13 Aralık 2009 Pazar

Bornova Belediyesi: 79 - Efes Pilsen: 95

Ligin tek yenilgili tek takımı Efes Pilsen kendi evinde yenilgi tatmamış bir takıma daha yenilgiyi tattırdı. Daha önce bunu Beşiktaş Cola Turka ve Aliağa Petkim deplasmanlarında da yapmışlardı. Bornova'nın geçen haftaki kötü üçlük yüzdesi bu hafta da devam etti. 4/21 ile attılar sadece. Eskiden maç başına 4 üçlüğü hatta daha fazlasını tek başına Shipp ya da Yalçın atardı. Hey gidi. Yalnız ribaundlarda 35-26 Bornova üstünlüğü var. Sadece Avrupa maçlarında oynayabilen Santiago, 6. yabancı olarak kenarda olan Kasun ve sakat (askerlik problemi olduğu da söylenen) Ermal'den yoksun olarak sahaya çıkan Efes'in elinde sadece Kaya vardı, bir de genç oyuncu Dusan Cantekin. 24 dakika Kaya oynadı, 16 dakika Dusan. 8 sayı attı genç oyuncu. Fazlasıyla sevindirici bir gelişme uzunca bir sakatlık döneminden geçmiş Dusan için. Ergin Ataman sezon başında Dusan'ı yer yer kullanacağını söylemişti ama genç oyuncunun sakatlığı buna izin vermemişti. Bornova'da Yalçın ufak çaplı bir düşüşte, 3+1'in +1'i koltuğuna iyiden iyiye kurulan Koljevic de yine sadece 12 dakika şans bulabilmiş bugün.

edit: Bornova koçu Aclan Kavasoğlu maçta diskalifiye oldu.

Bornova Belediyesi (79): Josh Shipp 22 (4 ribaund- 1 asist), Umutcan Özyıldırım 5 (1 ribaund), Kedrick Brown 11 (6 ribaund- 3 asist), Umut Durmuş 2, Yalçın Azizmahmutoğulları 4 (5 ribaund), Ivan Koljevic 5 (1 ribaund- 2 asist), Çağdaş Erdoğan 6 (1 ribaund), Frank Elegar 18 (14 ribaund- 3 asist), Serdar Yavuz 6 (3 ribaund- 1 asist)

Efes Pilsen (95): Charles Smith 4 (1 ribaund- 1 asist), Igor Rakocevic 21 (1 ribaund- 3 asist), Preston Shumert 25 (6 ribaund- 6 asist), Kerem Tunçeri (2 ribaund- 6 asist), Bootsy Thornton 7 (5 ribaund- 1 asist), Kaya Peker 20 (5 ribaund), Bostjan Nachbar (1 ribaund), Dusan Cantekin 8 (1 ribaund), Sinan Güler 6 (1 ribaund- 1 asist), Ender Arslan 4 (3 ribaund- 2 asist)

5 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

Dusan'ın durumu nedir?kendisi hakkında umutlanmalımıyız.yoksa bir semih erden mi geliyor.

Adsız dedi ki...

bu maç için yazılması gerekenlerden biride sezon basından beri takdirle izldeğimiz ajlan hocanın diskalifiye edilmiş olmasıdır yakışmadı kendisine soyunma odasına giderken dahi bagıra bagıra küfüre devam ediyordu.

Adsız dedi ki...

Dusan karekter olarak super bir insan kesinlikle eğer şans bulursa Milli Takımımız iin harika bir alternatif olacak Semih'e katlanmak orunda kalmayacağız Ömer Aşık-Oğuz-Furkan--Duşan

bu arada maalesef Ajlan Hocayı daha tanımamıssınız ne zaman hakaret etmemıs ki hakemlere ve çevresine..

Adsız dedi ki...

neden diskalifiye oldu?

Adsız dedi ki...

adsız 00: 25 valla sen ne kadar tanıyorsun bilmiyorum ama maçta en ön sırada oturuyordum soyunma odasına gireken dahi defalarca o... çocukları diye bas bas bagıryordu kendisi bide burda mantıksız olan 1,5 dk civarında kalmış 10 küsür sayı geridesin niye bu kadar agresiflik yapıyosunki butun maç takılmışsın kenarda kayanın kenarda oturduğu dklarda elgarla hucum yapmamışsın maçö sonu gelmiş öle müdahale diskalifiye........