17 Aralık 2009 Perşembe

Cibona Zagreb: 80 - F.Bahçe Ülker: 77

Kol kırık, kanat kırık.. Boyunlar da bükük. Greer, Mirsad, Ömer Aşık, Ömer Onan hiçbiri yoktular. Gerçi Ömer Onan vardı ama dakika almadı hiç. 5 numaradaki dakikaları Oğuz ile Semih, 4 numaradaki dakikaları ise Preldzic & Rasim paylaştılar. Mrsic - Kinsey - Giricek - Preldzic dörtlüsü pek bozulmadılar. 3 kısayı yedekleyen tek isim Serhat Çetin'di. Damir Mrsic 37 dakika sahada kalıp 1 sayı ile bitirdi maçı. Kariyerinde var mıdır böyle bir maçı daha? Aslında ikinci çeyreğin hemen başında yakalanan 12-30'luk skor avantajı hiç de fena değildi ama 20. dakika bittiğinde 32-36 oluvermişti bile. Fark eridi, skor dengelendi, maçın son dakikasına kafa kafaya girildi. Kinsey 1/2 faul atınca beraberlik yakalanamadı, taktik fauller geldi, taktik faulleri sokan Cibona gruptaki 2. galibiyetini alırken F.Bahçe Ülker üst üste 3., toplamda 5. mağlubiyetini tattı. Son hafta Zalgiris'i yendiği sürece ilk 4 için sorunu yok F.Bahçe Ülker'in. Hatta son 2 maçında hiç galip gelemese bile ilk 4 yapma şansları var. Var da.. Ya sonrası?

Cibona Zagreb (80): Jamont Gordon, Bojan Bogdanovic 8 (4 ribaund), Leon Radosevic 6 (2 ribaund), Vedran Vukusic 3, Luksa Andric 16 (6 ribaund), Tomislav Zubcic, Vedran Princ 6, Marin Rozic 11 (3 ribaund), Marko Tomas 28 (2 ribaund- 1 asist)

F.Bahçe Ülker (77): Rasim Başak, Semih Erden 13 (8 ribaund), Gordan Giricek 15 (4 ribaund), Damir Kaan Mrsic 1 (2 ribaund- 2 asist), Oğuz Savaş 2 (4 ribaund), Tarence Kinsey 21 (2 ribaund- 3 asist), Emir Preldzic 18 (6 ribaund- 2 asist), Serhat Çetin 7

15 Yorum Yapılmış:

tankut dedi ki...

Sonrası falan yok.Gittiği yere kadar işte.Artık seneye yeni takım yeni coach.O zamana kadar rüzgar nasıl eserse...

solo dedi ki...

olur mu canım 2010 için verilen sözler var daha!!!!!

Adsız dedi ki...

Tanjeviç'in iş başına gelmesiyle başlayan çöküş neredeyse dip noktasına ulaştı,son darbe Top 16 girememektir,işte o zaman tam anlamıyla duvara toslamış olacağız,hem Fenerbahçe taraftarı,hem en sevdiği spor basketbol olan,iki sezondur kombine kartı olan birisi olarak şunu düşünüyorum,eğer basketbolun adaleti ve daha önemlisi VİCDANI varsa bu takım Top 16 kalmamalıdır ki,başkan dahil olmak üzere herkes biz nerede hata yaptık diye düşünmeli ve herşeyi sil baştan organize etmelidir.Benim asıl merak ettiğim 2006 senesinde şampiyon olduktan şubeyi kapatıp Fenerbahçe'ye sponsor olan Ülker'in bu acıklı durum karşısında ne düşündüğüdür,insanın parasıyla rezil olması böyle bir durum olsa gerek,fakat onların da çorbada tuzu var,sen herşeyi Mahmut Uslu'ya emanet edersen başına gelecekleri de biraz haketmiş olursun.

Adsız dedi ki...

...ve Türk takımlarının rakiplerinden bir oyuncu daha euroleague kariyer rekorunu açık farkla kırdı. Marko Tomas...

çikozi dedi ki...

Bardagin dolu tarafina bakarsak Tanjevic´in bu takima ögrettigi en önemli sey,kadro ne kadar eksik olursa olsun maclari sonuna kadar götürebilmek.Tanjevic´in en büyük sorunu büyük Maclar,kücük maclari kazanmayi cok iyi biliyor.Örnegin su macin dönüsü ligde cok iyi bir galibiyet gelebilir.
Tablonun geneline bakmadan,su mactan cikarilicak en önemli sey bu kadar eksige ragmen basabas girilen son dakikalar.En azindan oyuncularin emegini görebilmek acisindan..

mozlu dedi ki...

çikozi allah askına ne bardagı ne dolusu

Adsız dedi ki...

@Salsa

Bu Tanjevic'in durumu nedir? Netleşen birşey yokmu?Türk basketbolu ne zaman kurtulacak bu adamdan artık!

tayfun_yurdagul dedi ki...

Bu Kadroyu Antrenörsüz çıkartsan zaten Lige Efes dışındaki her takımı yener hocam...Ahı gitmiş vahı gitmiş Cibona karşısında sonuna kadar götürmek benim için yeterli bir iyimserlik sonucu deil.

Adsız dedi ki...

son 1 dak kala son set hücumumuzda topla buluşan Semih Erden in acemi hareketleri hatırladınızmı? ne komik durumlara düşürdü kendini, zaten ondan beklenen hareketleri yaptığı için ben şaşırmadım, ondan ne köy olur ne kasaba , basketbol zekası yok, yetenek yok , zaten olsaydı Kızılyıldız 1 sene oynattık sonra bırakırmıydı. koskoca fenerbahce oyuncak oldu bunların elinde

Adsız dedi ki...

üzücü bi maçtı efeste aynı seyi bugun yasatmaz umarım ilk 16 ya bile kalamamak olmamalı bu yatırımların getirisi =( tanyeviçi türkiyeye kim getirdi yaa :S

mozlu dedi ki...

kızılyıldızda oynarken alkol komasına gırıp sokaklarda soyunursan tabı kovarlar adamı...

ozz dedi ki...

nasıl bir durum anlamıyorum ki.
istatistiklerin işlemediği bir takımız. Rakibin adamı 38 yaşında olur kariyer sayı ortalaması 3 olur bize gelir 35 sayı atar, rakibin bütün istatistikleri berbat olur gelir bizim takımlarda düzelir, bu maçtada eleman kariyer high yaptı.

Adsız dedi ki...

son sutu giricek in o kadar kotu atmasini normal karsilayamiyorum, bence eski takimina bir kiyak yapti, nba de nerelerden 3 luk atmis bir oyuncunun topu cembere bu sekilde sallamasi kabul edilemez. Adam maci satmistir bence

Adsız dedi ki...

bu arada hatalı bilgi var,düzelteyim,Semih Erden Kızılyıldız'da değil Patizan'da oynadı......

Yiğit Gökçehan Koçoğlu dedi ki...

Gene boş umutlar.. Gruptan çıkar sonra dağılırız..