27 Aralık 2009 Pazar

Erdemir: 92 - Bornova Belediyesi: 71 (10 Dakikalık İş)

10 dakikada bitti zaten maç. İlk çeyrekte 17 sayı farkı yakalayan Erdemir, önce 20, sonra 30 sayıya çıkardı aradaki mesafeyi. Sonrasında zaten nasıl istiyorsa öyle oynayarak geçirdiler dakikaları. İlk yarının sonuna doğru cıvıdılar biraz, 48-15 olan skor 5 smaç basketle 48-25'e geldi devre sonunda. Onun dışında normal boyutlardaydı rahatlıkları. Yalnız bu Funk cidden kalieli adam. Bir kez daha gösterdi bunu. Hem basketbolu biliyor, hem de yumuşacık bir bileği var. Keza Shipp için de aynı şeyleri söyleyebilirim rahatlıkla. Basit bir örnekle her iki oyuncu da Telekom'u bir gömlek yukarı çekebilirler mesela tek başlarına. Cüneyt Erden'in siftah yaptığı Bornova hafta içinde Kepez'i devirmesine rağmen iyi oynamadığı yönünde eleştiriler almıştı. İzleyemedim o maçı açıkçası ama bugün cidden çok kötüydüler. Haklı çıkarttılar yani eleştirenleri. Erdemir setlerini oynadı, Kone & Leon ikilisiyle içeride Funk ile de dışarıda farkı yarattı ve maçı kopardı. Sonra kim girse katkı verir pozisyona geldi zaten. Kadrodaki 12 oyuncu da süre aldı, 2 tanesi hariç (Melih ve Emre) hepsi skor üretti. Bornova'da yük 3 yabancının omuzlarındaydı her zaman olduğu gibi. Erdemir 7. galibiyetini almış oldu. Aslanlar gibi ilerliyorlar, Play-Off yapacaklardır mutlaka. Kadro dengeleri de bunu işaret ediyor. Bornova tarafında ise galibiyet ve maülubiyet sayıları eşit konuma geldi. Telekom'dan farksız işte. :)

6 Yorum Yapılmış:

dejavu dedi ki...

Bu sezonun en iyi maç başlangıcını yaptı Erdemir, yanılmıyorsam eğer, 39-9 ile.

Muazzam oynadılar gerçekten, ne yapılması gerekiyorsa onu yaptılar ve haklı bir galibiyet aldılar. Aslında Bornova'nın da yaptığı eksik birşey yoktu bugün, onlar kendi oyunlarını oynadılar yine ama Erdemir özellikle evinde yenilmesi zor bir takım olma yolunda ilerliyor hızla ve doğru adımlarla.

Takımın en önemli parçalarından Leon Williams'ın altıncı dakikada iki faulle kenara gelmesine rağmen bu kadar rahat kazanmaları potansiyellerinin ne ölçüde olduğu hakkında bir fikir verir sanırım hepimize. Nate Funk - Alex Gordon ve bugün alışık olduğumuz katkıyı yapmayan Leon Williams gibi yabancıları ve Hakan Köseoğlu, Erkan Veyseloğlu gibi yerli oyuncuları ile. Ahmet Çakı'nın geçen sezon küme düşme hattından devraldığı takımla birlikte yukarı sıralara doğru evrilmesi takdir edilesi bir durum gerçekten. Bugün oynadıkları oyun biraz ekstra gözükebilir ama çok potansiyelli bir takımlar ve dengeli, sete sadık bir oyun anlayışları var. Bu anlayışla evlerinde maç kaybetmeleri, iki oyuncularının birden berbat bir şut performansı olmadığı taktirde gerçekten zor gibi geliyor bana şu an için.

Fanatik Basket dedi ki...

erdemir mükemmele yakın oynadı. böyle oynadığı bir günde değil bornova, efes'in bile erdemir'i yenmesi zor:)

bornova da kötü oynamadı aslında ama bugün yerli oyunculardan hiç katkı alamadı. bu sezon çok maçta ekstra katkı yapan yalçın azizmahmutoğulları 15 dakika oynayıp 2 sayıda kalınca işler değişti. 71 sayının 58'i 3 yabancıdan geldi, tüm yerli oyunculardan toplam 13 sayı..

ozgurr dedi ki...

maçı ara ara izleyebildim ama izlediğim dönemde mohamed kone bayağı dikkat çekiciydi.dünya şampiyonasında muhtemelen fildişi forması ile rakibimiz olacak.

Adsız dedi ki...

Yedeklerin başarısı... Gerçekten erdal, ümit türkoğlu erhan yetim hatta melih yıldız çok iyi oynadı. Bu da rakibin direncini düşürdü. İlk yarıda yedeklerin yanı sıra bornovanın erdemirin sert savunmasından doğan serbest atışları sayıya çevirememesi de farkı getiren etkendi. Bir diğer noktada funk faul problemi yaşayana dek savunduğu ship sadece 3 sayı atabildi. Herkes funk'ın atışlarını konuşuyor. Atışları kadar savunması da çok başarılı. Ship'in sayıları erdalla eşleşmesinin ardından geldi... Sonuçta Erdemir ilk defa rahat bir maç oynadı.

Adsız dedi ki...

BORNOVA BU SAATTEN SONRA DÜŞÜŞE GEÇER. CÜNEYT TAKIM KİMYASINI DAHA İLK MAÇTAN BOZDU. HAYIRLI OLSUN. ÇOK GÜZEL İŞ YAPTILAR.

Adsız dedi ki...

ben demiştim demedi demeyin bornova aşağıya doğru gider.