19 Aralık 2009 Cumartesi

Efes Pilsen: 86 - Tofaş: 56

Avrupa'daki kötü gidişten sonra bundan daha iyi bir moral olamazdı herhalde. Efes Pilsen, 30 sayılık bir hezimetle Bursa'ya yolladı Tofaş'ı. İlk yarısı hariç, kalan diğer bölümlerde antreman havasında geçti maç. Tofaş ilk çeyreği önde kapattı, ikinci çeyrekten itibaren nefesleri yetmedi. Efes'te Rakocevic bu gün kesik yedi, onun dışında her oyuncusundan verim aldı Ergin Ataman. 6 oyuncu çift haneli sayılara ulaştı. Bunlardan biri de genç Dusan'dı. Tofaş'ta ise ters orantılı olarak çift haneli sayılara ulaşan olmadı. Zaten ikinci yarıda film koptu, taktik falan kalmadı maçta. Tofaş'ın skorda kısır kalmasında 13 top kaybetmesinin ve iki takım arasındaki kalite farkının yanı sıra Butler'ın da oynamadığını belirterek bitirelim yazıyı.

Efes Pilsen (86): Mario Kasun 10 (5 ribaund), Charles Smith 13 (5 ribaund- 1 asist), Preston Shumpert 11 (5 ribaund- 1 asist), Kerem Tunçeri 11 (1 ribaund- 5 asist), Bootsy Thornton 13 (5 ribaund- 3 asist), Kaya Peker 6 (5 ribaund), Dusan Cantekin 11 (7 ribaund), Sinan Güler 5 (2 ribaund- 3 asist), Ender Arslan 6 (1 ribaund- 4 asist)

Tofaş (56): Mehmet Yağmur 1 (3 ribaund- 3 asist), Orçun Göllü 7 (3 ribaund), Onat Akış 3, Brandon Bowman 9 (4 ribaund- 2 asist), Melih Sevda 6, Cihad Şahin 9 (2 ribaund- 2 asist), Sean Denison 8 (5 ribaund), Marko Kolaric 4 (4 ribaund- 2 asist), İlkan Karaman 9 (4 ribaund- 1 asist), Fırat Töz (2 asist)

4 Yorum Yapılmış:

yunus dedi ki...

Dusan geliyor galiba

Erinc Atilla dedi ki...

bravo efes'e...avrupa'nin ortalama takimlarina sen evinde yenil, senin butcenin beste biri takimlarina yenil, ondan sonra gel ligde agir abilik tasla, 30 sayi fark at...gidin allah askina, tofas'i 30 farkla yenmek icin mi kurdugunuz 20milyonluk takimi...inanin zerre onemi yok su galibiyetin de farkin da gozumde...efes bu kadro ile final 4'u zorlamadigi surece bos...

Adsız dedi ki...

@Erinç Atilla
Allah Allah, ligimizin kalitesizliği de mi Efes'in suçu?

Adsız dedi ki...

Ona kalitesizlik denmez bütçe denir.Sanırım şöyle özetleyebiliriz:
Euro ligde, hemde kendi evinde yenildiğin takımların bütçesi senin yarın kadar.ama sen bütçesi senin 1/4 ün kadar olan takımları yenebiliyorsun.Dolayısıyla ya bütçendeki oyuncuların fiatı şişirme ya da top oynayamıyorsun.Oyuncular aldıkları parayı haketmeyecek oyun oynuyorlar.Partizan'ın bütçesi ne? maksimum 10 milyon $.Ama taş gibi takım.Bizde sanırım komisyon olayları falan bütçeleri şişiriyor.20 milyonluk takımın en az 5 milyonu komisyondur.