29 Aralık 2009 Salı

Hakan Demir Röportajı - Ön Hazırlık

2010'un ilk röportajını Pınar Karşıyaka takımının başarılı koçu Hakan Demir ile yapacağız. Önden her zaman olduğu gibi sizlerin de sorularını almak için bir ön hazırlık postu atıyoruz ve göndereceğiniz soruları bekliyoruz.

28 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

Furkan aldemir ,andre ve zelly dışında direk oynayabilecek bir uzun yok takımda 1 uzun transferi düşünülüyormu? David holstonun sakatlanınca elde birtek tecrübesiz ve hücüm performası sıfır olan serkan menteşe kalıyor bir gard takviyesi düşünüyormu...

Adsız dedi ki...

Soru değil de Mire Chatman ile bizi tanıştırdığı için teşekkür etmek istiyorum ben:)

hasanerdem dedi ki...

- Emre Bayav meselesi
- Gökper Gen meselesi
- Altyapıda genç takımdaki oyuncular hakkında neler düşünüyor?
- Uzun rotasyonu yeterli mi?
- Başarı kriteri ne olacak bu yıl için?
- İçeride güle oynaya yeneceğimiz takımlara neden deplasmanda yeniliyoruz?

İlk bunlar geldi aklıma...

sertkan dedi ki...

kendisini şu an efes yada fb için yeterli görüyormu?

Müstesna Kişilik dedi ki...

gökhan girenes'i ne zaman sahada göreceğiz, göremeyeceksek neden hala takımda? bi torpil unsuru falan söyleniyor var mı aslı esası?

Adsız dedi ki...

En severek çalistigi takim hangisi

Sheldon Cooper dedi ki...

Gökber Gen hakkındaki düşünceleri? (:

Adsız dedi ki...

Tribünden gördüğümüz kadarıyla Hakan Demir'in sert ve disiplinli yapısı takıma da yansıyor; aynı zamanda bu karakter Karşıyaka kulübünün basketbol karakteri ile de uyuşuyor. Kendisi bu açıdan "kulüp-tribün-takım-koç kimyası" hakkında neler paylaşmak ister bizimle...

Adsız dedi ki...

isviçreye gitmesinin nedeni ne idi ? oraya gimteden önceki beklentileri ve dönerken elde ettikleri nelerdi ? daha üst düzey bir avrupa liginde coachlık yapma şansını nasıl görüyor ?

emir

Adsız dedi ki...

benimsediği bir sistem, oyun tarzı var mı? disiplin konusunda çok sert olduğunu biliyoruz, bu nedenle Ufuk Yanar olayında oyuncusuyla küfürleştiği hatta yumruklaştığı söylendi, bu tip olaylardan sonra pişman oluyor mu?

Adsız dedi ki...

Gokhan Girenes yonetimin torpiliyle senelerdir benchte oturan basketten anlamayan biridir.Istatistigi olmayan bir sporcu sporcu degildir.

Adsız dedi ki...

Öncelikle bu mütevazi kadroyla ligde bulunduğu yer açısından kendisini tebrik ederim.
1)Takıma oyun kurucu ve bir uzun (4,5) alma niyeti varmı?
2)Altyapıdan (Genç-Yıldız) A takıma gelebilecek oyuncular bulunuyormu?
3)Karşıyaka'da başarılı olduğu sürece uzun süreli kalmayı düşünüyormu?
Teşekkürler...

Adsız dedi ki...

erdemirspor maçından sonra yönetimin "üç yıllık sözleşme yapalım" teklifine önce tamam deyip, fenerbahçe ülker galibiyetinden sonra "bakarız. biraz bekleyelim" dediği doğru mu?

kobe dedi ki...

Bu senedeki basarinin en onemli faktorunun ne oldugunu dusunuyor?

wormY dedi ki...

Beşiktaş'tan ayrılmasında en önemli etkenler neydi?

Şu anda Beşiktaş'ın görüntüsünü nasıl buluyor?

Toolson ve Holston'n seneye bir Euroleague düzeyinde bir takımda forma giyme şansı ne kadar?

Adsız dedi ki...

10:06 arkadasim ben hakan demir'in yakini olarak senin dedigin 3 yillik sözlesmeyi bir açiklayayim bu olay dogrudur fakat herhangi bir söz olayi yoktur ki senin duyumun kulüpte çalisanlarin bos bogazligidir hakan koç bu sene aldigi para bu zamana kadar çalisip kazandigi en az paralardan biridir sonuçta bakmakla yükümlü oldugu bir ailesi var eger subedeki bos bogaz ve çok konusup az is yapan yöneticiler bu söylentileri ortaya atip sagda solda içki masalarinda anlatiyosa çok ayip bu düzeltmeyi yayinlarsaniz sevinirim

tarski dedi ki...

Yukaridaki resimden hareketle, antrenorlerin takim elbise giymesi hakkinda ne dusunuyor, gerekli mi gercekten? Basketbolun seyir zevkine ne katiyor? Kosele ayakkabi ile sahaya dalan, dans eden, kolbasti yapan antrenorlerin parkeyi cizmelerini nasil degerlendiriyor?

2007'de televizyondan oldukca agir bir sekilde elestirdigi Tanjevic'ten etkilendigi yonleri var mi? Varsa neler?

Ncaa'deki deneyimleri kendisine neler katti? Ncaa'den oyuncu secerken nelere dikkat ediyor?

Adsız dedi ki...

kendisine çok başarılı buluyorum ve uzun süre KSK baş antrenörü olarak görmek isterim. benim sormak istediğim çok şey var ama net cevap alamayacağımı biliyorum. kendisi bizleri şaşırtıp politik cevap vermeden soruları yanıtlar mı acaba?
mesela:
- her koç zengin bir kadro ister ama KSK elinde 3 uzun bulunmasına rağmen emre bayav transferinden vazgeçiyor ve hakan hoca valentin ve alperi 4 numara gibi kullanmak zorunda kalıyor ancak başka uzun alınmıyor. bu konudaki samimi görüşleri...
- her sene alıştığımız ödemelerin aksaması yada hiç yapılmaması gibi sorunlar bu senede varmı?
- kendisi diğer koçlar gibi KSK yi bir basamak olarak kullanmayacağımı uzun süreli planları olduğunu söylemişti. KSK de gerçekten uzun süre problemsiz çalışabileceğini düşünüyor mu? zira KSK basketbolu futbola endekslidir, futbol takımında ki olası bir kaos basketboldaki gidişatı direk etkiler, bu konudaki görüşleri.
- örneğin geçen sene voleybolda zirve hedefiyle yola çıkıldı, italyadan dünyaca ünlü bir hoca ile anlaşıldı ancak daha 5. haftada ana yönetimle voleybol şube arasındaki anlaşmazlık sonucu ortada bir voleybol şube bile kalmadı, bu sene ise takım küme düşmemeye oynuyor. tüm bunlar basketboldada olabilir, istikrarın ''i'' sinin bile olmadığı bir kulüple gerçekten uzun süre çalışabileceğini düşünüyor mu?
- KSK nin 2012 yılında şampiyonluğa oynayacağına gerçekten inanıyor mu? daha öncede gençleştirme operasyonları, geleceğin takımını kurma çalışmaları, 3 sene içinde şampiyonluk planları yapıldı ve hepsi hüsranla sonuçlandı. gene aynı nakarat mı söyleniyor yoksa bu yeni bir beste mi?
- ben KSK basketbolunun özerkleşmeden başarıya ulaçacağını düşünmüyorum, kendisi bu konuda ne düşünüyor?

@salsa
benim sormak istediklerim bunlar ancak sen bunları sorar mısın yada hakan hoca cevaplar mı bilmiyorum ama şansımı denemek istedim, çünkü bunlar ksk sitelerinin yaptığı röportajlarda sorulmaz. ancak emin ol ki bu soruları sormak isteyen çok kişi var.

basketçi dedi ki...

örs-ataman-mahmuti üçlemesinin arkasından gelen adam olarak görünüyordu
şimdiye kadar görüntü vardı fakat ses yoktu
bu sene pınar ksk ile biraz ses de geldi
kendisini yukarıda adı geçen koçların yeterliliğinde görüyor mu?
onların seviyesine ulaşabilecek mi??

Adsız dedi ki...

1-KSK neden en çok faul yapan takım?
2-Bazı maçlarda 3.periyotta bölgesel lig takımı performansı gösteren takımı hakkında ne düşünüyor?
3-Seneye altyapıdan hangi oyuncuları A takıma alacak? Politik davranıp yetenekli oyuncular var işte v.s. diye cevap gelirse bu sorunun cevabını yayınlamanıza bile gerek yok

Adsız dedi ki...

emre bayavdan neden vazgeçildi?uzun rotasyonu yeterli mi?

grungeman dedi ki...

soru 1: en çok önemsediği mevki neresi acaba?
soru 2: avrupa ve nba basketbolunu takip ediyormu?
soru 3: Dünya Basketbol Şampiyonasında kimin şampiyon olacağını düşünüyor?
soru 4: en çok hangi maçı kazandıktan sonra mutlu oldu?
soru 5: antrenörlük kariyerindeki en önemli maç hangisiydi?

Adsız dedi ki...

Emre Bayav müzmin sakat arkadaşlar ki bırakın oynasa ne katar fark katacağını zannetmiyorum.Kaç yıldır piyasada yok babası engin bayav farklı versiyonu tek farkı babası biraz savunma yapıyor gösterirdi:))

reverdy dedi ki...

Arena'da taraftarın hakemleri ve rakibi etkileyebildiğine inanıyor mu ? (Klasik en iyi taraftar bizim cevabı dışında bu sorum , bu desteği kullanıyor mu ? )

Adsız dedi ki...

Son sorunun cevabı eski bir üstaddan gelsin:p
sean james marshall:
karşıyaka anlatılması çok güç bir yer. basketbol anlamında çok önemli bir durak. kariyerimde iyi ki var diyebileceğim bir takım. burada takım o kadar önemseniyor ki yabancı oyuncu bile olsanız takıma olan bağlılık kendinizi de buraya ait hissetmenizi sağlıyor. anlatmaya çalışıyorum ama yakınlarım bunu doğru anlayabildiğini sanmıyorum. buradaki sevgiyi anlamak için arena’ya çıkmak, o uğultu arasında bir 3 sayılık basket atmak gerekiyor. bir salonun aniden dev bir yaratık gibi gürlediğini görüyorsunuz. mükemmel...

Alphan Aksoylar dedi ki...

Evren Yenice ve Gökper Gen'in gitmesinin ardından kadro 11 oyuncuya düştü, 12. oyuncu transfer edilecek mi, yoksa altyapıdan a takım kadrosuna oyuncu çıkarılacak mı, altyapı ile üstyapı arasındaki koordinasyon ve işbirliği ne düzeyde, bu konuda Mete Babaoğlu ile bir çalışmanız oluyor mu? Onur Çalban'ın genç takım maçlarına (ve çalışmalarına) a takım kadrosunda olduğu için katılmadığını duymuştum, Furkan üstyapıda kadroda olduğu dönemlerde genç takımlarda da önemli başarılar kazanmamıza katkıda bulunmuş, bu sayede basketbolu da gelişmişti, Onur'a bu konuda bir yönlendirmeniz olacak mı?

barisozman dedi ki...

Temel sorum şu. Karşıyaka olarak hep bu seviyede kalmanın yarattığı baskıyı nasıl idare edebiliyorlar? Motivasyonu nasıl sağlıyorlar?
Birkaç nokta atış takviyeyle yarı final-final çok uzak hedefler mi 2010 play-offları için?

Umut dedi ki...

Efes Pilsen'den ayrıldığı dönemin 'doğru zaman' olduğunu düşünüyor mu,pişmanlıkları var mı?