12 Aralık 2009 Cumartesi

Wildcard Sahibi 4 Takım Belli Oldu

Ülke topraklarında gerçekleştirilecek olan 2010 FIBA Dünya Şampiyonası'nda son 4 takım bu gün Çırağan Sarayı'ndaki toplantıda belirlendi. Wildcardları kazanan takımlar Almanya, Litvanya, Rusya ve Lübnan olmuş. Özellikle Litvanya ve Rusya'yı seyretmek basketbolseverler için ayrı bir zevk olacak.

6 Yorum Yapılmış:

Sheldon Cooper dedi ki...

Dominik Cumhuriyeti'nin almasını isterdim lübnan yerine. Al Harford gelirdi, izleyecek birşey daha olurdu.

Fanatik Basket dedi ki...

almanya-litvanya-rusya üçlüsü garanti gibiyidi zaten. kalite olarak lübnan'a gerek varmıydı tartışılır ama onları da renk olsun diye çağırmışlar sanırım:)

Adsız dedi ki...

lübnan nedir anlamış değilim ha illa 4 takımda avrupadan olmasın deniyorsa yinede lübnandan daha iyi bir takım bulunabilirdi.

N Gerekli İnsan dedi ki...

Neden Avurupa'dan 3 takım alınıyor yahu? Avrupa Şampiyonası'na dönsün ortalık diye mi uğraşıyorlar, lobi midir nedir işin sırrı çözemedim.

Amerika'dan ve Afrika'dan birer takım alsalardı keşke, biraz daha adına yakışır bi şampiyona
için adım atmış olurlardı.

ozgurr dedi ki...

almanya,litvanya ve rusya yı bekliyordum,bir ihtimal olimpiyat evsahibi olduğundan almanya nın yerini ingiltere alabilirdi.ama lübnan yerine amerika dan bir ülke gelmeliydi.dominikan,venezuela,panama gibi ülkeler dururken lübnan ın gelmesi saçmalık oldu.lübnan gerekçelerinin aynısını geçen şampiyona da güney kore de göstermiş ama kabul edilmemişti,hatırlarsınız.

Yiğit Gökçehan Koçoğlu dedi ki...

İyi ve bekliyordum..