19 Aralık 2009 Cumartesi

Erdemir: 82 - Beşiktaş Cola Turka: 88

Haftanın zorlu müsabakalarından biri de Zonguldak'ta oynandı şüphesiz. Parasını alamadı oynayacak mı oynamayacak mı denen Chatman yine şovunu yaptı, takımını aldı götürdü. İlk yarısı kafa kafaya gitti maç. İkinci yarıda Erdemir vitesi 2 den 5' e aldı ve 30-18'lik seri yakalayarak final periyoduna avantajlı girdi. Mire Chatman'ın muhteşem oyunu ve servisleriyle fark eridi, Haluk ve Cevher ikilisi de yardımcı oldular bir bakıma. Geçtiğimiz haftalarda serbest atışlarda sorun yaşayan Chatman bu gün 6/7 attı. Başarılı oyuncu 28 sayısının yanına 7 asist ve 7 ribaund ekledi. Nasıl El-Amin Beşiktaş taraftarının gönlünde yer edindiyse, Chatman da taraftarın sevdiği isimlerin başında gelecek. Geçen yıl parasal krizde takımı bırakmayan, bu maçta da apar topar gelip yüreğini ortaya koyan adam da bunları hak ediyor elbette. Erdemir cephesinde Williams 32 sayıyla maçınen skorer ismi oldu. Bay asist Hakan Köseoğlu yine azdı, 16 asist yaptı. Erkan ve Funk ikilisi de 30 sayılık katkı yaptılar takıma.

Erdemir (82): Nate Funk 17 (4 ribaund), Erdal Bibo 1, Hakan Köseoğlu 2 (2 ribaund- 16 asist), Alex Gordon 8, Mohammed Kone 9 (8 ribaund- 1 asist), Leon Williams 32 (9 ribaund), Erkan Veyseloğlu 13 (3 ribaund- 2 asist)

Beşiktaş Cola Turka (88): Engin Atsür 8 (7 ribaund- 3 asist), Ömer Ünver 5, Haluk Yıldırım 16 (9 ribaund- 1 asist), Lonny Baxter 6 (5 ribaund- 2 asist), Adem Ören 6, Mire Chatman 28 (7 ribaund- 7 asist), Cevher Özer 12 (8 ribaund), Kevin Fletcher 7 (2 ribaund)

7 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

hakan da beşiktaş da 16 asist yapmış.

Adsız dedi ki...

Bu takıma daha Newley-Muratcan-Likholitov gelecek.Çok daha iyi olacağız eğer parasal bir sorun olmaz ise.Baxter ın bir kaç maçtır az süre alması ve Burak Hocanında pek ısrar etmemesi salsa nın sürekli söylediği Baxter belki gidebilir sözlerine inanmaya başladım.Umarım Baxter kendini toparlar hem savunmaya hemde hücuma %100 ile konsantre olur.Bu takım için çok önemli Baxter.

Adsız dedi ki...

Salsa'nın Chatman için söylediklerine aynen katılıyorum.

Ömer dedi ki...

Gecen sene son periyotta yakaladiklari seri ile yenmislerdi bizi Erdemir'de. Bu sene tersini biz yapmisiz, super olmus...

ercan dedi ki...

3. çeyrekte 13 sayıyı görmüştük. Son çeyreğin ortasından itibaren Chatman önderliğinde maçın sonunu getirdik.

Eksikler takıma katılınca daha iyi olacağız inşallah :)

tankut dedi ki...

Köseoğlu sakın Fenerbahçe de falan oynamasın,aman ha mazallah orada da 10 asist falan yapar nemelazım...Zaten Damir idare ediyor orayı.

Adsız dedi ki...

işte chatman bu!!!
parasını alamıyor antremana gelmıyor takımı yarı yolda bırakıyor..yazanlar da umarım utanmıstır