13 Aralık 2009 Pazar

Darüşşafaka CT: 58 - G.Saray Cafe Crown: 69

Geçen hafta Tofaş karşısında alınan mağlubiyetin ardından bu hafta Galatasaray Cafe Crown açısından mutlak kazanılması gereken bir karşılaşmaydı Darüşşafaka Cooper Tires maçı. Tofaş maçında hızlı hücum etmek ile telaşlı hücum etmeyi birbirine sıkça karıştıran ve bunun sonucunda çok basit hatalarla 16 top kaybı yapan Galatasaray Cafe Crown, bugün yine Cem Akdağ'ın hızlı hücum anlayışını sahaya yansıtmak istediğini gösterdi hemen maçın başında. Fakat bu sefer bir değişiklik vardı sistemde, hızlı hücumda kolay sayı bulunamadığı taktirde takım sete yerleşerek dengeli hücum etmeye çalıştı. Jasaitis'in de sisteme entegre edilmeye çalışıldığı gözlerden kaçmadı bu çeyrekte, son zamanlarda hiç olmadığı kadar hareketliydi Litvanya'lı oyuncu. Cem Akdağ da maç sonunda takımdaki oyuncuların özelliklerini tanıdıkça onları da sistemin içinde daha iyi kullanabileceğini, şu an için yalnızca bir iki oyuncu için bunu yapabildiklerini söyledi.

Maçın iki farklı senaryosu vardı aslında bugün. İlk yarıda 22'si Quincy Douby'den olmak üzere 36 sayı yiyen Galatasaray Cafe Crown savunması ve soyunma odasına giderken skorbordda gözüken 37-36'lık Galatasaray Cafe Crown üstünlüğü. Maçtan önce savunma idmanlarına ağırlık verdiklerini söyleyen bir teknik adam için tek oyuncudan 22 sayı yemek hoş olmasa gerek. Soyunma odasına bu konuya dikkat çekilmiş olmalı ki, ikinci yarıda savunma oldukça sertleşti sarı kırmızılılarda. İkinci yarının ilk dört dakikasında iki takımın da şutlarında isabet kaydememesi ise bu sertleşen savunmaların en iyi göstergesidir sanırım. Darius Washington'ın open-court'taki başarılı oyunu ile sayılar bulmaya başlayan sarı kırmızılı takım, verdiği onlarca hücum ribaunduna rağmen ikinci yarıda on altı dakikada yalnızca 10 sayıya izin verdi potasında. Ve bu seri sonucunda bitime 3 dakika kala skor 63-46'a geldi. O noktadan sonra ise Galatasaray Cafe Crown kaçtı, Darüşşafaka Cooper Tires kovaladı ama farkın tek haneye inmesine izin vermeyen sarı kırmızılılar ilk yarısında çok zorlandıkları bir karşılaşmada sahadan 11 sayı farkla galip ayrılmayı başardılar.

İlk yarıda 22 sayı üreten Quincy Douby'nin maçı 24 sayı ile tamamlamış olması maçın ilginç notlarından biri. Ki burada ikinci yarıda ona sürekli olarak double team getiren savunmanın da büyük katkısı var şüphesiz. Ribaundlarda 44-32'lik üstünlük sağlayan ev sahibi takımın, 17 hücum ribaundu almış olmasına rağmen yalnızca 58 sayı üretebilmesi de maçın bir diğer ilginç detayı. Haftaiçinde takıma katılan Fatih Solak yalnızca sekiz dakika sahada kalırken, bir blok yazdırdı istatistik kağıdına eski günlerin hatırına. Onun takıma tam anlamıyla katılışı ile bu hücum ribaundu verme sorunu bir nebze olsun çözülebilir belki sarı kırmızılılarda. Bu galibiyetin ardından G.Saray Cafe Crown biraz olsun nefeslenirken, Darüşşafaka C.T 9. maçından da galibiyet çıkartamamış oldu.

Darüşşafaka Cooper Tires (58): Quincy Douby 24 (2 ribaund- 3 asist), Melih Mahmutoğlu (1 ribaund), Tuğberk Gedikli 3 (2 ribaund), Bora Hun Paçun 2 (6 ribaund), Burak Selen 2 (4 ribaund- 1 asist), Alper Özcan 1 (3 ribaund- 2 asist), Polat Kaya 8 (3 ribaund- 1 asist), Haris Mujezinovic 2 (10 ribaund), Jermareo Davidson 11 (10 ribaund), Can Özcan 5 (1 ribaund)

Galatasaray Cafe Crown (69): Darius Washington 15 (4 ribaund- 3 asist), Murat Kaya 3 (4 asist), Mike Wilkinson 24 (15 ribaund- 1 asist), Polat Kocaoğlu 5, Radoslav Rancik 5 (2 ribaund- 1 asist), Evren Büker 2 (1 ribaund- 1 asist), Can Akın 2 (2 ribaund- 1 asist), Simas Jasaitis 13 (7 ribaund- 3 asist)

1 Yorum Var:

Adsız dedi ki...

salsa bey
lige en kötü başlama rekoru nedir acaba?
ilgi&bilgi...