5 Aralık 2009 Cumartesi

Kepez Belediyesi: 73 - Türk Telekom: 76

Şen ola Telekom şen ola. İlk deplasman galibiyetleri hayırlı olsun başkentin ligdeki tek temsilcisine. Maçtan önce de yazdım, artık vakti geldi, zemin galibiyete müsait diye ama bu maç bile rahat olmadı yani. Onca sıkıntıya rağmen Kepez maç boyunca oyunun içindeydi, nefesini bir an olsun bile hissettirmemezlik etmedi. Son 35 saniyede 68-73 olunca tamam dedim ama Cüneyt'in 3 saniye kala gelen üçlüğü farkı 1 sayıya indirince 'İşte yine o bildik son' deyiverdim kendi kendime. Ama Mallet 2/2 atıp skoru tayin etmeyi başardı. Maçın Telekom adına en değerli performansı Ümit Sonkol'dan. 20 dakika süre alıp 16 sayı - 9 ribaund üretti. Zaten Ümit Sonkol oynamalı bu takımda. Ama 15, ama 25, oynamalı. Kepez'de ise Buckman ve son bölümde neredeyse her hücumda sayı üreten Stanojevic dikkat çeken isimlerdiler. Ersin'in 1/7 ile üçlük atması da ufak bir göz yanılgısı herhalde. Gerçi Cüneyt de son isabetliği üçlüğü saymaz isek 1/7 atmıştı son 3 saniyeye kadar.

Kepez Belediyesi (73): Erdem Türetken (2 ribaund), Bora Sancar 2 (3 ribaund- 2 asist), Jovo Stanojevic 21 (5 ribaund- 3 asist), Levent Bilgin 2 (3 ribaund), Cüneyt Erden 13 (1 ribaund- 2 asist), Ersin Görkem 12 (6 ribaund- 2 asist), Brad Buckman 18 (12 ribaund- 4 asist), Shan Foster 5 (5 ribaund- 2 asist)

Türk Telekom (76): Serkan Erdoğan 5 (5 asist), Lamayn Wilson 4 (3 ribaund- 2 asist), Bekir Yarangüme 3 (2 ribaund- 1 asist), Tutku Açık 6 (4 ribaund- 1 asist), Hüseyin Beşok 14 (7 ribaund- 4 asist), Andre Owens 5 (5 ribaund- 1 asist), Ersin Dağlı 8 (7 ribaund), Ümit Sonkol 16 (9 ribaund- 1 asist), Demond Mallet 15 (2 ribaund- 1 asist)

3 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

kepeze yıne bravo 4 aydır maaş alamıyorlarmıs...pazartesıden ıtıbaren takım ıdmana cımayacakmıs.Akp nın eskı beledıye baskanı Erdal öner takımı cok ıyı desteklıyordu.yenı baskan ve ekıbının basketden haberı bıle yok yazık bu oyunculara.Salsa sende bu konuya değin bence cok onemlı oyuncular var bu takımda ben o oyuncular yerınde olsam Başbakana cıkarım hemen olayı çözer sorumsuz''sorumluları'' cezalandırır

Adsız dedi ki...

Çok yazık oldu Kepez'e... Maçı son ana kadar oynadılar. Ama son 2 dakikada önce Brad'e çalınan sportmenlik dışı faul sonra Brad'in topu attıktan sonra 2 kişinin pota ve çembere vurmasını es geçmesi maçı Telekoma verdi...
Bu arada Fatih'te takımdan ayrıldı.

İsmail Ümit dedi ki...

para yok ruhda yok diyorlar anlaşılan takımımızda herşey duygusal