlük sağlaması muhtemel Aliağa'nın maçı alabileceği yönündeydi. Ancak maçtan önce McClinton ile ilgili aldığım haber (şut bileğinde kapsül yırtığı varmış ve hafta boyunca idmaa çıkmamış) bu fikrimi biraz daha dengeletti kafamda. Aliağa maçta 3 kez farkı 10 sayı civarına çekmesine rağmen üçünde de Bornova'ya yakalandı. Özellikle sonuncusu fazlasıyla acı idi. Bitime 3 dakika kala 66-74 olan skoru 75-74'e çevirdi Bornova. Sonra son saniyelerde 75-75 eşitlik varken sahanın en skoreri Kedrick Brown vurduğu smaçla 77-75 yaptı skoru. Son top şut bileğinde kapsül yırtığı olan McClinton'a kaldı. O zamana kadar 0/7 ikilik (!), 3/9 üçlük yüzdesi ile oynayan McClinton denediği son ikilikte de isabet bulamayınca maçı almak Bornova'ya kaldı. Berbat bir yüzde ile üçlük attıkları (4/25) bir maçı kazanmaları onlar için büyük şans. Muhtemelen sezon içindeki en kötü performansları bu konuda. Böyle çılgın bir geri dönüşe Tofaş karşısında da imza atmışlardı. Bu ikincisi oldu. Halkapınar'da 4/4 yaptılar, Aliağa Petkim'in deplasman galibiyetsizliği ise aynen devam. Onların da ikilik yüzdesi tam facia. 20/52.

Bornova Belediyesi (77): Josh Shipp 16 (9 ribaund- 3 asist), Umutcan Özyıldırım 6 (3 ribaund), Kedrick Brown 29 (12 ribaund- 4 asist), Yalçın Azizmahmutoğulları 5 (3 ribaund- 2 asist), Ivan Koljevic 2 (1 ribaund), Çağdaş Erdoğan (3 ribaund- 5 asist), Frank Elegar 13 (9 ribaund- 1 asist), Serdar Yavuz 6 (2 ribaund- 2 asist)

Aliağa Petkim (75): Berkay Sahillioğlu (4 asist), Jack McClinton 10 (2 ribaund), Reha Öz 10 (6 ribaund- 2 asist), Quinton Hosley 23 (16 ribaund- 4 asist), Vladan Vukosavljevic 2 (2 asist), Ceyhun Altay 10 (4 ribaund- 2 asist), Kaan Üner (3 asist), Lorenzo Gordon 20 (6 ribaund)

2 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

Halil Üner klasiği. Deplasmanda galibiyet alamaz, kendi evinde de baskıyla galibiyet alır. Bu filmi hep izleyeceğiz sanırım.

Adsız dedi ki...

Bornova şansla değil inançla maç kazanıyor. Geçmiştede böyleydi, gelecektede böyle olacak.
Bu takımın kendi gücü ile koçu ile oyuncusuyla kazandığına inanmak neden bu kadar zor geliyor da sürekli karşı takımın açıkları söyleniyor acaba?
Dikkatli olanlar Bornova'nın da en önemli yerli oyuncularından Yalçın sakatlanıp oynayamadığında maçların kazanıldığını hatırlayacaktır.