23 Aralık 2009 Çarşamba

Bornova Belediyesi: 85 - Kepez Belediyesi: 77

Belediyelerin kapışmasından galip çıkan taraf kağıt üstünde de favori olan Bornova Belediyesi oldu. Aslında Kepez Belediyesi tıpkı haftasonu Aliağa'ya kaybettiği gibi son çeyrekte verdi maçı. 2'de 2 yapmaları içten bile değildi şu kriz döneminde ama 2'de 0 yaptılar. Bornova maça çok hızlı başlayıp daha ilk çeyrekten 10+ farkı yakaladı. Skor 26-15 iken takımının 13 sayısını atan Shipp'in maçı 15 sayıyla tamamlaması o an için oldukça düşük bir ihtimaldi elbette ama öyle oldu. Devre sonuna kadar durumu toparlayıp soyunma odasına sadece 2 sayı geride giden, üçüncü çeyrekte vitesi arttırıp son çeyreğe 7 farkla önde giren Kepez'in 39-23'lük ribaund üstünlüğüne rağmen maçı alamamasının üç nedeni vardı: 1) 22 top kaybı, 2) Bornova'nın yüksek ikilik yüzdesi (24/38), 3) Kondisyon sorunu. Bornova bu galibiyetle 11'de 6 olup galibiyet yüzdesini %50'nin üstüne çekerken Kepez ligdeki 8. mağlubiyetini aldı. Üst üste 6. yenilgileri oldu bu.

Bornova Belediyesi (85): Joshua Shipp 15 (5 ribaund- 5 asist), Umutcan Özyıldırım 2 (1 ribaund), Kedrick Brown 21 (5 ribaund- 6 asist), Umut Durmuş (1 ribaund- 1 asist), Mesut Ademoğlu 2, Yalçın Azizmahmutoğulları 12 (6 ribaund- 1 asist), Ivan Koljevic (1 asist), Çağdaş Erdoğan 9 (1 ribaund- 2 asist), Frank Elegar 9 (4 ribaund- 2 asist), Serdar Yavuz 15 (2 asist)

Kepez Belediyesi (77): Erdem Türetken (4 ribaund), Bora Sancar 3 (3 ribaund- 2 asist), Jovo Stanojevic 21 (9 ribaund- 2 asist), Levent Bilgin 5 (4 ribaund), Altay Özurgancı (3 ribaund), Barış Güney 3 (4 ribaund- 3 asist), Ersin Görkem 15 (6 ribaund- 3 asist), Bradley Buckman 16 (3 ribaund- 3 asist), Shan Foster 14 (3 ribaund- 3 asist)

3 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

maçı seyrettim kepez bu sezon izlediğim en kötü bornovayı yakalamıştı ama yenemedi yada başkabir değişle yenmedi Stanojevic ve Buckman isteseydi 2 si yenerdi pivotsuz bornovayı ama ruh kalmamış takımda hakklılar belkide maç kazanmaları imkansıza yakın..............

erkanca dedi ki...

maçı bende izledim arkadaş haklı diyor bornova belediye farklı kaybetikleri efes efes pilsen maçında bile daha iyiydi.bornovanın en büyük gediği savunma yapmayışı ,hücümlarında bir sıkıntı yok.ilerki maçlarda lig kızıştıkça bornova sorun yaşabilir.bu sene ligte kaldılar düşçek takımlar şimdiden belli daçka artı kepez veya gs.
yalnız en büyük sıkıntı salon sıkıntısı halkapınar salonu ne yazık ki bir basketbol salonu değil ,salon buz gibi ve sahaya çok uzak bir de maçlara çoğu lise ve ortaokul(bedavacılar) olmak üzere 400-500 kişi geliyor.. ege kampüsü salonu olmadı galiba ya hiç olmassa eski alsancaktataki atatürk spor salonunda oynansa bundan iyi olur hem merkezi olduğundan biraz daha fazla insan gelir maça .. saygılarımla

Bitola'lı dedi ki...

salonla ilgili olarak bi hatırlatma yapmak isterim.. atatürk spor salonu anlaşılmaz bir şekilde voleybola tahsis edildi.. o yüzden orada oynanamıyor.. halkapınar salonu ise sadece basketbol değil hiç bir spora uygun değil bence.. yalnız salonun ısıtma sistemlerini hiç açmamışlardı.. o kadar az seyirciye açmaya gerek yok gibi düşündüler heralde.. ege üni. içerisindeki salon ise güvenlik sebebiyle okul müsabakaları haricinde kullanılamıyor diye biliyorum.. geriye yaklaşık 500 kişi kapasiteli bornova spor salonu ile kapasitesini bilmediğim pınarbaşındaki salon kalıyor.. bir diğer alternatif ise evka-4 teki salon.. o salon seyircinin fazla ilgi göstermediği maçlar seçilerek kullanılabilir ama rakip seyircinin geleceği maçlar için maalesef halkapınar salonu dışında bi alternatifi yok bornova beldiyenin.. birde yerel gazetelerin birinde basketbol federasyonun halkapınar salonunu kullanması için bornovaya teklif götürdüğünü okumuştum.. 2010 için..