7 Aralık 2009 Pazartesi

Fatih Solak G.Saray'a Döndü

Ve Fatih Solak 2 yıl aradan sonra şayet son anda bir aksilik çıkmaz ise yeniden G.Saray Cafe Crown'da. 5 numara açığını kapatmak için Asım Pars'ı yoklayan G.Saray, Kepez'den ayrılan eski oyuncusu Fatih'i transfer ederek boşluğu doldurdu. Kepez'de de durumlar fena boyutlarda artık. Alacaklar ödenene kadar idman yapmayacaklarını açıklamış oyuncular. Maçtan maça takılacaklarmış. 3-4 ay olmuş alacakları. Ayıp hakikatten. Madem ödeyemeyeceksin, neden alıyorsun be kardeşim? Allah kolaylık versin vallahi oyunculara.

Salsabasket özel haberidir.

30 Yorum Yapılmış:

cannksk dedi ki...

Para olsa da Ersin'i alabilsek keşke

Sarıkaya dedi ki...

Bu ligde paraları zamanında ve eksiksiz ödeyen 3. takım hangisi?-))

Adsız dedi ki...

Kapış kapış gider oyuncular sonuçta...
tavşancının 2 milyon dolarlık takımından

Adsız dedi ki...

Kepez bu millete ne yaptıda bukadar kötü düşünceler var anlamak güç... Ama merak etmeyin bugun bikaç kişinin yarın ve diğer gunlerde digerlerinin paraları ödeniyor.

husamettin dedi ki...

800 bin dolar gordon alıyormus ne 2milyon dolarlık takımdan bahsediyoruz..ayıp valla..bu oyuncular menajerlerin elinde oradan oraya dolaşıyorlar..yazık valla..

Adsız dedi ki...

barış güney de aliağa ya gider o zaman halil üner her gittiği yere götürüyor nasılsa belkı kurdugu takımdan 1-2 kişi alır aliağa nın da dengesini bozar...

Erinc Atilla dedi ki...

fatih solak uc bes kurus daha fazla kazanmak icin iki sezondur rezillik cekiyor...akillanir mi bilinmez...

Adsız dedi ki...

daha bir kaç hafta önce kepez altyapı seçmesi yaparken belediyeyle bu iş olmaz demiştim, bir sonraki seçimlerde her şey değişir, altyapıdaki oyuncular ortada kalır demiştim kepezli arkadaşlar tepki göstermişti, şöyle sponsorumuz var böyle sponsorumuz var kepez sağlam takım diye, hani takım dağılıyor nerde bu sponsorlar? nerde bu belediye?

youla dedi ki...

@Adsiz
kepez hakkında kötü düşünceler yok burada tartışılan Kepeze yapılan kötülükler. Bana göre en büyük kötülüğü de; sırf kendi kariyeri için bu kadar yüksek maliyetlerle takım kuran halil üner yapmıştır.
Oyuncuların da suçu yoktur bence.
Asıl mesele 2 milyon dolarlık takım diyip çok daha yüksek maliyetli takımı oluşturmaktır.

Kepeze 2 milyon dolar nakit versende bu oyunculara olan borcu ödeyemezler. mesele bu...
Barış güneyin hırçınlıkları da öyle yada böyle takımdan ayrılarak halil hocasına kavuşmaktır. Bu nasıl bir profesyonellik anlayışı ise...
Bana göre bu oyuncuların paralarının bir kısmı bütçe haricinden ödenecekti ama para muslukları bilinmeyen bir sebeple kesildi.

Adsız dedi ki...

İŞ B.KA SARINCA FATURA HALİL HOCA'YA.KEPEZ'İN SEZON BAŞINDAKI ELİNDEKİ KADROYLA SEZONU İLK BEŞTE KAPATMASI LAZIMDI.ŞİMDİ ŞU HALE BAK.HOCA TRANSFERE TEK BAŞINA KARAR VERMİYOR Kİ.YÖNETİCİLER(!) VE BAŞKAN(!) BUTÇEYİ BELİRLİYOR ,HOCADA TAKIMINI KURUYOR.NE VAR BUNDA?BURADA ACAYİP OLAN SPOR VE BASKETBOL İLE UZAKTAN YAKINDAN ALAKASI OLMAYAN YÖNETİM VE BAŞKANIN SEZON BAŞINDA HALİL HOCA'NIN ARKASINDA DURMAYIP DÜMENLER ÇEVİRMESİ VE BALDWİN'İ YUMURTLAMASI.HALİL ÜNER BU TAKIMIN BAŞINDA KALSAYDI HER ŞEY ÇOK FARKLI OLURDU.OYUNCULAR KLÜPTEN PARA ALAMADIĞINDA HALİL HOCA'NIN SORUN ÇIKMASIN DİYE HARÇLIKLARINI CEBİNDEN VERDİĞİNİDE BİLİYORUZ.GEÇİN BU İŞLERİ. SEZON SONUNDA KEPEZ NERDE ALİAĞA NERDE TEKRAR KONUŞALIM.YAZIK ETTİLER KOSKOCA KEPEZ KADROSUNA.

Adsız dedi ki...

Kepez geçen sezon düşüp kalma maçını Oyak ile oynamıştı.Her nasıl oluysa son haftalarında galatasaray ı bile yenen oyak kepez i bir türlü yenemedi.Yine her ne tesadüf ki ertesi sezon oyak Türkiye ye ilk defa getirdği siyahi oyuncuyu yüksek bir bonservisle kepez e sattı.Kepezin ilk transferlerinde biriydi Alex, hem yıllık ücretini ödediler hem de oyak takımına bonservis parasını ödediler.Tabi bunlar tesadüf aklımıza kötü birşey gelmesin.....Bu şekilde ligde kalan bir takım bunları hakediyor bence...

Adsız dedi ki...

@Adsız 9:52

Halil hoca kepezden neden ayrıldı?

Halil hoca bütçe 2 milyon dolar demedi mi?

Faturanın bir kısmı tabiki halil hocaya kesilecek...

Birinci sorunun cevabıyla senin oyuncuların harçlıklarını halil hoca cebinden veriyor lafın örtüşmüyor. Parası varsa o kadar karşılıksız çek davasında borçlarını öderdi. hala borçlu ve hala riskli.

Sen bu kepeze alınan oyuncuların menejerleri kim önce ona bak. Bir sezonda 3 transfer yapıyor hepsi...

Legend dedi ki...

adsız 11.53
arkadaşım sana sonuna kadar katılıyorum.
son birkaç hafta nasıl olduysa düşmemeye oynayan takımlardan birtek selçuk üniversitesi maglup oldu.
allahın işine bak son hafta kepez de aliağada kazandı ve kaldı.
hay allah.. :S

ayrıca halil hoca tavşan çıkartmıyor kulubun kasasından olmayan paraları çıkartmaya çalışıyor...
atıyorum; cebinde var 10 lira sen gidip 150 liralık alışveriş yapıyorsun hangi mantıkla ?

Adsız dedi ki...

@salsa

Sanada sorumlu gazetecilik adına görev düşüyor.
Sor bakalım halil hocanın yamyamlar olarak nitelendirdiği isimleri ne zaman açıklayacak?
2 milyon dolar dediği bütçe neden patladı ?

Adsız dedi ki...

yamyam değil, akbaba :)

Adsız dedi ki...

Arkadaşlar Halil Üner'i seversiniz sevmezsiniz ayrı.Ama şu tartışılmaz bir gerçek ki Türkiye'deki en bilgili en tecrübeli en fantastic koç o. Basketbol dışındaki restaurant ,bar ,spor mağazası vs işlerindeki sorunlar kimseyi ilgilendirmez.Sanki herkesin ticareti sorunsuz?.Halil Üner bildiğim kadarıyla 2 senedir basketbol koçluğu dışında başka bir iş ve ticari faaliyette bulunmuyor.Dolayısıyla basketbol dışında düşünecek birşeyi olmazsa kimse eline su dökemez.

Adsız dedi ki...

GEÇEN SENENİN İSTATİKLERİNE BİR BAKARSAN ALEX'E NEDEN BONSERVİS PARASI VERİLDİĞİNİ ANLARSIN.BEKO BASKETBOL LİGİ SAYI KRALI.MAÇ BAŞI ORTALAMASI SANIRIM 24 İDİ. BU OYUNCUYA BONSERVİS VE YÜKSEK ÜCRET VERİLMEYECEKTE KİME VERİLECEK? EĞER KAFAYA OYNAMAK İSTİYORSAN VE KLÜP İDARESİ DE BUNU ONAYLIYORSA TABİİ Kİ ALEX'İ ,İBEKWE'Yİ ,ERSİN'İ V.S. ALACAKSIN.KOMPLO TEORİLERİNİ ÜLKENİN SİYASİ SORUNLARI İÇİN GELİŞTİRİN.OYUNCULARA CEBİNDEN HARÇLIK VERDİĞİNİ GEÇEN SENEKİ OYUNCULARIN BİZZAT AĞZINDAN DUYDUM.

Adsız dedi ki...

Ben takımın azcık içinde dışında olduğum için çok iyi biliyorum. Geçen sene neler çekildi bu sene neler oldu gayet biliyorum. Ama bu sene bariz ortada olan bir şey varki bu takım üstünde kötü oyunlar oynanıyor. 8 maç oynandı her maç -nedeni bilinmez- hakem kararları aleyhte... Birileri Kepez'i yemeye çalışıyor. Aynı oyunlar Oyak içinde oynanıyor. Ama unutmayın Kepez 350.000 nüfuslu bir ilçedir. Bu insanlar ayaklanırsa fena olur.
Unutmadan şunuda bilin Kepez'de sorunlar olur geç veya erken hallolur. Üzgünümki komplo teorileriniz gerçekleşmeyecek...

Adsız dedi ki...

yaaa yönetim hayali bütçe yapıcak suçlu takımı geçen sene 10 da 0 halde alıp kümede tutan antrenör suçlu olucak bu halil üner nefreti nedir anlamak gerçekten çok güç dünya kadar eleştirilmesi gereken kişiler varken halil ünere yapılan bu suçlamaların sebebi ne anlamadım sanırım halil hoca bazı kişilerin işlerine mani oluyor böylesine dedikodular ayrıca gordonun 800 bin dolar alıo iddası ise gerçekten azımla diil başka taraflarımla gülüyorum gerçekten...

Adsız dedi ki...

Alex Gordon'un Kepezdeki sözleşmesi 250 bin dolardı.. Bilginize.

Adsız dedi ki...

kepezli arkadaşım geçen senenin istatisklerine bakınca alex çok iyi bir oyuncu gerçekten ama o kadar para niye ödendi?? Alex ve oyak a ödene paranın toplamı ile dışardan canavar gibi bir oyunucu alırsın hatta o kadar para ödemeye bile gerek kalmazdı.hemde ligde 15 tane kulüp dururken neden hemen kepez?ama tabiki hep tesadüf bunlar zaten değil mi? çocuk kandırıyoruz bizde burda zaten....
Hem kepez ekene yi almadı zaten bunuda iyi bil basketbolu takip et biraz öyle konuş öyle yorum yap tamam mı?

Adsız dedi ki...

Sen ona laf sölüyorsun ama senin bilgin yok. Ekene trasnfer edilmiş sözleşmesi yapılmıştı. Yaz liginde sakatlandı ve iyileşme sürecinin ekimi bulacağı söylendi. Bundan sonra Antalya'ya geldi sağlık kontrolünden geçirildi. Bakıldı durum kötü sözleşme fesh edildi. Zaten daha öncesindede yerine Brad Buckman gelmişti.
Alex ve Fatih transferi bence yanlıştı. İkisinin toplam maliyeti 800 bin dolar. Fitch sözleşme yenilemek için yıllık 750 bin istiyordu. Fitch tutulup yanında Jovo ve Brad 3 yabancı ile federasyondan da para gelince takım artıya geççekti ama yanlış yapıldı.

Adsız dedi ki...

Arkadaşım senin okuman yazman varmı? eğitim seviyen ne senin? ben oraya ne yazdım? Ekene transfer olmadı yazdım. sonuç olarak Ekene şu an kepez demi? kaç hafta oldu lig başlayalı hiç bi maçta yok? her adı geçeni transfer sayıyorsan sen, ligdeki her takımın yıllık 20-30 transferi var o zaman ortalama???

Adsız dedi ki...

Sen sözleşme imzalanıp 200 bin dolara anlaşılan oyuncuyu bak sözleşme diyorum. Adı geçem değil iyi oku. SÖZLEŞME. Transfer budur. Bu adam sakat olduğu için sözleşme fesh edildi. Hadi şimdi iyice öğren öyle konuşalım seninle.

Adsız dedi ki...

TRANSFERİN TANIMI:
Bir yerden başka bir yere taşıma ya da götürme. Bir kimsenin herhangi bir hakkını bir başkasına geçirmesini sağlayan adim. Bir profesyonel sporcunun, kulübünden para karşılığı bir başka kulübe geçmesi.
ee be kardeşim senin için ilk okul seviyesine kadar inip anlayacağın tarzda soruyorum soruyorum sana şu an Ekene belli bir para karşılığında kepezdemi.Hala evet diyorsan git google dan bütün transfer kelimelerinin tanımını sil, baştan kendi tanım ve cümlelerinle yaz koçum...

Adsız dedi ki...

BASKETBOLU ÇOK BİLEN (ADSIZ 23.51)
IBEKWE KEPEZ'E TRANSFER OLDU.AMERIKA'YA YAZ LİGİNE GİTMEDEN ÖNCE SÖZLEŞME İMZALADİ.YAZ LİGİNDE ELİNDEN SAKATLANDI.ANTALYA YA DÖNDÜ .HATTA RIXOS KUPASINDA ELİ SAKAT OLDUĞU İÇİN OYNAMADAN KENARDA OTURDU.IBEKWE DAHA AMERIKA'DA İKEN SAKAT OLDUĞU HABERİ GELİNCE BRAD TRANSFER EDİLDİ.IBEKWE RİXOS KUPASINDA ANTALYA'DA İDİ.ELİ KONTROL ETTİRİLDİ İYİLEŞME SÜRECİ UZUN OLDUĞU İÇİN SÖZLEŞMESİ FESH EDİLDİ.YANİ KISACA IBEKWE TRANSFER EDİLDİ, KONTRAT İMZALANDI SAKATLIĞI SEBEBIYLE KONTRAT FESH EDİLDİ.TRANSFERİN GERÇEKLEŞMESİ İÇİN İLLAKİ OYUNCUNUN MAÇA ÇIKMASI GEREKMİYOR.AYRICA LİGDE BU KADAR TAKIM DURURKEN NEDEN KEPEZ SORUSUNUN CEVABI HALİL ÜNER'İN KUVVETLİ KADRO İLE LİGİ İLK BEŞTE BİTİRME PLANI OLSA GEREK.GEÇEN SENE BEKO BASKETBOL LİGİ SAYI KRALI ALEX VE BEKO BASKETBOL LİGİ RİBAUNDKRALI IBEKWE BENCE ÇOK DOĞRU TRANSFERLERDİ.ZATEN HALİL HOCA 10-15 GÜN DAHA BEKLESE İKİSİNİDE ELİNDEN KAÇIRIRDI.NEYSE GEÇMİÇE MAZİ DERLER.NE OLACAK BU KEPEZİN HALİ ?

Adsız dedi ki...

Yok senin anlama sorunun var cidden boşver...

Adsız dedi ki...

BASKETBOLDAN HİÇ ANLAMAYAN ARKADAŞIM. YAZIMIN BAŞINA BAK BU TARTIŞMANIN BAŞLAMA SEBEBİ KEPEZDE ŞU AN EKENE NİN BULUNMAMASI. YANİ TRANSFERİN GERÇEKLEŞMEDİĞİ. AMA HALA TRANSFER OLDU DİYOSAN ARTIK CEVAP YAZMIYORUM SANA. SEN KENDİ KAFANDALİ LİGDE OYNAT EKENE Yİ KEPEZDE.LİG SONUNDA O KENDİ, OLMAYAN TRANSFERLERİN GERÇEKLEŞTİĞİ LİGİNDE , ŞAMPİYON KİM OLURSA YAZARSIN BURAYA. BENDE SANA BEKO BASKETBOL LİGİNİNKİNİ YAZARIM....

Adsız dedi ki...

1) Bu adamla 1 yıllık 200 bin dolar değerinde sözleşme imzalandı.. 2) Antalya'ya gelip takıma katıldı. Sakatlığından dolayı tedavi gördü ve maçlarda oynamadı. 3) Sağlık kontrolünden geçirildi ve kısa zamanda iyileşemeyeceği için sözleşmesi fesh edildi.
Eee söyle bana basket dehası. 2 ay boyunca Kepez'in sözleşmeli oyuncusu görünen bir adam transfer midir? Değilmidr? Hatta Anıl arşivden bulsun Alex ile gece kulübünde resimleri vardı. Senin transfer anlayışını daha çözemedim. İlla maçta oynaması gerek sanırım sence. Ama söylerim bundan sonra oynatıp öyle gönderirler rahat ol ;)

Adsız dedi ki...

bla bla bla.....