24 Aralık 2009 Perşembe

Ekrem Memnun Bıraktı

Gün içinde almıştım haberini ama netleşene kadar bekledim. 11'de sıfır yapıp ligin galibiyetsiz tek takımı olma başarısını sürdüren Darüşşafaka Cooper Tires'ta koç Ekrem Memnun istifasını verdi. G.Saray Cafe Crown'dan gelen teklifi reddetmişti, kötü gidişi durdurabileceğine inanmıştı belki de. Olmadı. Hayırlısı olsun koç için. Bu ligde her daim yeri olan bir koç kendisi. Bana göre tabii.

10 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

Çok karakterli, ligin başarılı koçlarından Ekrem Hoca..Daçka ile bu sene olmadı gençlerden beklediği verimi alamadı, sakatlıklarda belini büktü..Soner'in Telekoma gidişinden sonra karamsar bir röportajı vardı zaten, birde Bora Hun Paçun ile iki senedir ugrasıyo ilallah getirdi adama ya..
Ne diyelim hayırlısı olsun, yolun açık olsun Ekrem Hoca..

Fanatik Basket dedi ki...

daçka'nın bugün geldiği durumda, ekrem hoca'nın pek fazla suçu yok. Yerli oyuncu konusundaki yanlış tercihler takımı bu konuma getirdi.

ellerinde maddi olarak geniş imkanlar varken soner şentürk'ü telekom'a vermek büyük bir hataydı.

ikinci önemli hata da hakan demirel, polat kaya, can özcan gibi, sırf potansiyeli var diye transfer edilen oyunculardı. bu adamlar 22-23 yaşına gelmişler, çok iyi olsalardı şimdiye kadar patlama yapmış olurlardı zaten. ha bütçesi kısıtlı bir takım olursun, potansiyelini sergileyemeyen oyuncuları alırsın ama elinde bu kadar imkan varken bu yanlış tercihleri yapmak kabul edilemez bence..

üçüncü hata da darüşşafaka'nın yıllardan beri süregelen kimliğinden uzaklaştırılmasıydı. daçka yıllardır kendi yağıyla kavrulan, altyapısından yıldızlar yetiştiren bir takımdı. orhan güler, hakan köseoğlu vs.vs.. Ancak bu sene soner şentürk, ceyhun altay, caner şentürk gibi altyapıdan yetişmiş tüm oyuncuları elden çıkarmaları, onların bu kimliğini de kaybetmesine neden oldu.

takıma savunma karakteri ve takım oyunu kimliğini kazandıran ekrem memnun'dur. ayrıca transfer edilen ve gönderilen oyunculara ekrem memnun'un karar verdiğini sanmıyorum, onun için başarısızlıkta onu suçlamak yersiz..

Adsız dedi ki...

kim suçlu Bülent Karpat mi?Su insanimizdaki mantiga bak ya takim sporlarinda kötü gidisattan dogal olarak koç suçludur yol geçen hani gibi daçka yabancilari sezon basi berbatti zaten DVD den porsmuth turnuvasindan oyuncu alirsan bu kumari kaybedersin Ekrem Hoca senelerdir armut pis agzima düs nereye kadar gider.Sezon basi daçkayi az beklemedi hoca simdi döner bayan basketboluna

Fanatik Basket dedi ki...

@adsız 10.50

daçka'nın başarısız olmasının sebebi yanlış transferler ve yerli oyuncuların hücumda sorumluluk almaması, takıma hiç katkı sağlamaması bence..

yerli oyuncuları da seçen ekrem memnun değil, soner şentürk'ün yerine hakan demirel, can özcan gibi isimleri potansiyel gördükleri için transfer eden efes pilsen yönetimidir.

eğer ekrem memnun kötü bir coach olsaydı, geçen sezon o genç takımı play-off'a sokabilir miydi sence?

Adsız dedi ki...

fanatik basket coach niye suçlu değil? kadrosunda adı sanı duyulmamış yerli oyuncular olduğu için mi? sanki bornova belediyesinin yerli oyuncuları çok tanınmış. onlarda adı sanı duyulmamış oyuncularla oynuyorlar ama 6 galibiyetleri var. bütçelerininde daçkadan fazla olduğunuda sanmıyorum. bu iş isme cisme bakmıyor adamlar takım olmuş oynuyorlar, savaşıyorlar, son 2 dakikada gitti denilen maçı alıyorlar ve bunlarıda tanınmış oyuncularla yapmıyorlar.

Fanatik Basket dedi ki...

bornova 2-3 senedir aynı oyuncularla oynuyor ve yerli kadrosu birbirini tanıyor. ayrıca yaçın azizmahmutoğulları bu sezon çok ekstra bir performasn sergiliyor. yalçın'ın katkısı ve diğer oyuncuların uyumu olmasa, bornova da sadece yabancılarla buralara gelemezdi.

ayrıca dediğim gibi geçen sezon hammonds ve bora'nın da gitmesine rağmen o takımı play-offa sokan aynı ekrem memnun'du. soner şentürk'ün gönderilip yerine hakan demirel'in alınmasına coach mu karar verdi sence?

sezon başında herkes tofaş, reno düşer derken ben daçka'nın bu kadroyla başarısız olacağını söylemiştim. ekrem memnun'un yerine gelecek coach aynı yerli oyuncu kadrosuyla ne kadar başarılı olabilecek, onu da hep birlikte göreceğiz..

Adsız dedi ki...

Galatasaray teklif filan sunmadı,kaynak birinci ağız bazıları gibi oturma organım değil...Birşey duymadan yazmayacağınızı biliyorum ancak tek taraflı onaylatılmamış duyumları kesin olmuşmuş gibi yazmak pek doğru değil...Maalesef bu hataya ara sıra düşüyorsunuz...

Adsız dedi ki...

bu taraflı yorumlara da hayran kalmamak elde değil. Gidişatı kötü olan bi takımdan bahsetmiyoruz burda sadece, 11 haftadır galibiyet yüzü görememiş bir takımdan söz ediyoruz. Suçu sadece genç oyunculara yüklemek çok kolay bi kaçış olmuş. Kaldı ki ekrem memnun tarafından süre bile verilmemiş isimler var o kadroda. Giden bir iki maçı oyunculara bağladın diyelim maç esnasında en kritik anlarda, son saniyelerde maçı döndürme ihtimalin olduğunda sen koç olarak yapman gerekeni yapmazsan kimseye dönüp kızmayacaksın. Ayrıca 22-23 yasındaki bütün potansiyelli arkadaşlarımız da nba ye gitmiyor yani hayal dünyasından çıkalım lütfen. Geçen sene 30 da 14 yapıp daçkayı play-off a götürme basarısını gösteren ekrem memnun değil takımdaki oyuncuları bireysel basarıları ve bunun üstüne eklenen takım oyunudur. Sen geçmişteki basarılarının üstüne yatıp bu sene yanlış yabancı oyuncu tercihleri yapıp tek bir ilk beşe takılıp kalırsan kötü gidişata ancak 11. haftada dur der sonra da gidersin. yerli oyuncuları seçen ekrem memnun değil denmiş, orasını bilemem ama yabancı oyuncuları seçenin kim olduğu sene basından beri kadroyu bir türlü oturtamayıp sürekli yabancıları yollayıp yerine yenilerini getirtmesinden belli..

Adsız dedi ki...

çok haklisin kardes

Selda dedi ki...

bu sene mersinde oynanan teknosa kupasi maclarinda seyrettim dackayi ve memnun coachi. ve bu takim duser dedim cunku oyunu seyirci gibi seyreden baska bir coach daha gormedim memnun kadar. bu arda ligin en saglam ribaundcusu da bu takimda hatırlatırım