19 Aralık 2009 Cumartesi

F.Bahçe Ülker: 87 - Mersin BŞB: 72

Mersin'de dün gece hastaneye kaldırılan Asım Pars yok, sakatlığı bulunan Nedim Yücel de yok. Takım kadroları sadece 10 kişiden oluşuyor. Ki bunlardan 3 tanesi de (Burak, Azizcan, Emre) Ahmet Kandemir'den dakika (ya da saniye) alabildiklerinde bayram yapan adamlar olunca 7 kişilik bir rotasyonla F.Bahçe Ülker'le başa çıkmaya çalıştıklarını söyleyebiliriz. Gerçi F.Bahçe Ülker'de de sakatlar hayli fazla ama şu maçtaki kadrolarla bile ağır oğlu ağır basıyorlar rakiplerine. Rahat bir maç çıkarttı F.Bahçe Ülker. Maç boyunca çift haneli farkı korumayı başardılar. Boyalı alanda oldukça zayıf kalan rakiplerine o bölgede Semih & Oğuz ile, dışarıdan da Mrsic & Ömer ile etkili oldular. Özellikle ilk yarıda Semih ile Oğuz'un birbirleriyle olan paslaşmaları çok keyif vericiydi. Yapıyorlar zaten bunu beraber oynadıkları zaman. İki takım da iyi yüzde ile dış şut attı ama F.Bahçe Ülker'in hücumda etkin olabildiği başka noktalar da vardı. Mersin kadar üçlük ya da şut bağımlısı değiller. Mersin bu yıl yabancı oyunculardan yana sıkıntılı. Bu da direkt olarak etkiliyor onların mevcut durumlarını. Geçen seneden kalan 5 maçlık seyircisiz oynama cezasını da bitirmiş oldular bu maçla birlikte. Hafta içi deplasmanda oynanacak Telekom maçından sonra hafta sonu Beşiktaş'ı ağırlayacaklar Abdi İpekçi'de, seyircileriyle kavuşarak. Gerçi kaç seyirci gelir o da meçhul ya.


F.Bahçe Ülker (87): Ömer Onan 11 (2 ribaund), Rasim Başak 9 (3 ribaund- 2 asist), Semih Erden 12 (5 ribaund- 2 asist), Gordan Giricek 2 (1 asist), Damir Kaan Mrsic 9 (2 ribaund- 2 asist), Erbil Eroğlu (1 ribaund), Oğuz Savaş 18 (11 ribaund- 5 asist), Tarence Kinsey 12 (2 ribaund), Serhat Çetin 1 (1 ribaund- 6 asist), Emir Preldzic 13 (3 ribaund- 1 asist)


Mersin BŞB (72): Burak Yönder (1 asist), Altan Erol 4 (4 ribaund- 3 asist), İnanç Koç 9 (3 ribaund- 1 asist), Onur Aydın 2 (4 ribaund- 1 asist), Jimmy Baron 19 (4 ribaund- 4 asist), Dominic James 14 (3 ribaund), Marcus Couisin 15 (5 ribaund- 1 asist), Goran Nikolic 9 (1 ribaund- 3 asist)

8 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

Buyuk tesaduf cidden ilk seyircili macin bir derbi olmasi! Guzel bir derbi olacak yine de..

basketçi dedi ki...

asım ve nedim olsaydı görürdük tanjevic'i

Selda dedi ki...

mersin buyuksehir de asim a ne oldu bilmiyorum ama hastanede olduguna göre is ciddi, gecmis olsun. ote yandan ligin basindan beri takima sayısal katki verememesi ve guclu 5 numarali oyuncu ozelligi olmamasindan dolayi fenerbahce macinda olmamasi mersin buyuksehir icin kayıp sayılamaz. nedim in takim icin varligi ve yoklugu zaten belirsiz. inanc koc hoyratca ve cesurca top kayıplarına devam ediyor ve sanki bundan dolayı da bir ezilik hissetmiyor. ve dahi uyarılmıyor.
basketbolda kendine kızan oyuncu rakibe faul yapar. altan da gecmis yıllara oranla daha fazla sure alsa da kızgınlıgı neye karsı bılmıyorum ama mac basına 3.3 faul oranı oldukca yuksek. ve takıma fauleri zarar veriyor.
3 mac arka arkaya kazanarak "karakter sinavini gecen oyuncular" bence tamamen ozguvenlerini yitirdiler. korkum, ligin ilk yarisina sonuna kazanacak olduklari tek mac darusafaka macini kaybetmeleri.
mersin basketbol sever acısından zengin bir sehir buna ragmen kotu gidisattan dolayi seyirci de kusmeye basladi. bu gidisle evinde oynayacagi maclar da deplasman gibi olacak. ikinci yari fikstur avantajinin lehimize doneceginden bahsediliyor. bu nasil olacak???
aliaga gelecek bizi mersin de de yenecek ve gidecek boyle mi?
ahmet hocam artık sapkadan tavsan cıkarma numarasını yapmak gerekıyor...

basketçi dedi ki...

maç yazısı olmuş
ana sayfaya taşı :))

Adsız dedi ki...

kandemir oynatmayacagı oyuncuları her sezon kadroda tutuyor gecen yıl cihan, uluğ ve gurol gbi takıma katkı verebileceklerede hiç sans vermemişti bugun 20 olan macta bile gencleri oynatmayarak onların ozguvenlerini tekrar yerle bir etti kadroda 5 yabancı tutacagına oynatacagın 2 yerli almak daha mantıklı degil mi? (fhramın maasıyla 3 tane bile alınır) kaldı ki kadrodaki bu genclerde sahada mucadele verebilecek belki gerekli katkıyı bile yapabilecek oyuncular...

Ömer dedi ki...

Derbi, Caferağa'da mı oynanacak Abdi İpekçi'de mi?

saLsa dedi ki...

@ Ömer

Abdi İpekçi..

saLsa

Yiğit Gökçehan Koçoğlu dedi ki...

Emir'in performansı giderek yükseliyor..